AK Parti'nin Kırklareli mitingi

AK Partinin Kırklareli mitingi
Başbakan Erdoğan: (2)

KIRKLARELİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bunların inine gireceğiz, inine ve bunları çıkaracağız oralardan. Çıkaracağız. Çünkü bu ülkenin ulusal güvenliğini tehdit edenlere karşı, bizim koruma görevimiz var " dedi. 

Başbakan Erdoğan, partisinin Kırklareli Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, dün Balıkesir'de yaptıkları mitingden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Kırklareli'nin ardından Denizli'ye geçeceğini ifade eden Erdoğan, "İnanıyorum ki Denizli de gümbür gümbür bekliyor" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de 91 yıllık Cumhuriyet tarihinin "en çirkin darbe girişimi ve en büyük ihanetinin" yaşandığını kaydeden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"İşte geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Sadece bir dava dosyasında 3 bine yakın insanı dinlediler. Kendileri hariç, herkesi dinlemişler. Kardeşlerim, bakanları dinlemişler, milletvekillerini dinlemişler, sanatçıyı dinlemişler, gazetecileri dinlemişler, siyasi partilerin genel merkezlerini dinlemişler, hatta Cumhurbaşkanımızı, beni, Meclis Başkanımızı, Genelkurmay Başkanımızı dinlediler, dinliyorlar ama zamanlamasını, tabi şu anda açıklamıyorlar. Biz şimdi bunların izini sürmeye başladık. Daha önce açıklamıştım ya; bunların inine gireceğiz, inine ve bunları çıkaracağız oralardan. Çıkaracağız. Çünkü bu ülkenin ulusal güvenliğini tehdit edenlere karşı bizim koruma görevimiz var. Siz bize böyle bir görev verdiniz millet olarak. Bu görevi yerine getireceğiz. Böyle bir ihanet, böyle bir alçaklık olabilir mi? Türkiye'nin son derece mahrem, son derece gizli, stratejik görüşmelerini dinlemiş ve bunları da birilerine servis etmişler. Ben buradan milletime açık açık şunu söylüyorum: Yargı içinde bu paralel örgüt, kendi mensuplarıyla bir yapı oluşturmuş. Emniyet içinde aynı şekilde bir yapı oluşturmuş. Örgütlü biçimde, planlı biçimde yargıyı ve Emniyeti töhmet altında bırakacak işler yaptılar. Tabi temiz yargı mensuplarımız var, temiz Emniyet mensuplarımız var. Onların bu yaptıklarından onlar da yaralandılar, yara alıyorlar ama inşallah bunu temize çıkaracağız. Kardeşlerim, o ak sütü lekeleyenlere bu imkanı vermeyeceğiz. Hala Türkiye'de yargıyı kilitlemeye, iş göremez hale getirmeye adalet dağıtamaz bir konuma çekmeye çalışıyorlar. Ortada çok vahim iddialar varken, çok çirkin eylemler varken şantaj, tehdit, ajanlık, casusluk varken yargı buna sessiz kalıyor, yargı buna tepkisiz kalıyor. İşte CHP ve MHP bu son derece tehlikeli duruma onlar da destek veriyorlar." 

CHP ve MHP'nin "paralel örgüt eliyle yapılmak istenen darbeye" omuz verdiklerini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yasasını işte bu paralel yapının baskısından kurtarmak için adalette hem bağımsızlığı hem tarafsızlığı sağlamak için yeniden düzenledik. İnternet yasasını sadece bu dinlemeleri ortadan kaldırabilmek için düzenledik, yaptık ama bu CHP, paralel yapının hakim ve savcılarına kol kanat geriyor. Onları korumak, kollamak adına daha yasa Cumhurbaşkanımıza gitmeden Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor. Şimdi yasa onaylandı. İkinci kez Anayasa Mahkemesine gittiler. CHP'nin bugüne kadar yaptığı tek somut iş, çıkardığımız kanunları Anayasa Mahkemesine götürmek. Kardeşlerim, inanın; şu Meclis'in halini bir görseniz, dersiniz ki biz bunları nasıl seçtik? Niye? Meclis'e girip çalışmazlar. Orada 15-20 kişi bulunur ama bizim ekibimiz evelallah gümbür gümbür orada. Ekibimiz sizlere layık olmaya çalışıyorlar. Sizi oraya milletimiz niye gönderdi? Meclis'e, çalışın diye. Sadece 15-20 kişi orada bulunsun diye değil. Bunların millete gittiğini göremezsiniz."

"Şunu bilmenizi istiyorum kardeşlerim; bu darbe girişimi benim şahsıma değil, AK Parti'ye değil, Hükümete değil Türkiye'ye yöneliktir. Bu darbe girişimi, bu ihanet girişimi, doğrudan doğruya milletimi hedef almaktadır, sizleri hedef almaktadır" diyen Erdoğan, çocukların ve gençlerin geleceğinin karartılmaya çalışıldığını ifade etti.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"AK Parti'nin değil siyasetin önünü, milli iradenin önünü kesmeye çalışıyorlar. Hükümeti değil aslında yeniden büyük Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Sizin huzurunuzu, sizin istiklalinizi, sizin istikbalinizi karartmaya çalışıyorlar. Bizden ziyade millete darbe yapmaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar.

Kardeşlerim, bakınız göreve geldiğimizde Kasım 2002. Türkiye'nin milli geliri neydi biliyor musunuz? 230 milyar dolardı. Bugün Türkiye'nin milli geliri ne biliyor musunuz? 800 milyar dolar. Osmanlı'dan, Cumhuriyet tarihi dahil, 79 sene sadece Cumhuriyet tarihinde gelinen rakam 230 milyar dolar. Biz 10 senede bunun üzerine 570 milyar dolar ilave ettik. 800 milyar dolar... Kardeşlerim yolsuzlukların olduğu bir iktidar bunu yapabilir miydi? 10 sene, 10... 79 senede 230, 10 senede 570... Farkımız bu. Borca bakıyoruz... Kardeşlerim 100 liranın 73 lirası borçtu biz geldiğimizde şimdi 100 liranın 35 lirası borç. Nereden nereye geldik. Devlet borçlanırken ne kadar faiz ödüyordu biliyor musunuz? Yüzde 63. Şimdi tek haneli rakamdayız. Aradaki fark ne oluyor? Aradaki fark, Kırklareli'ndeki kardeşimin cebinde kalıyor. Olay bu. Enflasyon neydi? Yüzde 30. Şu anda enflasyon tek haneli rakamda. Buraya düştü." 

(Sürecek) 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com