AK Parti'nin Kocaeli mitingi

AK Partinin Kocaeli mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

KOCAELİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya'daki zat, çiftliğinin yanında bir yer satın aldı. Oraya da montaj fabrikasını kurdu. Orada montajlar yapılıyor. Çok kabiliyetli yeğenleri varmış, yeğenleriyle bu işi götürüyor" dedi.

Erdoğan, partisinin Kocaeli'nde düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasına, "Kocaeli bizi hayal kırıklığına uğratmadı. Kılıçdaroğu, burada da montaj var mı?" diye sorarak başladı. Erdoğan, Kocaeli'nin demokrasiye, sandığa, milli iradeye, yeni Türkiye'ye, büyük Türkiye’ye sahip çıktığını ifade ederek, "Bugün bir kez daha davana, hareketine, partine, Başbakanına sahip çıkıyorsun Kocaeli" dedi.

Bu mitingi yaparken İstanbul’un da tarihi bir güne hazırlandığını belirten Başbakan Erdoğan, "Şu anda İstanbul akın akın Yenikapı'ya geliyor. Şimdi buradan, bu muhteşem kalabalıktan öyle bir haykıralım, Yenikapı, İstanbul bizi duysun. Kocaeli demokrasiye, iradene sahip çıkıyor musun? Yeni Türkiye evet mi? Mührü AK Parti'ye basıyor muyuz? Maşallah... Bu iş artık bitmiştir. Sandığın rengi Kocaeli’de bugün belli olmuştur. Rabbim kardeşliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin" diye konuştu. 

AK Parti olarak 8 seçime girdiklerini söyleyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Daha önceki seçimlerde de meydanlar dolup taşıyordu ama ben Kocaeli'de bunun yarısından fazlasını görmemiştim ama bugün katladı. Niye? Kocaeli cevap veriyor. Kocaeli, milli iradesini çalmak isteyenlere cevap veriyor. Yolsuzluk yapanlara, hırsızlara cevap veriyor. 'Bu ülkede 12 yıl öncesine kadar siz vardınız ne yaptınız?' diyor. 'Kocaeli'nde yaptıklarınızı biliyoruz, Kocaeli'nin CHP'li hırsızlarını biliyoruz' diyor. Şimdi utanmadan, sıkılmadan, meydanlardaki kalabalığa, coşkuya laf söylüyorlar: Meydan fotoğrafları montajmış; photoshop yapılıyormuş; bu meydanlara başka illerden başka taşıma insanlar getiriliyormuş... O zihinleri, o küçücük beyinleri, şunu hiçbir zaman anlamadı ve anlamayacak, 'Millet bizi seviyor. Biz, milletimize sevdalıyız. Millet, hükümetine sahip çıkıyor. Millet, iradesine sahip çıkıyor. Millet, Türkiye'de oynanan çirkin oyunu görüyor ve bu oyuna itiraz ediyor.' İşte bunu anlamadılar. Milletin sevgisini, muhabbetini idrak edemediler. Çünkü hiçbir zaman milletle gönül irtibatı kuramadılar."

-"Tarihimizde böyle hoca görmedik"

Miting alanından "dik dur eğilme, bu millet seninle" tezahüratlarına Başbakan Erdoğan, "Rükudan başka hiçbir yerde eğilmedim, eğilmeyiz" karşılığını verdi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bunlar seçim öncesinde oturdular, bir hesap, plan yaptılar, bir tuzak kurdular. CHP, MHP, BDP, onların yanında Pensilvanya, Türkiye için bir kurgu yaptılar. 'Ortak aday çıkaralım, AK Parti karşısında o ilde kim güçlüyse, o ilçede kim güçlüyse ona destek olalım' dediler. 'Hükümete her türlü çirkin saldırıyı yapalım' dediler. Pensilvanya'daki zat, çiftliğinin yanında bir yer satın aldı. Oraya da montaj fabrikasını kurdu. Orada montajlar yapılıyor. Çok kabiliyetli yeğenleri varmış, yeğenleriyle bu işi götürüyor. Hocaefendi ya, tek ceketi varmış. Nasıl tek ceketse, buna CHP de, MHP de, BDP de, milyarlarca dolarlar da sığıyor, ananaslar sığıyor, rafineriler sığıyor. Sen neyin hocasısın? Biz tarihimizde böyle hoca görmedik. Maşallah tek odada oturmuş.

