AK Parti'nin Mersin mitingi

AK Partinin Mersin mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

MERSİN (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güya bizler milyarları götürmüşüz. Öyle diyor ya Kılıçdaroğlu. İsviçre'de benim 13 tane hesabım varmış. Ey Kılıçdaroğlu, sende zerre kadar şahsiyet varsa, karakter varsa, cibiliyetin düzgünse o hesaplar nerede? O hesapları bul çıkar, getir. O parayı beraber tahsil edelim. Tahsil ettikten sonra da diyorsun ya 'ben Nazımiye fakiriyim' sana bu paraları ben vereceğim, tamamını vereceğim, hangi bankada, nerede, bunları sana teslim edeceğim" dedi.

Erdoğan, partisince Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Mersin'in 30 Mart'ta büyükşehri AK Parti'ye vermesiyle, ilçeleriyle birlikte modern bir şehir inşa edeceklerini söyledi.

Türkiye için 30 Mart seçimlerinin hayati bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Erdoğan, "Ben bu Mersin'e bu kadar geldim gittim, yerel yönetimde burada en ufak bir değişim görmedim. Şu Mersin'in bir meydanı bile yok, bu nasıl belediye, bu nasıl bir belediyecilik? Biz böyle bir caddede, böyle bir dar yerde mi bu mitingi yapmalıydık" diye konuştu.

Erdoğan, seçimi aldıklarında, inşa ettikleri 25 bin kişilik stadı meydanla bütünleştirmek suretiyle büyük, modern bir kent meydanı yapacaklarını dile getirerek, "Yani Mersinli hem bu meydanda mitingini yapabilecek, bizler yapabileceğiz ama aynı zamanda da gelip bu meydanda gezebilme imkanı bulacak" dedi.

Seçime 17 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, "Bu 17 günde ben hanım kardeşlerime diyorum ki kapı kapı dolaşmaya, gece gündüz dolaşmaya var mıyız? Beyler, gece gündüz dolaşmaya var mıyız? Yoğun çalışacağız, unutmayın uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece, gideceğiz gündüz gece" diye konuştu.

Erdoğan, "Onların ablaları varmış. Pensilvanya'nın ablaları varmış. Sizin kapılarınıza da geldiler mi, çaldılar mı? Gelemezler, çalamazlar. Ama gelirlerse vereceğiniz cevap bellidir zaten, 'Biz iktidarımızdan memnunuz.' Bizim ablalarımız da burada. 30 Mart'ta onlara gereken cevabı sandıklarda vereceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

-"Bunların bedduaları bana tutacak? Tutmaz, tutmaz, hiç merak etmeyin"

"Onların ağabeyleri varmış. Edepsizce, terbiyesizce Başbakan için olmadık yalanları uyduruyorlar. Zafer kardeşim için uydurdukları gibi, diğer kardeşlerim için uydurdukları gibi bizim için de aynı şeyleri uyduruyorlar" ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Güya bizler milyarları götürmüşüz. Öyle diyor ya Kılıçdaroğlu. İsviçre'de benim 13 tane hesabım varmış. Dün Siirt'te söyledim, Mersin'de daha da yakışır bu iş. Ey Kılıçdaroğlu, sende zerre kadar şahsiyet varsa, karakter varsa, cibiliyetin düzgünse o zaman diyorum ki o hesaplar nerede? O hesapları bul çıkar, getir. O parayı beraber tahsil edelim. Tahsil ettikten sonra da diyorsun ya 'ben Nazımiye fakiriyim', sana bu paraları ben vereceğim, tamamını vereceğim, tamamını. Ama hangi bankada, nerede, gidelim bunları alalım, ben bunları sana teslim edeceğim. Bu kadar yalan olmaz. Biraz bir insan dürüst olacak. Aynen Pensilvanya'daki gibi. Bunlarda takiyye var, bunlarda yalan var, bunlarda iftira var, bunlarda fitne var, fesat var. Aynı karakter, aynı.

Bu Kılıçdaroğlu akşam bir yalan, sabah bir yalan söylüyor. Pensilvanya'daki zat 5 ay önce başka, 5 ay sonra başka. Bunun da böyle bir özelliği var. İşte beddua diye bir olay çıktı ya. Şimdi evlerde, yurtlarda gece seansları yapıyorlar. Ne seansı biliyor musunuz? Beddua seansları. Bunların bedduaları bana tutacak? Tutmaz, tutmaz, hiç merak etmeyin. Allah'ın izniyle, sizin hayır dualarınız bunların dualarını bumerang gibi kendilerine döndürecek, hiç endişeniz olmasın. Abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan da şüphemiz yok." 

Bu ülkede neler yaptıklarının ortada olduğunu belirten Erdoğan, eski Türkiye'deki faiz lobisi, gerilim, kaos, kan ve gözyaşının tamamına "dur" dediklerini söyledi.

"Faiz lobisi değil millet kazanacak, dedik. 'Gerilim değil, kaos değil kardeşlik kazanacak' dedik. 'Kan değil, gözyaşı değil, barış, huzur, refah olacak" dedik" ifadesini kullanan Erdoğan, bir yıldır terör nedeniyle yeni acılar yaşanmadığına dikkati çekti. 

-"Öldürmenin değil yaşatmanın mücadelesi içindeyiz"

Dün akşam Mardin'de olduğunu hatırlatan Erdoğan, vatandaşların yağmura rağmen alandan dağılmadıklarını, 1,5, 2 saat gecikmeyle gitmesine karşın beklediklerini söyledi. Erdoğan, "Mardin bir başkaydı. Ondan önce Siirt'teydim. Siirt de öyleydi, orada da bir başka coşku vardı. Milletimin bu ilgisi, bu alakası, bu seçimi farklı kılıyor. Ben inanıyorum ki Mersin, artık 'bir değişim' diyor, değişim istiyor" dedi.

