AK Parti'nin Kırklareli mitingi

AK Partinin Kırklareli mitingi
Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan (5):

KIRKLARELİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'ye bahar geldi bahar. Ama dikkat edin, birileri bu durumdan çok rahatsız. Silah ticareti yapanlar, bundan çok rahatsız. Kan ticareti yapan vampirler, bundan çok rahatsız. Gençlerin kanıyla annelerin gözyaşıyla beslenen vicdansızlar bundan çok rahatsız. Türkiye'nin bu sorunu çözüm yoluna koymasından, çözüme doğru ilerlemesinden, büyümesinden, kalkınmasından birileri çok rahatsız. Unutmayın, meyve veren ağaç taşlanır" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti. 

Yola çıkarken "tek bayrak" dediklerini dile getiren Erdoğan, Türk bayrağı dışında asla bayrak tanımadıklarını söyledi. 

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çünkü bizim bayrağımız farklı. Rengi şehidimizin kanı. Hilalimiz, bağımsızlığımızın ifadesi. Yıldızımız, şehidimizin sembolü. Bu bayrağa eş bayrak olabilir mi? Böyle bir şey düşünülebilir mi? Onun için 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır' dedik, yola çıktık. Onun için tek vatan. Dördüncüsü ne? Tek devlet. Devlet içinde devlet, paralel devlet... Asla böyle bir şeye müsaade etmeyiz. Kim olursa olsun, hesabını görürüz ve göreceğiz. Bu paralel yapının, paralel devletin hesabı çok ağır olacak. Bunu göreceğiz." 

Kırklareli'nin, terörün acısını çok çektiğini, buradan en batıdan, ülkenin en doğusuna davulla zurnayla darbukayla klarnetle düğüne gide gibi asker gönderildiğini belirterek, şöyle konuştu: 

"Ben, 'Git oğlum git, ya gazi ol, ya şehit' dediğinizi bilirim. O gençler düğüne gider gibi askere gittiler. Kahramanca vatanlarını savundular. Yiğitçe şehit oldular. Allah hepsinden razı olsun. Rabbim kabirlerini cennet bahçesine tahvil etsin. 30 yıl bizler hep birlikte bu acıyı yaşadık. 30 yıl anneler, babalar, nişanlılar, eşler, çocuklar bu ağır acıyı yaşadılar. 30 yılda yaklaşık 10 bin Mehmedimiz... Bak bizde Mehmetçik öyle sıradan bir laf değil ha. Bizde Mehmetçik, Peygamber Efendimizden kaynaklanıyor. Muhammed, Mehemmed'e dönüşmüştür. Oradan Mehmet'e dönüşmüş. Çünkü, 'Muhammed ifadesini kullanırsak, Peygamberimizin ismine layık davranamayız' diye onu ecdadımız ona dönüştürmüş ve askerimizde de bu 'Küçük Muhammed' anlamına, Mehmetçik olmuş. Dünyanın hiçbir yerinde, İslam dünyasında böyle bir ifade yok, bu sadece bizde var. Mehmetçiğimiz bizim o kadar önemli." 

- "Terör meselesini çözüm yoluna koyduğumuz için bize saldırıyorlar"

Başbakan Erdoğan, 30 yılda yaklaşık 30 bin sivilin hayatını kaybettiğini, Türkiye ekonomisinin 1 trilyon liradan daha fazla kayba uğradığını ifade etti. 

Erdoğan, 30 yıl boyunca yaşanan acılardan yürüklerin burkulduğunu, ağızların tadının kaçtığını, sofraların huzurunun bozulduğunu dile getirerek, şunları söyledi:  