Ben senin İstanbul'da Altunizade'de oturduğun yeri de biliyorum, şu andaki çiftliğini de biliyorum, oradaki villaları da biliyorum. Neyi anlatıyorsunuz, kimi aldatıyorsunuz? Ufak atın da güvercinler yesin. İşleri güçleri, yavuz hırsız ev sahibini bastırır ya hemen montajlarla üzerimize gelmeye başladılar. Aileleri kirlettiler, aileleri parçaladılar ve sokakları ateşe verdiler. Gezi  olaylarının perde arkası açılıyor. Gezi olayları olduğu zaman yayın organlarında, yandaş medyalarında Gezi olaylarını çıkaranlar hakkında bir tane aleyhte yazı bulamazsınız. Çünkü kendileri de Gezi olaylarının bizzat içindeydiler. Şimdi onlar çıkıyor ortaya. 'Samimi olarak oraya gelmiş olan gençlere niye böyle saldırıyorsunuz' dediler. Nasıl samimiyse, ellerinde molotof kokteylleri. Benim esnafımın, ticaretle uğraşan kardeşimin dükkanını yak, yık, sonra 'samimi.' Neresi bunun çevreci? Ağaçları, fidanları söktüler, neresi çevreci? Taksim'i adeta harabeye çevirdiler, neresi çevreci? Her türlü çirkinliğe, çirkefe başvurdular. Her türlü ahlaksızlığı, edepsizliği sergilediler ama şimdi bakıyorlar millet AK Parti'den uzaklaşmıyor, görüyorlar bunu, tam tersine millet daha fazla, akın akın AK Parti'ye koşuyor. İşte bunu anlayamıyorlar, kavrayamıyorlar. Çünkü hiçbir zaman millete inanmadılar. Milletin derin ferasetine, engin basiretine hiçbir zaman inanmadılar. Millet neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Millet oyunu görüyor, tuzağı görüyor, senaryonun ne olduğunu, kimin işine yarayacağını görüyor."

-"Bizden ne istediniz de alamadınız?"

Milletin, iradesine, sandığa, demokrasiye, ülkesine, vatanına, bayrağına sahip çıktığını ifade eden Erdoğan, "Ben bu Pensilvanya'ya gönül veren ihlaslı, samimi kardeşlerime sesleniyorum: 'Bizden ne istediniz de alamadınız? Bizden inanç değerleri noktasında ne istediniz de alamadınız?' 17 üniversiteniz var. Bütün bu üniversitelerimiz için a'dan z'ye size hür türlü desteği veren bu iktidar olmadı mı? Okullar kurdunuz, destek veren bu iktidar olmadı mı? Sizler dünyanın değişik yerlerinde açtığınız okullara, beni, arkadaşlarımı oralara ısrarla davet ettiğiniz zaman, oralarda gelip devlet reislerine, hükümet başkanlarına sizi refere eden biz olmadık mı?" diye sordu. 

Dershane reformunu bir, iki gün, bir hafta, bir ay, bir sene önce başlatmadıklarını, bunun talimatını on yıl önce verdiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, "Niye? Halkımın sömürülmesini istemiyordum. Şimdi buradan sesleniyorum: Dershanelerde yavrularınız varsa çekip alın" dedi.

Takviye kursu gerekiyorsa, hafta sonlarında, milli eğitim olarak ücretsiz takviye kurslarının verileceğini dile getiren Erdoğan, "Bunların okullarından çocuklarınızı alın. Devletin okulları bize yeter. Haksız rekabeti ortadan kaldıralım. Elhamdülillah, okullarımız artık artıyor. İmam hatip okulları açıldı mı? Kim kapatmıştı bunları, malum. Şu anda benim imam hatipli yavrularım, meslek liseli yavrularım, artık katsayı kalktığı için istediği üniversiteye gidebiliyor mu? Artık düz liselerde bile Kur'an-ı Kerim seçmeli olarak okutulabiliyor mu? Peygamber efendimizin hayatı okutulabiliyor mu? Pensilvanya, yoksa seni bu mu rahatsız etti? Sen böyle bir iktidara nasıl kalkar bu şekilde ayaklanırsın? Yoksa rantında bir eksilme mi var, bunu söyle" diye konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com