AK Parti'nin Konya Mitingi:

AK Partinin Konya Mitingi:
Dışişleri Bakanı Davutoğlu: (2)

KONYA (AA) - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Konya, Türkiye Cumhuriyeti topraklarının her bir santimetrekaresini dolaşan, her bir vatandaşıyla kucaklaşan Başbakanımız ve ekibine en güçlü desteği verecek inşalah. Hem de Türk demokrasi tarihinin en güçlü, en rekor oy oranıyla Sayın Başbakan'a, AK Parti'ye milli iradeye destek verecek miyiz? 30 Mart akşamında herkes haddini bilecek. Bu millet, gerçek liderlerini bildi, bilecek" dedi.

Davutoğlu, partisince Konya Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Konya'nın Türk siyasetinin omurgası olduğunu söyledi.

Tehlikeyi en önce Konya'nın hissettiğini, tehlikeye karşı en önce Konya'nın tepki verdiğini vurgulayan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Şimdi bakınız, birlikte bir muhasebe edelim. Neden AK Parti hedefte. Neden Başbakanımız ve onun ekibi her gün bir saldırıya maruz kalıyor. Her gün bir itibar saldırısına maruz kalıyor. Şu anda milli iradeyi, Türkiye Cumhuriyeti topraklarının her yerinde temsil eden tek parti AK Parti'dir. Bakınız; bir aylık tempoya bakın. Başbakanımızı takip ettiniz. Bir gün Edirne'de bir gün Van'da, Muğla'da, Rize'de, her yerde... Türkiye'nin her bölgesinde 100 binlerin katıldığı, milyonların katıldığı mitingler yaptı. Her yerde hiçbir ayrım olmaksızın bu al bayrağı dalgalandırdı. Şimdi her gün Türkiye'ye karşı bir şekilde komploların aleti olan ana muhalefet partisi, başbakanımızın tabiriyle genel müdürü, Van'a, Diyarbakır'a gidebildi mi? Türkiye'nin birçok şehrinde miting yapabildi mi ? Türkiye'nin güney doğusunda ne CHP var ne de ikinci muhalefet partisi MHP var. Sadece ve sadece AK Parti var. O bölgelerde bu bayrağı dalgalandıran sadece AK Parti'dir. Peki Orta Anadolu'ya geldiğimizde burada da yine ana muhalefet partisi yok. 3. parti yok. AK Parti'nin ezici üstünlüğüyle yarışmaya çalışan ikinci muhalefet partisi var."

- Kılıçdaroğlu'nun Akşehir mitingi

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun Konya'da miting yapmaya cesaret edemediğini, edemeyeceğini, Konya'yı anlayamadıklarını dile getirdi.

Onların Hz. Mevlana'nın insancıl yaklaşımını idrak edemeyeceklerine dikkati çeken Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu, Akşehir'e giderek orada miting yapmaya çalıştı. Biz de Akşehir'de muhteşem bir miting yaptık. Onun misliyle fazla Akşehirli hemşehrilerimizle buluştuk. Akşehir'de 'burası benim de ilçem' dedi ama belediye başkan adayını tanıtırken 'Kırşehir adayı' diye tanıttı, Akşehir adayı değil. Daha gittiği yerin adını bilmiyor. Hoca Nasreddin hayatta olsa ona 'evladım dereyi görmeden paçayı sıvama, ismini bilmediğin yere de başkan atamaya kalkma' derdi. Önce ismini öğren. Biz bu toprakların her bir santimetrekaresini biliriz. Herkesle kucaklaşırız" ifadelerini kullandı.

- "Bu millet, gerçek liderlerini bildi, bilecek"

Meydandaki "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları üzerine Davutoğlu, "Başbakanımıza olan bu haykırışınızla, çağrınızla ben alıyorum mesajı. Kendisine hep beraber iletiyoruz. 'Ne olursa olsun Konya arkanızdadır. Kim ne yaparsa yapsın Konya sizi terk etmeyecek. Konya 30 Mart'ta ses verecek'. Azeri kardeşlerimizin dediği gibi oy vermek ses vermek. Ses verecek. Konya, Türkiye Cumhuriyeti topraklarının her bir santimetrekaresini dolaşan, her bir vatandaşıyla kucaklaşan Başbakanımız ve ekibine en güçlü desteği verecek inşallah. Hem de Türk demokrasi tarihinin en güçlü, en rekor oy oranıyla Sayın Başbakan'a, AK Parti'ye, milli iradeye destek verecek miyiz? 30 Mart akşamında herkes haddini bilecek. Bu millet, gerçek liderlerini bildi, bilecek" şeklinde konuştu.

Davutoğlu, 12 yıl içinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kudretli ve şefkatli bir devlet olduğunu, dünya alemin tanıdığı bildiği bu niteliğini koruyacağını dile getirdi.

- "Sadece Rabbimizin huzurunda rükuda eğiliriz"

Saldırıların arkasında milletle bütünleşen AK Parti'nin bu niteliğinin olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, sözlerine şöyle sürdürdü:

"Daha 12 yıl önce başörtülüler üniversite kapılarında bekletildi, devlet memuru olamayacakları söylendi. Vatandaşlarımız ve hanım kardeşlerimiz arasında başı açık, örtülü ayrımı yapılıyordu. 12 yıl içinde üniversite kapıları açıldı. Devlet dairelerinin kapıları açıldı ama en önemlisi bu milleti temsil eden ve edecek olan TBMM'nin kapıları başı örtülü ve açık herkese açıldı. O kapıdan Konya milletvekillerimiz Gülay Samancı ve Ayşe Türkmenoğlu kardeş olarak, bu milletin birlik ve beraberliğini temsil ederek Meclis'e girdiler. Bir daha Allah şahittir ki; bu topraklarda kimse bu vatan evlatlarına ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapamayacak. Böyle hevesi olanlar bilsinler ki; AK Parti bu ülkede iktidar oldukça, var oldukça buna asla izin vermeyecek, asla geçit vermeyecek. Asla engelleyemeyecekler bizi. Bakınız; bir başörtülü hanımefendi bundan 15 sene önce TBMM'ye girdiğinde 'dışarı dışarı' diye tempo tutulmuştu. O gün hepimizin yüreği yanmıştı ama bu sefer kimse bu tempoyu tutamadı. Aradaki fark;  Meclis'te bu sefer başı dik AK Parti kadroları vardı. Hiçbir şartta eğilmeyeceğiz. Sadece Rabbimizin huzurunda rükuda eğiliriz. Başka hiçbir gücün, mihrakın karşısında eğilmeyiz, eğilmeyeceğiz."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com