AK Parti'nin Kırıkkale mitingi

AK Partinin Kırıkkale mitingi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (4)

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bu darbe girişimini onların burunlarından fitil fitil getireceğiz. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Bu paralel yapının yolsuzluklarını özellikle ortaya çıkaracağız. Kurban derilerinde nasıl yolsuzluk yaptıklarını, himmet adı altında makbuzsuz topladıkları paraları nasıl kullandıklarını, şantajlarını, tehditlerini bütün illegal işlerini tek tek ortalığa dökecek ve bunun da hesabını soracağız'' dedi.

Erdoğan, partisinin Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, hukuk yoluyla hesap soracaklarını belirterek, ''Bu darbe girişimini onların evelallah burunlarından fitil fitil getireceğiz. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Bu paralel yapının yolsuzluklarını özellikle ortaya çıkaracağız, kurban derilerinde nasıl yolsuzluk yaptıklarını, himmet adı altında makbuzsuz topladıkları paraları nasıl kullandıklarını, şantajlarını, tehditlerini, bütün illegal işlerini tek tek ortalığa dökecek ve bunun da hesabını soracağız'' diye konuştu.

Bu ülkeye ihanete kalkışanın bedelini ödeyeceğini belirten Erdoğan, ''Bugün, Kırıkkale'de bir şey soruyorum. Sizden de cevabını bekliyorum. Sakın ha bunların dershanelerinde artık çocuklarınızı bırakmayın, çekin alın çocuklarınızı. Bunların okullarına çocuklarınızı göndermeyin. Buna var mıyız? Şöyle ellerinizi bir göreyim. Var mıyız? Mesele bu, mesele bu. Yıllık rantları buradan 1 milyar dolardı. Tabi bu para gidince bunlar hoplamaya, zıplamaya başladılar'' dedi.

''Bize devletin okulları yeter'' diyen Erdoğan, hafta sonlarında Milli Eğitim Bakanlığı olarak, cumartesi, pazar günlerinde ücretsiz takviye dersleri verileceğini belirtti. Öğretmenlere de bunun bedelinin devlet olarak ödeneceğini ifade eden Erdoğan, ''Göndermeyin bunların dershanelerine, çekin alın çocuklarınızı. Bunların gazetelerini de okumayın. Gazetelerine de gereken dersi verin. Abonelik, mabonelik neymiş görsünler, ders alsınlar. Çünkü bu milletin mahremine girenlere gereken dersi verme zamanıdır. 30 Mart, bunun için çok önemli'' diye konuştu.

Bu olayın kendilerine birçok şeyleri öğrettiğini belirten Erdoğan, ''İnşallah 30 Mart'ta gereken dersi zaten sandıkta da alacaklar. Hiç merak etmeyin. Bu ülkenin huzuruna, istikrarına, ulusal güvenliğine el uzatan cevabını alır'' dedi.

-''Bizim ablalarımız ne güne kalmış''

Türkiye Cumhuriyet Devleti'nin gizli görüşmelerini dinleyenlerin bunun cevabını alacağını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bu ülkenin Başbakanını dinleme hakkın yok. Cumhurbaşkanını dinleme hakkın yok. Genelkurmayını dinlemeye hakkın yok, bakanlarını dinlemeye hakkın yok. Yahu bunları bile dinlediler. Biz de güvenli hat denilen bir olay vardır, kriptolu telefonlar. Bunları bile dinlediler. Bu casusluktur, bu aşağılıktır. Bunlar kim adına çalışıyor? Bunlar Türk milleti adına çalışmıyor. Bunlara 30 Mart'taki cevap için Kırıkkaleli kardeşlerime diyorum ki, o sizin ruh dünyasını iyi bildiğim için sesleniyorum. 26 gün kapı kapı dolaşalım. Gençler kapı kapı dolaşalım, hanım kardeşlerim kapı kapı dolaşalım, beyler kapı kapı dolaşalım. Bunlar ablaları da görsünler, bizim ablalarımız var, bizim ablalarımız ne güne kalmış. Bizim abilerimizi de görsünler, bizim gençlerimizi de görsünler. Onun için bir olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.''

