AK Parti'nin Rize mitingi

AK Partinin Rize mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

RİZE (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ilişkin, "İzmir'e gidiyor, ulusalcı. Suriye'ye gidiyor, Esedci. Hakkari'ye gidiyor, terör örgütü işareti yapıyor çünkü bölücü. İstanbul'a gidiyor, vandallara karışıyor, gezici. Ankara'ya geliyor, MHP'li görünüyor, bozkurt işareti yapıyor, ülkücü, bu havaya giriyor. İnanın bukalemun olsa bunun hızına yetişemez. Akşam başka, sabah başka" dedi.

Erdoğan, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. 

Savaş Ay ile yaptığı röportajda siyasi parti kurmayacağını ifade eden Fethullah Gülen'in "Hayatımda bir oy kullandım. Hz. Cebrail gelse, parti kursa ona bile oy vermem" dediğini belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İnanın bunlar dağıttı. Ne yaptıklarının farkında değiller. Hz. Cebrail'in işi gücü yok parti mi kuracak? Kaldı ki teşbih hata kabul etmez. Nasıl bu teşbih, böyle bir benzetme yapılır mı? O zaman ben şunu söylüyorum, gelip de Hz. Cebrail'e oy vermeyen adam, şimdi bu Kılıçdaroğlu'na sen nasıl oy veriyorsun? 'AK Parti'ye oy vermeyin, Kılıçdaroğlu'na verebilirsin, MHP'ye oy verebilirsin, BDP'ye de oy verebilirsin.' Unutmayın ben burada bir hükmü açıklıyorum, kişi sevdikleriyle beraber haşrolunacaktır. Pensilvanya, arkadaşını sana tanıttım. Sen Kılıçdaroğlu ile beraber haşrolunacaksın, Bahçeli ile haşrolunacaksın, sen BDP ile haşrolacaksın" diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Buradan partisini kursun diyorlar da niye partisini kursun ki? Bu kadar kelepir partiler varken kendisi niye parti kursun? İşi taşerona vermiş, hiç başı ağrımaz. Onun yerine zaten Kılıçdaroğlu, Bahçeli çalışıyor, niye parti kursun? Emrine amade CHP var, emrine amade MHP var.

Şimdi bu CHP genel müdürü önceki gün Ankara'da ülkücülerin bozkurt selamını yapıyor. Tunceli'ye gidiyor solcu oluyor, Konya'ya gidiyor güya muhafazakar, İzmir'e gidiyor ulusalcı, Suriye'ye gidiyor Esedci, orada da Esedci oluyor. Hakkari'ye gidiyor terör örgütü işareti yapıyor, bayrağından utanıyor, çünkü bölücü. İstanul'a gidiyor vandallara karışıyor, Gezici. Ankara'ya geliyor MHP'ye görünüyor, bozkurt işareti yapıyor, ülkücü, bu havaya giriyor. İnanın bukalemun olsa bunun hızına yetişemez. Akşam başka, sabah başka. Bu CHP'nin genel müdürü seçimde oy kullanacağı sandığı bile bulamadı. İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu ya, İstanbul Kağıthane ilçesine geldi nüfusunu taşıdı. Sordular 'Nerede oturuyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu?' Ne dedi biliyor musunuz? 'Kağıttepe'de oturuyorum' dedi. Seçimde de herhalde seçmen kartını kaybetti ve seçimde de oyunu kullanamadı. Buna üç koyun verin kaybedip gelir. Benim CHP'ye oy veren hemşehrilerim, bu adama nasıl oy vereceksiniz?"

-"Siyaseti kirletenler dersini almalı" 

"Rize bu seçimde bir başka ders versin. Şöyle Türkiye'de bir numara olsun Rize. Sandıkları AK Parti ile aydınlatmaya var mıyız?" ifadesini kullanan Erdoğan, yerel seçime 8 gün kaldığını anımsattı. Erdoğan, "Birilerinin ablaları var ya. Bizim de ablalarımız burada. Ben ablalarıma diyorum ki kapı kapı dolaşalım ve sandıklara da seçim günü sahip çıkalım. Müşahit kartları alın, ilçe teşkilatlarından, belde teşkilatlarından. Ve bu müşahit kartlarıyla sandıklara sahip çıkalım" diye konuştu.

"Sandıklara öyle sahip çıkalım ki kuş uçmasın kuş. Buradan CHP'si de MHP'si de diğerleri de hepsi dersini bu seçimde almalı. Siyaseti kirletenler dersini almalı" değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, "Bunların projesi var mı? Hiçbir proje, geldi buraya Kılıçdaroğlu, dinlediniz mi? Utanmadan sıkılmadan kalkıyor çay parasını vermediğimizden bahsediyor. Eline diline dursun. Biz 12 yıldır şu Rizemizde, çay toplanır ve bir ay geçmeden paralar ödenir. Şimdi de budama paralarını ayın 18'inde ödedik mi? 140 trilyon ödedik, herkesin hesabına girdi bu para. Biz AK Partiyiz AK, biz CHP değiliz. Ama ondan önce benim vatandaşım Rize'de, benim hemşehrim Rize'de bir yıl geçiyordu parasını alamıyordu. Derelere dökülen o çayları hatırlayın, Elhamdülillah şimdi çaylarımız derelere de dökülmüyor" dedi.

