AK Parti'nin Mersin Mitingi

AK Partinin Mersin Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

MERSİN (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Tek devlet, içeride ayrı devlet asla kabul etmiyoruz. Paralel yapı, paralel devlet asla. Onun için bunlara gereken dersi, gereken cevabı veriyoruz, vereceğiz. Bunlar, şu anda tutuştular, gereken cevabı alacaklar" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin, Mersin'de, Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında düzenlenen mitingde, halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, Mersin ve ilçelerinin isimlerini tek tek sayarak halkı selamladı. "Birliğin, kardeşliğin, hoşgörünün şehri Mersin, sizleri yürekten selamlıyorum" diyen Erdoğan, Mersin'in Türkiye'nin aynası ve özeti olduğunu söyledi.

Mersin'in, limanlarda, fabrikalarda, atölyelerde, emeğin şehri olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Mersin bereketli tarlalarında çiftçinin alın terinin şehridir. Mersin, Türkiye'nin gururudur, Türkiye'nin iftiharıdır, Türkiye'nin göz bebeğidir. Biz mitinglerle ilgili programlarımızda düzenleme yapınca, bazı değişiklikler yapınca, burada birileri çıkmış, 'Başbakan Mersin'e gelmekten vazgeçti' diye dedikodular yaymış. Duydunuz mu? Şimdi bu dedikoduları yapanlara soruyorum, son 12 yıl içinde CHP Genel Başkanı, Mersin'e kaç kez geldi? MHP Genel Başkanı kaç kez geldi? BDP Genel Başkanı kaç kez geldi? Ben sadece başbakanlık dönemimde, Mersin'e 12 kez geldim. Bu benim 13. ziyaretim. Son yıllarda, 2009 yılının Mart ayında geldim, Eylül 2010'da geldim, Mart 2012, Haziran 2011'de, 20 Haziran'da geldim ve bir de Akdeniz Oyunları'nın açılışını yaptım. Kendim gelemediğim zamanlarda Bakanlarımızla burada olduk. En önemlisi eserlerimizle, hizmetlerimizle, yatırımlarımızla her zaman zaten Mersin'de olduk. 81 vilayete defalarca gittim ve gittik. Dünyanın 150'ye yakın ülkesine ulaştık, bütün bu yoğunluğun içinde Mersin'i asla ihmal etmedik. Biz böyle çalışıyoruz. Biz yan gelip yatan siyasetçilerden değiliz. Biz bir hafta yatabiliyorsak öp başına koy. Biz hizmeti takip ediyoruz. Çalışarak takip ediyoruz. Gücümüz buradan geliyor."

-"Mersin'in haritadaki yerini bilmiyor"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ABD'de yaptığı bir açıklamayı hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"CHP Genel Başkanı, ABD'ye gitmiş orada, açıklama yapıyor, çok enteresan, ilginç şeyler söyleyeceğim. '7 büyük şehiri AK Parti'den alacağız' diyor ancak AK Parti'den alacağı 7 büyük şehir arasında Mersin'i de sayıyor. Bunu duydunuz mu? 'Mersin'i, AK Parti'nin elinden alacağız' diyor. Hatta Tarsus'ta, 'Mersin, Güneydoğu'nun incisi haline geliyor' diyor. Daha enteresanı bir şey daha söyleyeyim; gidip sahilleri gezin bakalım Güneydoğu'da nerede böyle bir sahil bulabilir misiniz? Daha Mersin'in haritadaki yerini bilmiyor. İşte bu Kılıçdaroğlu, Mersin ile bu kadar ilgili. Mersin'de belediye başkanı olduğunu bilmeyecek kadar, Mersin'e Fıransız kalmış."

-"77 milyon bizim nazarımızda birdir, beraberdir, kardeştir"

"Seçim günü sandıklar kapandığı anda bizim için şehirlerin, ilçelerin, köylerin ne kadar oy verdiği konusu da kapanır. Biz hiçbir yerleşim birimine verdiği oya göre, muamele etmiyoruz, etmeyiz" ifadelerini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"77 milyon bizim nazarımızda birdir, beraberdir, kardeştir. Kardeşlerim yola çıkarken bir şey  söyledik, burası çok önemli, ne dedik, 'Tek millet, Türküyle, Kürdüyle, Zazasıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Çerkeziyle, Abazasıyla Boşnağıyla, Arnavutuyla aklınıza ne gelirse, Arabıyla biriz, iriyiz, diriyiz, beraberiz, kardeşiz hep birlikte Türkiye'yiz' dedik. 'Tek millet, tek bayrak' dedik.

