AK Parti'nin Niğde mitingi

AK Partinin Niğde mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

NİĞDE (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yüreğiniz varsa CHP'nin, MHP'nin gölgesinde değil partinizi kurun öyle gelin. Partinize de genel başkan arıyorsanız, Pensilvanya'da zaten. Çağırın onu da gelsin Türkiye'ye. Türkiye onun vatanı değil mi? Vatanıysa çıksın gelsin. Niye gelemiyor? Gelsin, onun vatanı Amerika mı? Türkiye'yi Pensilvanya'dan karıştıranlara hesabımız var, bu da sorulacak" dedi.

Erdoğan, partisince Niğde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, son üç yıl içerinde bir dava dosyası üzerinden 3 bine yakın kişinin telefonun dinlendiğini belirtti. 

450 MHP'linin, CHP'nin, BDP'nin, bu partilerin milletvekillerinin, il başkanlıklarının hukuksuzca dinlendiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Bakanlarımızı, milletvekillerimizi dinlemişler. Cumhurbaşkanını dinliyor, beni dinliyor, Genelkurmay Başkanımızı dinliyor. Herkesi dinliyorlar. Türkiye'nin çok mahrem devlet görüşmelerini dinlemiş, belli ki bunları da bir yerlere servis etmişler. İş adamlarını dinlemişler, sanatçıları dinlemişler. İş adamlarına bu dinlemelerle şantajlar yapmışlar oralardan rant geliyor, paralar geliyor. 'Bak verdin parayı verdin, vermediğin takdirde yayınlarız haa!' Böyle haraç topluyorlar, haraca bağlıyorlar. Hakimleri, savcıları dinlemişler onlara şantaj yapmışlar. İşte 30 Mart'ta telekulak çetesinden siz hesap soracaksınız."

-"Kapıyı çalanlara, 'başka kapıya' deyin"

Meydandaki vatandaşlara, "Kapılarınıza ablalar gelebilir" diye seslenen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bunların illerde ablaları var, imamları var. Cami imamı değil ha, meydan imamı. Bunlarla para toplarlar. Bunlarla kapı kapı dolaşırlar. Bu topladıkları paraları makbuz karşılığı değil, makbuzsuz toplarlar. Akıbeti belli değil. Bunların da hesabını soracağız. Bunları da isteyeceğiz. Nerede ne var çıkacak meydana. Er veya geç. Kapıyı çalanlara, 'başka kapıya' deyin. 'Biz Niğdemize 3,5 katrilyon yatırım yapan iktidarımıza güveniyor, inanıyoruz. Hanımefendi, sen hangi yüzle buraya geldin? Beni başörtümü furuat olarak nitelendiren o malum zattan dolayı mı buraya geldin?  Biz başörtülerimizden dolayı okullara gidemedik, AK Parti iktidarı okullarımızı bize açtı, bundan dolayı mı buraya geldin? İmam hatip okullarını, meslek liselerini kapattılar, bu iktidar imam hatip okullarını açtı, bundan dolayı mı buralara geldin? Biz üniversitelere giremiyorduk, üniversite yollarımız açıldı, bundan dolayı mı buraya geldiniz?' Onları şunu da söyleyin deyin ki, 'Yüreğiniz varsa CHP'nin, MHP'nin gölgesinde değil, partinizi kurun öyle gelin. Partinize de genel başkan arıyorsanız, Pensilvanya'da zaten. Çağırın onu da gelsin Türkiye'ye.' Türkiye onun vatanı değil mi? Vatanıysa çıksın gelsin. Niye gelemiyor? Gelsin, onun vatanı Amerika mı? Türkiye'yi Pensilvanya'dan karıştıranlara hesabımız var, bu da sorulacak."

-"Gerekli dersi 30 Mart'ta vereceğiz"

Fettullah Gülen'in Savaş Ay'a verdiği röportajı da anımsatan Erdoğan, o röportajda Gülen'in kendisinin siyaset ilgisinin olmadığını ve hayatında bir kez oy kullandığını söylediğini aktardı.

Gülen'in aynı röportajda, "Hazreti Cebrail gelse, parti kursa oraya dahi oy vermem" dediğine de dikkati çeken Erdoğan, "Ya böyle bir ifade kullanılır mı? Şimdi ben buradan sesleniyorum, bu örgüte destek veren saf, temiz kardeşlerime. Daha ne kadar bunların yanında olacaksınız, daha ne kadar bunların peşinde olacaksınız? Yahu 'Hazreti Cebrail parti kursa oyumu vermem' diyen bir kişiyle daha ne kadar beraber olacaksınız? Hazreti Cebrail parti kursa oyumu vermem ama CHP'ye, MHP'ye oyumu veririm. Yeter ki AK Parti'ye oy vermeyin. Şu anda yaptıkları çalışma bu, kampanyaları bu. Bunlara gerekli dersi 30 Mart'ta vereceğiz" dedi.

-"Millet hükümetine inşallah sahip çıkacak"

Erdoğan Niğde'deki coşkuyu daha önce hiç bu kadar yoğun görmediğini ifade ederek, bu coşkunun seçim günü sandıkları oylarla patlatacağına inandığını dile getirdi.

27 Mayıs darbesi döneminde yapılanların unutulmaması gerektiğini, o gün Adnan Menderes ve Demokrat Parti'ye yapılanların bugün kendilerine karşı yapılmaya çalışıldığını belirten Erdoğan, "Bu aziz millet, bu kirli  girişime evelallah geçit vermeyecek. Bu aziz millet hükümetine inşallah sahip çıkacak. Bu aziz millet, 'sandık namustur' diyecek ve sandığına sahip çıkacak. Diyorum ki aman ha sandık kurullarında görev yapanlar, sandık müşahitleri sandıklarınıza sıkı sıkıya sahip çıkınız" diye konuştu.

CHP, MHP ve paralel yapının sandıkta hile ile tahrik, provakasyon söylentileri yaydığını ama milletin bunlara aldanmaması gerektiğini belirten Erdoğan, kendilerinin sakin ama yürekli bir şekilde yollarına devam edeceklerini söyledi.

-"Biz sadece rükuda eğildik"

Meydandakilerin "Dik dur eğilme" sloganları üzerine Erdoğan, "Bende öyle bir göz var mı? Hiç endişe etmeyin evvelallah. Biz bugüne kadar nasıl dik durduysak, bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Biz bugüne kadar, Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmedik, biz sadece rükuda eğildik. Onun dışında asla" şeklinde karşılık verdi.

-"İstismar bunlarda"

Türk ve Japon mühendislerin ortaklaşa ürettiği Türksat 4A uydusunu bir süre önce Japonya'da teslim aldıklarını ve Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden uzaya gönderildiklerini anımsatan Erdoğan, "Acaba nasıl gitti diye sordum. Başörtüsüne takılmamış. Gitti be gitti. Başörtüsüne takılmadı. Ya bunca zamandır ne işiniz vardır başörtüsüyle? Benim başörtülü, başı açık kızlarımla niye uğraştınız ya? Niye onların eğitim öğretim özgürlüğünü ellerinden aldınız? Ey CHP, sen busun. Bu seçimlerde bir de başörtülü belediye başkan adayı göndermişler. Haberiniz var mı? İstismar bunlarda. Biz bunların ciğerini biliriz, ciğerini" dedi.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com