AK Parti'nin Kırıkkale mitingi

AK Partinin Kırıkkale mitingi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (5)

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  "Merkez Bankasının kasasında 27,5 milyar dolar vardı. Şu anda Merkez Bankasının kasasında ne var? 124 milyar dolar var. Yolsuzlukların iktidarı böyle olabilir mi? 79 senede bu ülkede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yaptılar. Biz şu 10 senede, 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Bu mu yolsuzlukların iktidarı? Bunlar bedava yapılmıyor" dedi.

Erdoğan, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, son 12 yılda inşa ettikleri sulama projeleriyle 4 bin dönümden fazla tarım arazisini sulamaya açtıklarını, şu anda 13 bin dönümden fazla arazinin sulama suyunun hazır olduğunu söyledi.

Keskin'deki yatırımlar hakkında bilgi veren Erdoğan, "Şu anda Keskin'e de bir bayan belediye başkan adayı verdik. İnşallah Keskin'imize bir bayan eli değecek. Keskin'de bir bayan elinin, nasıl belediye başkanlığı yaparmış bunu göstermeniz lazım. Onun için destek" diye konuştu.

"Kırıkkaleli çiftçilerimize yılda 5 trilyon lira zirai gelir artışı sağladık. Göletler devam ediyor" diyen Erdoğan, Kırıkkale'nin içme suyu sorununu çözdüklerini vurguladı.

Türkiye'nin, 11 yıl önce 230 milyar dolar olan millli gelirini şimdi 800 milyar dolara çıkardıklarını belirten Erdoğan, MHP'nin iktidar olduğu dönemde 36 milyar dolar ihracat yapılırken, şimdi bu rakamın 152 milyar dolar olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, "MHP'den devraldığımız zaman hükümeti, 100 liranın 73 lirası borçtu, şimdi 100 liranın 35 lirası borç. Nereden nereye görüyor musunuz? Bu MHP'liler neyi konuşuyor, neyi konuşuyorlar anlamak mümkün değil. Benim çiftçi kardeşime Ziraat Bankası yüzde 59 faizle kredi veriyordu, şimdi yüzde 5. Halk Bankası yüzde 46 faizle kredi veriyordu, şimdi yüzde 5. Ey MHP'nin Genel Başkanı, sen bunları hiç bilir misin, sen bunları hiç okudun mu, sende ekonomi nedir var mı böyle bir şey?" diye konuştu.

Enflasyonu yüzde 30 olarak aldıklarını bildiren Erdoğan, "Enflasyon bir canavar değil miydi? Şimdi ne oldu? Daha dün açıklandı, yüzde 8. Bak nereden nereye. Kimin cebinde kalıyor bu, vatandaşımın cebinde kalıyor" ifadesini kullandı.

Devletin borçlanma faizini yüzde 63'ten tek haneli rakama düşürdüklerini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Aradaki fark kimde kalıyor, benim vatandaşımın, Kırıkkaleli kardeşimin cebinde kalıyor. Ey MHP, ey CHP, ey ANAP'ı, Doğru Yol'u, DSP'si vesairesi. İşçi ve memur kardeşimden zorunlu tasarruf adı altında 13,5 katrilyon kestiniz. Göreve geldik, önüme geldi, 13,5 katrilyon. Dedim ki 'Devlet memuruna, işçisine borçlu olur mu?' Sendikalarla bir araya geldi arkadaşlarım ve 13,5 katrilyonu biz ödedik. Biz ödedik biz. Bir de konut edindirme yardımı adı altında da para kesmişler. Kimden? Yine işçiden, memurdan. Bu parayı kim ödedi? 3,5 katrilyon, yine biz ödedik. 17 katrilyon. Bu MHP, IMF'den gitti borç aldı. Bize ne kadarla bıraktı, 23,5 milyar dolar. Peki bunu kim ödedi? Yine biz ödedik. 23,5 milyar doları 2013'ün 14 Mayıs'ında sıfırladık, bitirdik. Bütün bu borçları ödeyen bir iktidara yolsuzluk nasıl söylenir? Merkez Bankasının kasasında 27,5 milyar dolar vardı. Şu anda Merkez Bankasının kasasında ne var? 124 milyar dolar var. Yolsuzlukların iktidarı böyle olabilir mi? 79 senede bu ülkede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yaptılar. Biz şu 10 senede, 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Bu mu yolsuzlukların iktidarı? Bunlar bedava yapılmıyor."