Kardeşlerim, bayrağımızın rengi, şehidimizin kanıdır. Hilalimiz, bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız, şehitlerimizin sembolüdür, simgesidir. Çıkmış bu konuda bizimle yarışıyor, geçenlerde diyor ki 'Edirne Kırkpınar güreşlerinde, bayrak geçerken AK Partili bakanlar ayağa kalkmadı' diyor. Ya Kılıçdaroğlu, dürüst ol dürüst. Sen ne zaman dürüst olacaksın. Takiyyeyi, yalanı ne zaman bırakacaksın? Geçen seçimlerde Hakkari'de bir tane Türk Bayrağı dalgalandıramadın ya. Bir tane Türk bayrağı dalgalandıramadın, CHP'nin bayraklarıyla orada miting yaptın. Utanmıyor musun, niye orada bir tane Türk bayrağı yoktu? Bak bak, AK Parti'nin bayrakları ve Türk bayrakları nasıl bir arada."

Başbakan Erdoğan, kızının ilkokulu okuduğu dönemde katılacağı şiir yarışması için kendisine hangi şiiri okumasını sorduğunu belirterek, "Ben de o zaman, kızıma, 'Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiiri var, sen onu oku' dedim. Kızım ilkokulda, o bayrak şiirini okuyarak o zaman birinci oldu. Ya bizim bayrak sevgisini, aşkını yavrularımıza ta kendilerini anladıklarında öğrettik, Kılıçdaroğlu. Sen kiminle yola çıktığının farkında mısın? Sen bu konuda bizimle yarış edemezsin" şeklinde konuştu.

"Kılıçdaroğlu'nun da Bayrak şiirini okumaya başladığını ve Rabia işaretini öğrendiğini" söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Rabia'yı öğrendi ama içini ayrı dolduruyor, farklı mesele. Bunu dahi öğrenmesi çok önemli. Şu işaret çok farklı işaret. Tek millet, tek bayrak, arkadan ne geliyor, tek vatan geliyor. 780 bin kilometre kareyle tek vatan, yani Batı'da ne varsa Doğu'da da o olacak, Kuzey'de ne varsa Güney'de de o olacak, Orta Anadolu'da o olacak, Marmarasında o olacak, Akdeniz'de o olacak, her yerde o olacak. Türkiye'yi 780 bin kilometrekare olarak ayağa kaldıracağız. Eğitimiyle, sağlığıyla, emniyetiyle, ulaşımıyla, enerjisiyle, tarımıyla, hayvancılığıyla, her şeyiyle işte bunun yolculuğunu yapıyoruz."

-"Paralel yapı, paralel devlete asla"

Dördüncü ilkelerinin de tek devlet olduğunu ifade eden Erdoğan, "Tek devlet, içeride ayrı devlet asla kabul etmiyoruz. Paralel yapı, paralel devlete asla. Onun için bunlara gereken dersi, gereken cevabı veriyoruz, vereceğiz. Bunlar, şu anda tutuştular, gereken cevabı alacaklar" ifadelerini kullandı.

-"Mersin, CHP'ye 30 Mart'ta en büyük dersi verecek"

Mersin'de geçmiş dönemde demokrasi adına önemli bir adım atıldığını, tehdit ve dayatmalara karşı halkın oyuna nasıl sahip çıktığını anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu gündeme getirdik, Arslan köyde. O zamanın CHP'si, istediği oyu alamıyor, dayatma yaptılar, tehditler yaptılar, fakat bu tehditler karşısında Arslanköy kadınları ne dedi, 'asla' dedi. 'Biz size sandığımızı kaptırmayacağız' dedi. 'Oylarımıza sahip çıkacağız' dedi ve onlar nasıl direndiler, biliyor musunuz? Hamile kadınları çektiler, savurdular ama onlar öyle bir direnç ortaya koydular ki, işte demokrasiyi burada taçlandırdılar. 'Sokaklar kalabalık, bu cadde çıkmaz sokak' dediler ve durdurdular. Onun için Mersin çok önemli. Onun için Mersin, CHP'ye 30 Mart'ta en büyük dersi verecek."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com