AK Parti'nin Keçiören mitingi

AK Partinin Keçiören mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Televizyonlara çıkıyorlar, milletle birlikte yaşamayan, milletin dilini konuşmayan birkaç kişi çıkıyor, televizyonlarda aynen şunu söylüyorlar: 'AK Parti, Erdoğan prestij kaybediyor.' Bizim prestijimiz ne sizin nezdinizde ne Avrupalının nezdinde ne şunun nezdinde ne bunun nezdinde, biz halkın ve Hakk'ın nezdindeki prestijimize bakıyoruz. Bizim farkımız bu" dedi.

Erdoğan, partisince Keçiören'de düzenlenen mitingde halka seslendi.

Bazılarının son zamanlarda televizyonlara çıkarak kendisiyle ilgili 'diktatör, tek adam' gibi yakıştırmalar yaptığını belirten Başbakan Erdoğan, "Vicdanınıza yazık. Siz diktatör görmediniz. Bu ülkede Erdoğan diktatör olacak sen de böyle konuşacaksın? Kaçacak delik ararsın, delik. Erdoğan'a küfredeceksin, hakaret edeceksin ve utanmadan, sıkılmadan 'diktatör' diyeceksin. Nasıl diktatörse bu? Neymiş bu ara tweetler kesilmiş" diye konuştu.

AK Parti'nin İstanbul mitinginde alandaki 2 milyonu aşkın kişiyle konuyla ilgili "referandum" yaptığını, Keçiören'de de alanı dolduranlarla bunu yapacağını ifade eden Erdoğan, alandakilere "Bizim mahremimize, bizim ahlak kurallarımıza ve bizim, affedersin, yalan yanlış ifadelerle yakıştırmalarla, kalkıp da tweet atıp, bunları uyarmamıza rağmen kaldırmayanlara, bunlara karşı, bu tweet'e uyardığımız halde Twitter merkezi buna hala yasak getirmiyor. Şimdi böyle bir olaya, yola gelene kadar ben 'Hayır' dedim siz ne diyorsunuz" diye sordu.

Alandakilerden de "Hayır" yanıtını alması üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

"Mesele bitmiştir. Benim için kararı veren yer burası, millet. Televizyonlara çıkıyorlar, milletle birlikte yaşamayan, milletin dilini konuşmayan birkaç kişi çıkıyor, televizyonlarda aynen şunu söylüyorlar: 'AK Parti, Erdoğan prestij kaybediyor.' Bizim prestijimiz ne sizin nezdinizde ne Avrupalının nezdinde ne şunun nezdinde ne bunun nezdinde, biz  halkın ve Hakk'ın nezdindeki prestijimize bakıyoruz. Bizim farkımız bu. AK Parti sizinle iktidar olmadı. Bir Twitter'ın savunmasını yapmak bu ülkenin köşe yazarlarına mı kaldı ya hale bak. Bu ülkenin milletine, devletine, başbakanına 'Başçalan' diyen ahlaksızlara karşı, bunları savunmak kime kaldı ya? Benim bakanıma kalkacak 'hırsız' diyecek, başbakanına 'hırsız' diyecek bunu savunmak ona mı kaldı ya. Buyurun sandığa gidiyoruz."

-"Sen hırsız olduğun için başbakan olamıyorsun"-

Alanı dolduranların "Hırsız Kemal" sloganları üzerine Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Zaten kendisi ne dedi: 'Hırsızdan başbakan olmaz' dedi. Hayatında herhalde tek doğru sözü bu. Doğru, olmaz. 5 yıl oldu genel başkan olalı, üç seçime girdi, üçünde de arkadan nal topluyor, nal. İşte sen hırsız olduğun için başbakan olamıyorsun. Çünkü SSK'yı sömürdün, senin döneminde SSK'daki yolsuzlukları biliyoruz. "Rahşan affından" yırtarak işi kurtardın. Eczanelerde ilaç bulamıyorduk, SSK'nın eczanesinden dışarıdaki eczanelerden zaten alışveriş yapamazsın. Şimdi benim kardeşim istediği hastaneye gidiyor mu? İstediği eczaneden ilacını alıyor mu? Buyurun."

