AK Parti'nin Kocaeli Mitingi

AK Partinin Kocaeli Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

KOCAELİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu Twitter denilen kuruluş, bu Youtube, bu Facebook, bunlar aileleri kökünden sarstılar. Bunlarda montaj var, her yol var. Ve ben aklıselim sahiplerinin hala nasıl bu Facebook'u, Youtube'u, Twitter'ı savunduğunu anlayamıyorum. Her tür yalan var buralarda. Kalkıp da yapılmamış şeyleri yapılmış gibi anlatanlara karşı biz tavır almayacak mıyız? Benim milletime saldıranlara karşı biz tavır almayacak mıyız?" dedi. 

Erdoğan, partisinin Kocaeli'nde düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında Erzurumlu alim Alvarlı Efe'den bahsederek, Alvarlı Efe'nin 1950 yılındaki seçimlerde yakınlarından kendisi için vekaleten oy kullanılmasını istediğini, eğer kabul edilmezse koluna girerek kendisini götürmelerini ve oyunu kullanmak istediğini söylediğini anlattı. Çevresindekilerin de Alvarlı Efe'ye "Sizin rey ile ne işiniz olur? Niye bu işi bu kadar önemsediniz?" karşılığını verdiğini aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

"Alvarlı Efe Hazretleri de şunu söylüyor; 'Yarın kıyamet gününde bu CHP karşısında benim de bir oyum var, bu CHP'ye karşı 'ben de bir oy kullandım' demek için mutlaka sandığa gitmem lazım diyor.' Tek parti, CHP zulmünün ne olduğunu en iyi alimler bilir, dedelerimiz bilir. Alvarlı Efe hazretleri gibi Said-i Nursi de CHP'yi çok ama çok iyi tanıyordu. Çünkü o, CHP'den çok zulüm gördü. Hayatında, Pensilvanya'daki zat, aslında Said-i Nursi'yi görmedi. Hayatı onun istismarla geçti. Ama ne diyor Said-i Nursi ? 'Bu asil Türk milleti seçimiyle o partiyi, yani CHP'yi, katiyen iktidara getirmeyecek. Sosyal hayatımıza ve vatanımıza dehşetli bir tehlike teşkil eden bu partinin iktidara gelmemesi için Demokratik Parti'yi, Kur-an, vatan ve İslamiyet namına muhafazaya çalışıyorum' diyor. Ah benim bu paralel yapıya gönül vermiş ihlaslı kardeşlerim, Said-i Nursi'nin CHP hakkında söylediklerini duyuyorsunuz değil mi? Bu Pensilvanya'daki zat bütün ömrü boyunca Said-i Nursi'yi istismar etti. Said-i Nursi'yi kendi kirli heva ve hevesi için adeta kullandı. Şimdi de  CHP'yi destekleyerek Said-i Nursi'nin hatırasını ayaklar altına alıyor."

Fethullah Gülen'in, Savaş Ay'a verdiği röportajda, 'Ben bugüne kadar bir oy kullandım. Fakat şimdi Cebrail inse, parti kursa, ben Hazreti Cebrail'e bile oy vermem' dediğini aktaran Başbakan Erdoğan, "Bunların malum bir televizyonu var, Sevgili Peygamberimiz Miraç'tan iniyor, onu kamyonete bindiriyorlar ve kamyonetle onu güya Salat-ü Selam'a uğurluyorlar. Bunlar sapıtmış. Bunlar için artık gayelerine ulaşmada her yol meşru. Bunlarda yalan, takiye, iftira, ne ararsan var" dedi.

-"Pensilvanya'daki zat, sen de Kılıçdaroğlu'yla, Bahçeli'yle, BDP'lilerle beraber haşrolunacaksın"

Erdoğan, 30 Mart'ın oyunu bozma günü olduğunu belirterek, bugünün Türkiye'nin yetiştirdiği büyük alim Bediüzzaman Said-i Nursi'nin vefat yıl dönümü olduğunu da hatırlattı. Said-i Nursi'nin çileli bir yaşamı olduğunu, tek parti döneminde bütün mütedeyyinler gibi baskı gördüğünü söyleyen Erdoğan, "CHP hayatı boyunca Said-i Nursi'ye gün yüzü göstermedi. Hapislerde zulmetti, sürgünlere gönderdi" dedi. CHP'nin Said-i Nursi'yi ölümünden sonra da rahat bırakmadığını cenazesini Isparta'da bilinmeyen bir yere naklettiğini ifade eden Erdoğan, "Bunlar bu. Ve şu ilkeyi unutmayın; kişi sevdikleriyle beraber haşrolunacaktır. Ey Pensilvanya'daki zat, sen de Kılıçdaroğlu'yla, Bahçeli'yle, BDP'lilerle beraber haşrolunacaksın, unutma" diye konuştu.  

-"Pensilvanya partileri ahlaktan yoksunlar"     

Ahlakı olmayan bir hareketin kazanma şansı olmadığını, kazansa bile kaybetmiş olacağını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

"İşte bu Pensilvanya, işte bu Pensilvanya partileri en başta ahlaktan yoksunlar. 17 Aralık'ta yargı ve emniyet içindeki çeteleri ile Türkiye'ye saldırdılar. Dik durduk. Gereken cevabı verdik. Ardından kasetlerle, montajlarla, dublajlarla, her türlü ahlaksızlıkla, edepsizlikle, şahsıma, aileme, arkadaşlarıma saldırdılar. Bu kirli, ahlaksız, çirkin saldırılar için CHP'yi, MHP'yi kullandılar. Hala da saldırıyorlar. Hala da ahlaksızca, edepsizce işler yapıyorlar. 'Şu çıkacak, bu çıkacak. Şunu yayınlayacağız, bunu yayınlayacağız'. Yalan üstüne yalan, söylüyorlar, iftira üzerine iftira atıyorlar.

