AK Parti'nin Malatya mitingi

AK Partinin Malatya mitingi
AK Parti Bursa Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Arınç:

MALATYA (AA) - AK Parti Bursa Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Malatya’nın her seçimde AK Parti’ye büyük oranda destek verdiğini belirterek, “11 yılda 7 seçim geçirmiş, her birinde oyunu  daha çok artırmış bir Malatya ile karşı karşıyayım. Karnenize bakıyorum bütün sınavlarda yıldızlı pekiyi almışsınız, 10 üzerinden 11 veriyoruz” dedi.

Arınç, AK Parti’nin, Malatya Belediye Meydanı’nda düzenlediği mitingde, alanındaki kalabalığa işaret ederek, “Heyecanın, kalabalığın, coşkunun doruk noktasına çıktığı günde sizlerle birlikteyiz. Herhalde Malatya, tarihinde böylesine muhteşem bir mitinge şahitlik etmemiştir” diye konuştu.

Malatya’ya gelmeden önce Elazığ’da düzenlenen mitinge katıldıklarını, orada da büyük bir coşkuya, heyecana şahitlik ettiklerini belirten Arınç, orada da binlerce vatandaşla buluştuklarını, kuçaklaştıklarını ve dualarını aldıklarını söyledi.

“İtiraf etmeliyim ki Malatya mitingimiz Elazığ mitingini beşe katladı. Gözün alabildiğince, ufuk çizgisine kadar uzanan Malatyalıların bu coşkusuna hayranız” diyen Arınç, Malatya’nın Türkiye’nin en güzel, iman, inan, ilim-irfan, ahlak beldesi olduğunu anlattı.

Arınç, Malatya’nın, yetiştirdiği mümtaz şahsiyetlerle Türkiye’nin siyasi tarihinde yer edindiğini, ülke yönetiminde en güzel değerleri çıkaran bir il olduğunu ifade ederek, “Hamdolsun hakkı tutup kaldırmak isteyenlere, memlekette iyinin, doğrunun güzelin hakim olmasını isteyenlere hep yardımcı oldunuz” değerlendirmesinde bulundu.

Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Milli Nizam Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldığını, o dönemde Malatya’daki yazlık sinemada merhum Başbakan Necmettin Erbakan, eski bakanlardan Recai Kutan ve Mehmet Helvacı ile toplantı düzenlediklerini hatırlatan Arınç, daha sonra yer aldığı Refah Partisi ve Fazilet Partisi'nin çalışmaları sırasında da kente geldiğini söyledi.

Arınç, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı, bir ağabey gibi gördükleri Recai Kutan’ı yaptıkları hayırlı işlerden dolayı hatırladıklarını ve şükran duyduklarını idile getirerek, “Biz, aynı yolda, hizmette beraber koşan insanlarız. Her zaman hakkı tutup kaldırmayı, halka hizmet etmeyi siyasetin gayesi bildik” ifadesini kullandı.

AK Parti ile 11 yıl önce yola çıktıklarında en büyük destekçilerinin Malatya olduğunu, şehrin 11 yılda yapılan 5 seçim ve 2 halk oylamasında AK Parti’yi hep birinci parti yaptığını belirten Arınç, “11 yılda 7 seçim geçirmiş, her birinde oyunu  daha çok artırmış bir Malatya ile karşı karşıyayım. Karnenize bakıyorum bütün sınavlarda yıldızlı pekiyi almışsınız, 10 üzerinden 11 veriyoruz. Malatya’dan her zaman zafer müjdeleri, başarı haberleri aldık” dedi.

Bu sözlerin ardından, kalabalığın “Kıskananlar çatlasın” tezahüratları üzerine de Arınç, “Başbakanımız Tayyip Bey bunu duyunca ‘çatlamasın’ diyor. Çatlamasınlar da inşallah onlarda 15-20 gün sonra AK Parti’ye oy verenlerden olsunlar” diye konuştu.

Malatya’nın AK Parti’ye başını önüne eğdirmediğini, AK Parti’nin büyük devlet olma hayaline destek verdiğini ve inandığını vurgulayan Arınç, büyük Türkiye hayaline hep beraber koşmayı sürdüreceklerini kaydetti.

Arınç, miting alanının kalabalık olmasına vurgu yaparak, “Malatya gelincik tarlası gibi hamdolsun. Türk bayraklarıyla AK Partimizin güzel bayrakları bir arada ne mutlu, bu güzel manzarayı bütün Türkiye, dünya izlesin. Biz de bizi izleyenlere Malatya’dan selamlar gönderiyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com