-"CHP'yi de bu adamdan kurtaralım" 

"CHP, bu genel müdürden önceki genel başkan, sadece AK Parti'ye karşı 5 seçim kaybetti. Maalesef bir kasetle bunu gönderdiler, bu kasetin içinde de bu örgüt var" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu genel müdür 5 yılda bize karşı 3 seçim kaybetti. Biri genel, biri yerel, biri de referandum, üç seçim. 9 gün sonra bir seçim daha kaybedecek. Rize'den Türkiye'ye sesleniyorum, bakın diyorum ki ama yanlışa çekmeyin bunu, diyorum ki eğer bu seçimi biz birinci parti olarak bitirmezsek ben Genel Başkanlıktan çekilirim. Fakat Kılıçdaroğlu birinci parti olamazsa partisinin başından çekilecek mi? Çünkü CHP'yi de bu adamdan kurtaralım. Peki Bahçeli, birinci parti olamazsa bu partinin başından çekilecek mi? Çünkü bunlar arkadan nal toplamaya alıştılar. Bunlar hep nal topluyorlar. Biz milletimizle başarıya kilitlendik, daha iyi olacak, daha güzel olacak inşallah. 

2011 seçimleri öncesinde Bursa'da bir televizyon konuşmasında ne diyor biliyor musun bu Kılıçdaroğlu? 'Yüzde 40'ın altında alırsam istifa ederim.' Birinci olursam demiyor 'Yüzde 40'ın altında alırsam istifa ederim.' Ne aldı biliyor musunuz? Yüzde 26. Ama hala pişkince orada oturuyor."

-"Yatıyor, kalkıyor bir şey söylüyor"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 17 yıldır partisinin başında olduğunu, AK Parti dönemlerinde 7 seçime girdiğini ve hepsinde kaybettiğini belirten Erdoğan, "30 Mart'ta yine kaybedecek, 8'inci yenilgi olacak, göreceksiniz o koltuğu yine bırakmayacak. Zaten 30 Mart'tan umudunu kesmiş. Ne diyor? Yatıyor, kalkıyor bir şey söylüyor, burası çok enteresan. Cumhurbaşkanlığı seçimini konuşuyor. 30 Mart'ı konuş, önümüzde yerel seçim var. Ne diyor? 'Bu Başbakan, cumhurbaşkanlığı koltuğuna çıkamayacak. 'Zaten Çankaya'nın yokuşunda dizinin takati kesilecek' diyor. Bahçeli, şimdi sen 30 Mart'ı konuş, 30 Mart'ı. 30 Mart'tan sonra senle cumhurbaşkanlığını konuşuruz, o ayrı mesele. Ama şu anda sen 30 Mart'ı konuş. 30 Mart'ta ne olacaksın, kaçıncı parti olacaksın, onu konuş" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, "Bu CHP, MHP ne yapıyorlar biliyor musunuz? Bakalım biliy misiniz oni? Deremende ayran öğitiler, lemoğun tüfeği gibi atayiler. Yaptıkları iş bu" diye konuştu.

-"Ben size bakıyorum, siz göğe bakıyorsunuz" 

Rizelilere inancını dile getiren Erdoğan, "Ben size inanıyorum, Rize, 30 Mart'ta gereken dersi bunlara versin. Türkiye'ye, devlete, milli güvenliğimize yönelik saldırılara Rize biliyorum ben 'dur' diyecek. Rize hemşehrisine sahip çıkacak, Rize Başbakanı'na sahip çıkacak. Rize 30 Mart'ta çok farklı bir sonuçla inşallah yeni Türkiye'nin istiklal mücadelesinin bir numaralı partisi olacak. Rize lafa değil icraata bakacak" dedi.

Erdoğan, vatandaşlara "Ben size bakıyorum, siz göğe bakıyorsunuz, anladım siz havalimanı istiyorsunuz" diye seslenerek, Rize ve Artvin'e ortak hizmet verecek, yılda bir milyondan fazla yolcunun kullanabileceği bir havalimanı yapacaklarını bildirdi.

-Karadeniz'de kahvaltı Mardin'de öğle yemeği imkanı

Türkiye'nin en uzun tüneli Ovit Tüneli'nin inşaatını başlattıklarını, çalışmaların sürdüğünü anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: 

"2023'te 500 milyar dolarlık ihracat hedefimizi gerçekleştirmede önemli taşıma akslardan biri Ovit Tüneli olacak. Bu hat sadece Ovit Tüneli'nden ibaret değil. Bu koridorun kuzey ve güney çıkışında ticareti kolaylaştırmak için bir endüstri ve lojistik merkezi kuruyoruz. İyidere, Of o bölgede lojistik merkezini kuruyoruz. 40 yıldan beri Rize Cumhuriyet Meydanı'nda size hitap eden siyasetçiler hep ne dediler biliyor musunuz? 'Ovit'i yapacağız' dediler, öyle mi? Ne oldu yaptılar mı? Hangisi sözünde durdu? Hiçbiri. Geldiler, konuştular, vaat ettiler, sizin oyunuzu alıp gittiler. Biz '14 Mayıs 2011'de bu meydanda ilk defa Ovit'i yapacağız' dedik, tam bir yıl sonra 13 Mayıs 2012 tarihinde burada 1880'li yıllardan beri hayal edilen o projeyi gerçeğe dönüştürmek için gittik, Ovit Tüneli'nin temelini attık. Şimdi Ovit Tüneli hızla devam ediyor, Allah nasip ederse önümüzdeki yılın sonunda Ovit Tüneli bitiyor. İnşallah. Artık kar, kış bilmem ne dinlemiyoruz, Ovit Tüneli'nden geçiyoruz."  

Ovit tüneliyle Doğu ve Güneydoğu'nun, hatta Ortadoğu'nun Kafkaslar ve Karadeniz ile birleşeceğini, Rize'nin yolların buluştuğu bir güzergaha dönüşeceğini anlatan Erdoğan, sabah Karadeniz'de kahvaltı yapan birinin, öğle yemeğini Mardin'de yiyebileceğini, Ovit Tüneli tamamlandığında İkizdere-İspir yolunun yılın 12 ayı, 365 gün açık kalacağını kaydetti.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com