Herkeste umut, heyecan, huzur olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Batıda huzur var, doğuda huzur var. Kuzeyde, güneyde huzur var. Biz öldürmenin değil yaşatmanın mücadelesi içindeyiz. Biz kan dursun diye çırpınıyoruz. '30 yılda 40 binden fazla maalesef ölüme neden olan terör artık bitsin' diyoruz. İşte birileri bunu sabote etmek için çalışıyor. İnşallah bunlara fırsat vermeyeceğiz. Terör örgütüne akıl verenler, 'Yeniden silahı elinize alın' diyenler, bu kadar alçalanlar var. Doğuda terör biterken büyükşehirlerde terörü, sokak eylemlerini azdırmaya çalışanlar var. Ben Mersin'den, siz değerli kardeşlerimden, bu kirli oyunu, bu kirli ittifakları görmenizi istiyorum. Bu kirli tuzağın asıl hedefinin Türkiye olduğunu görmenizi istiyorum. Türkiye'de huzuru bozmak için, ekonomiyi yıpratmak için, demokrasiyi bozmak için oynanan oyunu görmenizi istiyorum.

-"30 Mart'ta bu şer cephesine sandıkta ders vereceksiniz"

Vatandaşlardan 30 Mart'ta 'Biz buradayız' demelerini, Türkiye'ye yönelik saldırılara geçit vermemelerini isteyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"30 Mart'ta bu şer cephesine sandıkta ders vereceksiniz ders. Asla ümitsiz olmayacağız, asla boynumuzu yere eğmeyeceğiz. Bizi tedirgin etmeye çalışanlara pirim vermeyeceğiz. Aramıza nifak sokmaya, fitne sokmaya çalışanlara aldanmayacağız. Sabırlı olacağız, soğukkanlı olacağız. Biz birileri gibi sokaktan medet ummayacak, sandıkta hesap soracağız. Biz istismar siyasetiyle, esersizlik siyasetiyle değil hizmet ve eser siyasetiyle yürümeye devam edeceğiz. Her meselemizi hukuk ve demokrasi içinde çözeceğiz. Tahriklere asla aldanmayın, 30 Mart'ta sandığa gidin, tepkinizi sandıkta gösterin."

Mersin'e 12 yılda yaptıkları yatırımlara değinen Erdoğan, "10 katrilyon 200 trilyon liralık yatırım yaptık. Cumhuriyet tarihinde Mersin'e böyle bir yatırım gelmedi. Ulaştırma ve haberleşmede 1 katrilyon 100 trilyon, eğitimde 771 trilyon, sağlıkta 367 trilyon, orman ve su işlerinde 618 trilyon, toplu konutta 633 trilyon, aile ve sosyal politikalarda 991 trilyon, tarım ve hayvancılıkta 662 trilyon yatırım yaptık" diye konuştu.

Erdoğan, 2011 seçimlerinden hemen önce projelerini açıkladıklarını, bir söz verip sonra onu unutanlardan olmadıklarını ifade ederek, Mersin 2023 projelerini adım adım hayata geçirdiklerini bildirdi.

Önceki gün bin 250 yataklı şehir hastanesinin temelinin atıldığını anlatan Erdoğan, "Böyle bir şey var mıydı? Toplamda 6 hastane olacak burada. Şehir hastanemiz modern, her türlü ihtiyaca cevap verecek. Sağlık kampüsü olacak bu. Kamu, özel ortaklığıyla yapılıyor. Yapacaklar, biz kiralayacağız" dedi.

-"Hani bu adam halkçıydı, neresi halkçı bu adamın" 

Mersin'de yapılacak hastaneler hakkında bilgi veren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şu anda istediğin hastaneye gidiyor musun? İstediğin eczaneden ilaçlarını alabiliyor musun? Şimdi Allah aşkına, tüm Mersin'e sesleniyorum. Bu Kılıçdaroğlu denilen zat bir zamanlar SSK'nın Genel Müdürüydü. Bu Genel Müdür olduğu zaman hastanelere gidip kuyruklarda bekliyor muyduk? Az mı çile çektik? Ben bunu yaşadım. Sabahtan giderdik, şafakla birlikte girerdik kuyruğa, numara alırdık, ondan sonra da rahmetli anacığım gelir, onu tedavi ettirirdik. Biz bunları yaşadık. O zaman biliyorsunuz, dışarıdaki eczanelerden ilaç alamazsın. Ne yapıyorduk? Hastanenin eczanesine iniyorduk. Doktor verdiği reçeteyle beraber, gidiyorsun eczaneye, ilaçların yarısı yok. Ne diyordu bize 'Gideceksin, dışarıdan alacaksın.' Bunları yaşadık mı? Hani bu adam halkçıydı, neresi halkçı bu adamın. Bu adam SSK'yı yönetemedi. İnanın buna 3 tane koyun verin kaybedip gelir.

Daha enteresanını söyleyeceğim. Bu geçen seçimde biliyorsunuz, İstanbul'da büyükşehir belediye başkan adayı oldu. İkametgah olarak, İstanbul'un Kağıthane ilçesi var, orayı gösterdi. Sordular 'Eviniz nerede' 'Kağıttepe'de' dedi. İlçeyi bilmiyor. Sonra ne oldu, daha enteresan. Seçimde oyunu kullanamadı. Meğerse seçmen kartını da herhalde almamış, oyunu kullanamadı. Hanım da kullanamadı. Şimdi bu, düşünün, bunu kaybedip kendine oy atamayan , şimdi bunu kaybedip kendine oy atamayan adam bu ülkeyi yönetebilir mi, soruyorum sizlere. Her şeyden önce kendini idare edemeyenden millete idareci olmaz."  

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com