"Şurada Edirne'de topraklarımızı hep birlikte savunduk. Çanakkale'de o büyük zafer destanını birlikte yazdık. Kurtuluş Savaşı'nı birlikte verdik. Ama 30 yıl bu ülkenin evlatlarını, bu ülkedeki kardeşleri, komşuları, illeri birbirine düşman yapmaya, birbirinin arasına nifak sokmaya çalıştılar. Şimdi ben Kırklareli'de tüm kardeşlerime, sevgili vatandaşlarıma soruyorum; son bir yıldır Kırklareli'ne terör nedeniyle şehit geliyor mu? Kırklareli'de son bir yıldır anneler, babalar bu yüzden ağlıyor mu? Ey hanım kardeşlerim, babalar; çocuklarınızı askere yollarken eskisi gibi yüreğiniz sızlıyor mu? Türkiye'ye bahar geldi bahar. Artık çiçekler açmaya başladı. Bunlar inşallah daim olsun. Ülkemin dağlarına, kırlarına, ovalarına bahar geldi. Ama dikkat edin, birileri bu durumdan çok rahatsız. Silah ticareti yapanlar, bundan çok rahatsız. Kan ticareti yapan vampirler, bundan çok rahatsız. Gençlerin kanıyla annelerin gözyaşıyla beslenen vicdansızlar bundan çok rahatsız. Türkiye'nin bu sorunu çözüm yoluna koymasından, çözüme doğru ilerlemesinden, büyümesinden, kalkınmasından birileri çok rahatsız. Unutmayın, meyve veren ağaç taşlanır. Terör meselesini çözüm yoluna koyduğumuz için bize saldırıyorlar. Kardeşliği yücelttiğimiz için bize saldırıyorlar. Çünkü biz 'Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız' dedik. Bundan rahatsız oluyorlar." 

- "Tüm bu saldırılara 'dur' diyecek olan sizlersiniz"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomisini büyüttüklerini, bu ayda ihracat rakamının çok önemli olduğunu ve yine yüzde 4,5 oranında aylık ihracat oranının arttığını dile getirdi. 

Erdoğan, şunları kaydetti: 

"Bu onları rahatsız ediyor. Büyüme OECD rakamları açıklıyor, Türkiye ilk beşin içinde. Bu onları rahatsız ediyor. Türkiye'nin ufkunu açtığımız, Türkiye'yi çok büyük hedeflere taşıdığımız için bize saldırıyorlar. Tüm bu saldırılara 'dur' diyecek olan sizlersiniz. Bu oyunu, bu tuzağı bozacak olan sizlersiniz. Şunu aklınızdan çıkarmayın kardeşlerim, Türkiye'nin önünde iki seçenek var. Türkiye ya eski Türkiye olacak, ya da yeni Türkiye olacak. Eski Türkiye olursa koalisyonlar geri gelecek, enflasyonlar geri gelecek. Yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar geri gelecek. Eski Türkiye olursa, ülke içine kapatacak, Balkanlar'ı göremeyecek, Suriye'yi, Mısır'ı görmeyecek, hatta burnunun ucunu dahi görmeyecek. Eski Türkiye olursa ekonomi duracak, çarklar duracak, fabrikalar duracak. Esnaf kapısına yineden kilit vuracak. Ama yeni Türkiye'de büyüme devam edecek."

- "İstikbal çok daha aydınlık olacak"

Başbakan Erdoğan, yeni Türkiye'de huzurun güç kazanacağını, istikbalin çok daha aydınlık olacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"30 Mart'ta her biriniz  yeni Türkiye için mührünüzü AK Parti'ye vurmaya hazır mısınız? Evvelallah bu iş bitiyor. Anneler, o nüfus cüzdanlarına sana yağı almak için mühür vurdukları günü hatırlıyorsunuz değil mi? Tuz, şeker için mührü vurdukları günleri hatırlıyorsunuz değil mi? Ya biz de fazla gerilere gitmeye gerek yok. Benzin istasyonlarında 24 saat kuyrukta arabaya benzin almak için bekliyorduk. Öyle mi? Eğitimde adımlar attık. Benim üniversiteli genç kardeşim, gençler, göreve geldiğimizde ne burs veriyorlardı biliyor muzunuz? 45 liracık. Şimdi Kredi Yurtlar Kurumu'nda kalanlarla beraber beslenme yardımı dahil, 520 liraya çıktı. 45 lira nere, 520 lira nere. Yani bire 11 arttı. Bu ne demektir, her yıl katlanarak devam ediyor."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com