-''Demiryolu hattını elektrikli hale getiriyoruz''

Kırıkkale'yi yüksek hızlı trene kavuşturacaklarını belirten Erdoğan, yüksek hızlı tren hatlarının kavşak noktası haline getireceklerini söyledi. Hızlı trenin devreye girmesiyle buradan Ankara, Konya, Eskişehir, İstanbul, diğer yandan Yozgat, Sivas, orta vadede İzmir, Bursa, Antalya ve nice şehrin birkaç saat içinde ulaşılabilir hale geleceğini kaydetti.

Bunun 2023 yılına kadar olan proje olduğunu ifade eden Erdoğan, ''9 yıl sonra inşallah bunlar bitmiş olacak'' dedi. Demiryolunu elektrikli ve sinyalli hale getirdiklerini belirten Erdoğan, ''Şu anda çalışmalara hızla devam ediyoruz. Sadece Kırıkkale-Karadeniz hattını değil, Kırıkkale-Malatya mevcut demiryolu hattını da elektrikli hale getiriyoruz'' dedi.

Kırıkkale-Ankara arası bölünmüş yolu tamamladıklarını ve açtıklarını anımsatan Erdoğan, Kırıkkale'nin doğuyu batıya, Avrupa'yı da Türkiye'nin doğu komşularına bağlaması açısından uluslararası önemi olan bir kavşak noktası haline geldiğini belirtti.

-''Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruyoruz''

Kırıkkale'ye 11 yılda yapılan yatırımları anlatan Erdoğan, ''Geçmişi 15. yüzyıla, Osmanlı dönemine kadar giden, Kırıkkale'de tarihi bir müessesemiz var. Nedir o? Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu. İnşallah onu eski, ihtişamlı günlerine kavuşturuyoruz. Kırıkkale'ye, şimdi size müjdesini veriyorum, Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ni kuruyoruz. Arsa tahsisi çalışmalarını tamamladık, diğer çalışmalarımız da kademe kademe devam ediyor. İnşallah bu organize sanayi bölgesiyle Kırıkkale silah sanayinde merkez olacak, ciddi bir istihdam sağlayacak'' diye konuştu.

Erdoğan, Bitlis'te CHP, MHP, DSP, BDP ve Demokrat Parti'nin biraraya geldiğini belirterek, ''Diyorum ki, kırk çürük yumurtadan, bir sağlam yumurta olmaz. Biz yola devam edeceğiz'' dedi.

-''Kırıkkale Üniversitesini biz de büyüttük''

Kırıkkale'de FATİH Projesiyle sınıflara etkileşimli tahtaları koyduklarını belirten Erdoğan, ''430 sınıfa bunları yerleştirdik. Tablet bilgisayarları da gönderiyoruz. Şu anda 175 bin tablet bilgisayarı Türkiye geneline dağıttık. 675 bin daha geliyor. Arkadan 10 milyon taplet bilgisayarın ihalesini yapıyoruz'' diye konuştu.

Kırıkkale Üniversitesinin kurucu rektörünün Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay olduğunu anımsatan Erdoğan, ''Kırıkkale Üniversitesini biz de büyüttük, burada tabi bir torpil var. Çünkü ben dedi, buranın kurucu rektörüyüm, burayı büyütelim. Burayı bir eğitim şehri haline dönüştürdük'' dedi.

Sağlık alanında ise Yüksek İhtisas Hastanesinin 200 yataklı yeni bloğunu tamamladıklarını anlatan Erdoğan, üniversitede iki hastanenin faaliyete geçirildiğini, açılışının da yapılacağını söyledi.

Erdoğan, hastanelerde koğuş sisteminden, otel konforlu oda sistemine geçildiğini belirterek, ''CHP'nin Genel Müdürünün, SSK'ya Genel Müdür olduğu zamanlarda, hastanelerde çektiğiniz çileyi hatırlıyorsunuz değil mi? Hastanenin eczanesinden ilacı alamıyorduk. Şimdi istediğin hastaneye gidebiliyor musun? İstediğin eczaneden ilacını alıyor musun? Bu neden, biz sizi seviyoruz, biz sizin dertliniziz'' diye konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com