Milli gelirin 820 milyar dolara ulaştığına dikkati çeken Erdoğan, "Yolsuzlukların olduğu bir ülkede buraya gelebilir misin" diye konuştu. 79 senede yapılan 6 bin 100 kilometre bölünmüş yola karşılık kendilerinin 12 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptığını ifade eden Erdoğan, işçiden, memurdan "zorunlu tasarruf" ve "konut edindirme yardımı" olarak kesilen paraları da kendilerinin ödediğini hatırlattı. Kendilerinden önceki dönemde IMF'ye yapılan 23,5 milyar dolar borcu ödediklerini dile getiren Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şimdi IMF bizden borç istiyor, IMF'ye 5 milyar dolar borç vereceğiz. Bunlar 'milliyetçiyim' diyorlar değil mi? Burada bir de şimdi Büyük Birlik Partisi çıkmış, o da aynı havada. Yani öyle bir çık ki değsin. Hizmet için bir merkezi yönetimle kalkıp da yerel yönetimin el ele olması başka bir şey, olmadığı zaman başka bir şey. Şimdi ben ne diyorum: şurada Ankaramızda, Keçiörenimizde, büyükşehir belediyesiyle ilçe belediyesiyle merkezi yönetimle el ele Keçiören'i farklı bir noktaya taşımak bizim görevimiz."

-"Kılıçdaroğlu, bak burada da montaj var"- 

Alandakilere "Sizin evlere de ablalar geliyor mu" sözlerine, "Evet" karşılığını alan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ne yaptınız, gerekeni söylediniz mi? Yalan, yanlış, bunlarda takiye var, bunlarda yalan var, bunlarda iftira var. Adeta haşhaşi örgütü. Bunlar, cemaat filan değil, örgüt. Ne olacak, ülkenin cumhurbaşkanını dinlerlerse başbakanını dinlerlerse, Genelkurmay başkanını dinlerlerse bakanları dinlerlerse bu nasıl oluyor da bir cemaat oluyor? Bundan olsa olsa ancak örgüt olur örgüt. Bunların terör örgütünden ne farkı var? Bizim ablalarımız burada."

Seçime 5 gün kaldığını alandakilerden kapı kapı dolaşarak yapılan çalışmaları anlatmalarını isteyen Başbakan Erdoğan, gösterilen ilgiye karşılık, "Kılıçdaroğlu, bak burada da montaj var, montaj. Bak burada da dublaj var" diye konuştu. 

-Ankara'ya yavaşlar yakışmaz, çalışkanlar yakışır"-

Keçiören metrosunu yıl sonunda tamamlayarak test sürüşlerine başlayacaklarını ifade eden Erdoğan, 2015'te Keçiören metro hattının devrede olacağını söyledi. İlçe belediyesi ve büyükşehir belediyesini merkezi yönetimle bütünleştireceklerini bildiren Erdoğan, "El ele vereceğiz, daha güzel hizmetler için size efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz" dedi. 

Sandıklara sahip çıkılmasını isteyen Erdoğan, oy pusulasında AK Parti'nin 10'uncu sırada olduğunu hatırlatarak "Yazmak, çizmek yok, aman dikkat. Bu haşhaşiler aldatırlar. Sakın oyuna gelmeyin. Ama ben bu idraki, bu şuuru gördükten sonra Allah'ın izniyle hiç endişem yok, bunu başaracağız" ifadesini kullandı. 

Müşahitlerden ve sandık kurulu üyelerinden sandıklara sahip çıkmalarını isteyen Erdoğan, "Kuş uçurtmayacağız, kuş" diye konuştu.

Keçiören Belediye Başkanı ve AK Parti'nin tekrar adayı olan Mustafa Ak ile eserleri artırarak yola devam edeceklerini söyleyen Erdoğan, "Ankara'ya yavaşlar yakışmaz, çalışkanlar yakışır. Hele CHP hiç yakışmaz" ifadesini kullandı.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com