-"Ülkemin güvenliğini tehdit eden her saldırıya karşı tedbir almak durumundayım" 

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şimdi de bu tweet denilen olayı kullanıyorlar. Tweet de ne diyor? Kendilerine göre söyleyip de propaganda yapacak halim yok.  Bakanlarıma aynı şekilde, hakaretler. Ne dedik? Bu Tweet'i biz kapatacağız. Malum medya bize saldırıyor. Neymiş? 'Özgürlüklere bu tahammülsüzlükmüş'. Kim olursa olsun, dinlemiyorum. Dünya karşımıza dikilse ülkemin güvenliğini tehdit eden her saldırıya karşı tedbir almak durumundayım. Şimdi bu Twitter denilen kuruluş, bu Youtube, bu Facebook, bunlar aileleri kökünden sarstılar. Bunlarda montaj var, her yol var. Ve ben aklıselim sahiplerinin hala nasıl bu Facebook'u, Youtube'u, Twitter'ı savunduğunu anlayamıyorum. Her tür yalan var buralarda. Kalkıp da yapılmamış şeyleri yapılmış gibi anlatanlara karşı biz tavır almayacak mıyız? Benim milletime saldıranlara karşı biz tavır almayacak mıyız? Siz bize bu ehliyeti vermediniz mi? Bu vekaleti bunun için vermediniz mi? Ülkemizi karıştıracaklar, Gezi Olaylarında neler yaptığını bu tweetlerle biliyorsunuz. 17 Aralık'ta, 25 Aralık'ta neler yaptığını biliyorsunuz. E duralım mı? Hala seyir mi edelim?" 

-"Birileri gibi düşünmek zorunda değilim" 

"Herkes Tayyip Erdoğan gibi düşünmek zorunda değil. Ama ben de birileri gibi düşünmek zorunda değilim" diyen Erdoğan, hükümetinin, halkın kendisine verdiği iradenin gereğini yaptığını söyledi. Erdoğan, "Türkiye'de bir iletişim başkanlığı vardır; Telekomünikasyon, maalesef işgal altında. İşgal altında olan burada her türlü numara yapılıyor. Twitter'a uyarılar yapılıyor, mahkeme kararı neticesinde, mahkeme kararı neticesinde yapılan uyarıya rağmen, mahkeme bu hesabı kapatmıyor. Kusura bakmasınlar. Neymiş? 'Batıda şöyle derler, böyle derler'. Kim ne derse desin. Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bizim göbeğimizi birileri kesmeyecek" değerlendirmesinde bulundu.

-"Batı, Suriye'de 160 bin kişi öldü, sesin çıkıyor mu?"

Başbakan Erdoğan, dünyada olanları gördüklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

"Batı, Suriye'de 160 bin kişi öldü, sesin çıkıyor mu? Şu anda bu tweetlere sahip çıkanlara sesleniyorum; sizin sesiniz çıkıyor mu? Ukrayna'da olanlar ortada, Kırım'da olanlar ortada, Mısır'da olanlar ortada. Ne yapıyorlar bunlar? Hani demokrattınız, hani özgürlükçüydünüz? Yüzde 52 ile gelen bir cumhurbaşkanı devrediliyor, niye sesiniz çıkmıyor? Aynı numarayı bize çekmek istiyorlar, biz bu numaraya gelemeyiz, kusura bakmasınlar."

"İşte bu CHP, 160 bin kişinin öldürüldüğü Suriye'ye milletvekillerini gönderiyorlar, katil Esed'le beraber oluyorlar. Şimdi bu CHP Kocaeli'nde benim sevgili vatandaşlarımdan hangi yüzle oy isteyecek?" diyen Erdoğan, "Bu seçimde, 30 Mart'ta, Kocaeli'nde sandıkları öyle bir patlatalım ki CHP, MHP bir daha kalkmamak üzere oraya gömülsünler" ifadelerini kullandı.

-"Eğer bir hainlik varsa sensin sen"

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: 

"İki de bir bir şey söylüyorlar; '15'inden sonra şu yayınlanacak' hala yayınlayacaklar. '20'sinden sonra şu yayınlanacak', hala yayınlayacaklar. Şimdi 25'inden sonra yayınlayacaklar. Bizim abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan da şüphemiz olmaz. Çiğ yemedik, haram yemedik, karnımız ağrımaz. Hiçbir korkumuz yok. Asla boyun eğmeyiz. Ellerinde ne varsa çıkarsınlar. eteklerinde ne varsa döksünler. Nasıl montaj yaparlarsa yapsınlar. Bunlarda utanmak yok. İşte bunların Pensilvanya'daki zatı benim için ne diyor? 'O uzun hainlik yaptı bize' diyor. Eğer bir hainlik varsa sensin sen. En büyük hainliği bu vatana sen yapıyorsun. Eğer dürüstsen, samimiysen, suçun yoksa niçin 99'da buradan kaçıp gittin. Ne diyor? İnzivaya çekiliyormuş Pensilvanya'da. İnziva için İstanbul'dan daha güzel yer olabilir mi? Kocaeli'nden daha güzel yer olabilir mi? Bizim Konya'mız var. Memleketin Erzurum var. Gel orada inzivaya çekil. bunlar da olmuyorsa Mekke de çekil, Medine de çekil. Ama oralar işine gelmiyor. Hacı Bayram-ı Veli gibi gel Ankara'da çekil. Niye buralarda değilsin de Pensilvanya'dasın. Bu yol kutlu yol. Dönen alçak olsun, korkan alçak olsun. Zerre kadar korkmadık, korkmuyoruz ve korkmayacağız. Bu ahlaksızları da asla bunların yanına bırakmayacağız."   

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com