AK Parti'nin Kütahya mitingi

AK Partinin Kütahya mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul merkezli operasyonla milletin, milli iradenin, milletin seçtiği AK Parti'nin hedef alındığını belirterek, "Paralel yapı, paralel devlet, 17 Aralık, 25 Aralık ve bunlar bir istismar siyasetiyle bunu yaptılar. Ne yazık ki bunlarda takiye var, bunlarda yalan var, bunlarda nifak var, bunlarda fitne var ve ne yazık ki bunlar bu ülkede kendi inançlı kardeşlerine beddua edecek kadar ileri gittiler. Onların bedduası karşısında biz ne dedik? 'Bedduaya lanet duaya davet' dedik. Farkımız işte bu" dedi.

Erdoğan, partisinin Kütahya Zafer Meydanı'ndaki mitinginde Kütahya'nın "aziz milletin gurur şehri" olduğunu belirtti. 

"Osmanlı şehri" diye nitelendirdiği kentin Osmanlı Devleti'nin kuruluşuna şahitlik ettiğini bildiren Başbakan Erdoğan, "Aynı zamanda İstiklal Savaşımızın, büyük zaferin şehri. Kütahya emek, kadim bir tarih ve medeniyet şehri, Kütahya alimlerin, şairlerin, devlet adamlarının şehri. Bir kez daha bu şehirde bulunmanın, bu havayı teneffüs etmenin, şu coşkuyu sizlerle yaşamanın gururunu duyuyorum" diye konuştu.

Eski başbakanlardan merhum Adnan Menderes'in 1946 seçimlerinde hem Aydın'dan hem Kütahya'dan milletvekili adayı olduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Sandıkta kazananlar kağıt üzerinde kaybediyorlardı. Merhum Adnan Menderes, Berin Hanım'a telefon ediyor, 'Seçimi kaybettik, Aydın'a geri dönüyoruz' diyor. Berin Hanım ise şu cevabı veriyor, 'Hayır dönmüyoruz. Seçimi Kütahya'da kazandın, hayırlı olsun' diyor. Maalesef 27 Mayıs 1960'da o meşum darbe yapıldığında Menderes yine Kütahya'daydı. Burada derdest edildi. Bu acı tecrübeye rağmen Kütahya umudunu, mücadele azmini yitirmedi, her zaman demokrasinin, milli iradenin yanında oldu. Kütahya, 3 Kasım seçimlerinden itibaren AK Parti'yi destekledi, AK Parti'ye her zaman rekor düzeyde oy verdi. Bizler de var gücümüzle sizler için hizmet, eser ürettik."

-"Bizler de vefayı çok iyi biliriz"

Alandakilere, Kütahya'nın en büyük mahallesinin adını soran Başbakan Erdoğan, "Vefa Mahallesi. Kütahya, vefa nedir çok iyi bilir, bizler de vefayı çok iyi biliriz. Siz demokrasinin, milli iradenin arkasında durdunuz, bize yetki, görev verdiniz bizler de sizlere hizmet etmenin, size hizmetkar olmanın o emsalsiz  gururunu yaşadık ve yaşıyoruz" dedi. 

"30 Mart'ta sadece belediye başkanlarını seçmekle kalmayacak, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkacağız" diyen Erdoğan, alandakilere "Var mıyız buna" diye sordu. "Evet" yanıtını alan Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"30 Mart'ta yeni bir istiklal mücadelesinin zaferine hep birlikte ulaşacağız. 30 Mart'ta bu ülkenin millet tarafından idare edildiğini, egemenliğin millete ait olduğunu herkese bir kez daha göstereceğiz. Zira 1950'den beri bu ülkede bir mücadele var. Medya, iş adamları, elitler, seçkinler, çeteler, onlarla birlikte CHP ve statüko partileri 'Bu ülkeyi sadece biz yönetiriz' diyorlar, 'Biz ne dersek o olacak' diyorlar, 'Bu ülkede istikameti biz veririz, bu ülkenin rotasını biz çizeriz' diyorlar. Bunun gerçekleşmediği zamanlarda darbe yaparak başbakan, bakan idam ederek demokrasiyi rafa kaldırarak, ülkeyi kaosa, istikrarsızlığa, anarşiye sürükleyerek demokrasiyi ve milli iradeyi tehdit ediyorlar. Ama biz, çok farklı bir şey söylüyoruz, merhum Menderes ne demişti? 'Yeter söz milletindir' demişti. Biz AK Parti olarak ne dedik? 'Yeter, söz de karar da milletindir' dedik. 12 yıl boyunca böyle geldik. 12 yıl boyunca ülkenin idaresinde sizler söz sahibi oldunuz. Birileri girdi mi devreye, girmedi. Siz karar verdiniz, siz bize istikamet verdiniz biz de sizin verdiğiniz istikamette yürüdük."

-"Türkiye'de huzuru ve istikrarı bozmak istediler"

Başbakan Erdoğan, üç genel, iki yerel seçim ve iki halk oylamasında halkın huzuruna çıktıklarını belirterek, her seçimde kendilerine güçlü destek verildiğini hatırlattı. Halkın kendilerine 'Durmak yok yola devam' dediğini ifade eden Erdoğan, "Bizler, Aşık Veysel gibi 'Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece dedik.' Gideceğiz gündüz gece" ifadelerini kullandı.

Milletin karar vermesinden, milletin yetkili olmasından rahatsız olanların tuzak kurarak milletin iradesini yıkmak ve yıpratmak istediğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Önce Gezi olaylarını çıkardılar. Sokaklara döküldüler cam, çerçeve kırdılar, insanları tehdit ettiler, hakaretler yağdırdılar. Türkiye'de huzuru ve istikrarı bozmak istediler, Türkiye'yi dünyaya olumsuz göstermek, Türkiye ekonomisine darbe vurmak istediler. Orada başarısız olunca bu kez de 17 Aralık darbe girişiminde bulundular. Yine milleti, milli iradeyi hedef aldılar, milletin seçtiği AK Parti'yi, milletin hükümetini hedef aldılar. Paralel yapı, paralel devlet, 17 Aralık, 25 Aralık, ve bunlar bir istismar siyasetiyle bunu yaptılar. Ne yazık ki bunlarda takiye var, bunlarda yalan var, bunlarda nifak var, bunlarda fitne var ve ne yazık ki bunlar bu ülkede kendi inançlı kardeşlerine beddua edecek kadar ileri gittiler. Onların bedduası karşısında biz ne dedik? 'Bedduaya lanet duaya davet' dedik. Farkımız işte bu."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com