-"İnşallah bu mücadele bir istiklal mücadelesidir, bir istikbal mücadelesidir"

Marmaray'ı yaptıklarını, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün inşasının devam ettiğini anlatan Erdoğan, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü için cebimizden para çıkmıyor. 2,5 milyar dolara yapacaklar, 15 sene sonra devlete bırakacaklar. Şimdi bir de üçüncü havalimanı yapılıyor, yılda 100 milyon yolcu kapasiteli. 46 milyar dolar, 20 yıl işletecekler, ondan sonra devlete bırakacaklar. Biz, buyuz. Cebinden para çıkmadan 46 milyar dolar harcıyorlar ve siz bu iktidara yolsuzluk suçlaması yapıyorsunuz. Ey CHP, ey MHP, ne yaptınız, dikili ağacınız var mı bu ülkede? Yok, yok" dedi.

Erdoğan, Kırıkkale'yi 2003 yılında doğal gaza kavuşturduklarını, şu anda kent merkezi nüfusunun yüzde 90'ından fazlasının doğal gazı kullanır hale geldiğini belirterek, "İnşallah daha kaliteli bir hayat, derdimiz bu. İstiyoruz ki çok daha modern bir Kırıkkale. İşte bunun için şu anda yeni adımı atıyoruz" diye konuştu.

Engelli ve yaşlılara, eşi vefat etmiş kadınlara, muhtaç asker ailelerine sosyal yardım uygulamasının devam ettiğini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

 "Kırıkkale bize hep destek oldu, bizi hiç mahcup etmedi. İnşallah 30 Mart'ta da Kırıkkale yine yanımızda olacak, ben buna inanıyorum. Kırıkkale Belediye Başkan adayımız Mehmet Saygılı kardeşimiz, İl Genel Meclisinde uzun bir süre Meclis Başkanlığı yaptı. Kırıkkale'nin köylerine varıncaya kadar her yerini bilen bir kardeşimiz. Bir hizmetkar olma aşkı var. Biz de kendisine dedik ki 'Yaptığımız kamuoyu araştırmalarından da Kırıkkale halkı seni istiyor.' Ve şimdi 'Durmak yok, inşallah yola devam' diyoruz. Ama 30 Mart'a kadar çok çalışacağız. Pensilvenya'ya gereken cevabı siz vereceksiniz. CHP'ye, MHP'ye gereken cevabı siz vereceksiniz. Bugün Kırıkkale'de 14. mitingimi yaptım, devam ediyoruz. 55 tane ile gideceğim. 30 büyükşehir, 25 de diğer iller. Diğer kalan vilayetleri de arkadaşlarım dolaşıyor. 81 vilayeti fellik fellik dolaşıyoruz. İnşallah bu mücadele bir istiklal mücadelesidir, bir istikbal mücadelesidir."  

-Notlar-

Adıyaman'dan uçakla Ankara'ya, oradan da Kırıkkale'ye helikopterle gelen Başbakan Erdoğan, seçim otobüsüyle partisinin miting düzenlediği Cumhuriyet Meydanı'na geçti. Eşi Emine Erdoğan ile AK Parti'nin seçim müziği eşliğinde platforma çıkan Erdoğan, halkı selamladı.

Başbakan Erdoğan'ın, yaklaşık 1 saat süren konuşması, sık sık "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesildi.

Erdoğan, konuşmasının ardından, eşi Emine Erdoğan ile miting alanındaki vatandaşlara karanfil dağıttı.

Mitinge, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu, AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı, bazı AK partili milletvekilleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.  

Miting alanında, "AK Parti'ye saldırıların nedeni bu olmasın? 1 yıldır şehit cenazesi gelmiyor" yazılı pankart dikkati çekti. Pankartta, şehit cenazelerinin fotoğraflarına da yer verildi. Alanda ayrıca "Yeni Türkiye, yeni şehirler", "AK belediyeler mutlu insanlar" yazılı pankartlar da asıldı.

-Başbakan Yardımcısı Atalay

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da mitingin açılışında yaptığı konuşmada, bu kutlu hareketin misyonu, lideri Recep Tayip Erdoğan ve Emine Erdoğan ile halkı selamladı.

"Başbakanımız ve Hanımefendi, Kırıkkale'ye özel bir değer verdiler ve bugün de bu kadar yoğun miting programı arasında Kırıkkale'yi özel olarak programına aldılar" diyen Atalay, şunları kaydetti:

"Kendilerine teşekkür ediyorum. Kendisinden, Kırıkkale için ne talepte bulunsak daima onu karşılamıştır, geri çevirmemiştir. Bu meydan, muhteşem. Başbakanımızı ve Hanımefendi'yi böyle karşıladığınız için teşekkür ediyorum. Kırıkkale, Başbakanımıza, bu kutlu harekete, AK Parti'ye bütün gücüyle destek vermiştir. İşte onun ifadesi, burada. Bu meydan bunu gösteriyor. Hele şu günlerde, siyasi ortamda, yerel seçimin öneminin azaldığı genel siyasetin öneminin arttığı ortamda, sizin vereceğiniz bu destek, bizim için, partimiz için, hükümetimiz için çok değerlidir."

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com