AK Parti'nin Sarıyer mitingi

AK Partinin Sarıyer mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

İSTANBUL (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin "şunun bunun partisi" değil, "milletin partisi" olduğunu ifade ederek, "Bu parti Tayyip Erdoğan'ın partisi değil. Ben faniyim. Biz ilkeler üzerine kurulu bir partiyiz. Faniler üzerine baki hareketler bina edilemez. Buna böyle bakacağız. Onun için bunlar o işlerden anlamaz. Bunlar anlık çıkarların peşindeler" dedi. 

Erdoğan, partisinin Sarıyer mitinginde yaptığı konuşmada, Marmaray'a olduğu gibi Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne de karşı çıkıldığını anlattı.

Başbakan Erdoğan, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü bunlar hayal edemez. Allah'tan daha kara çalışmıyor da denizden motorlarla gelmişler. Gösteri yapıyorlar. Kim bunlar? CHP'liler" diye konuştu.

Birinci ve ikinci köprüye karşı çıkan CHP'lilerin üçüncüye de karşı çıktığını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Kardeşlerim, gelin bunlara bir Osmanlı tokadı yarın sandıkta atın. Var mıyız? Kardeşlerim yalnız saatler kaldı, fazla vaktimiz yok. Ona göre ve inşallah önümüzdeki yılın sonunda Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açıyoruz. 4 gidiş, 4 geliş. Ortasından da tren gidecek tren. Avrupa'yı Asya'ya bağlıyoruz. Artık büyük araçlar şehir merkezine girmeyecek. 20-25 dakikada köprüye şehir içinden araçlarla ulaşmak mümkün. Şehir içini bununla daha da rahatlatacağız. Ama bir başka adım daha atıyoruz. O da Boğaz'ın altından geçtiği için CHP'liler onu görmüyor. Görseler ona da gösteri yaparlar. İki katlı tüp geçit yapıyoruz Marmaray'ın güneyinde. Önümüzdeki yılın sonunda onu da bitiriyoruz. Onun da açılışını yapacağız inşallah. Niye? Bunlar, İstanbul'a, Sarıyer'e layık. O kadar yoğun çalışıyoruz ki, istiyorum, bu Sarıyer, bu adamların elinde çirkinliğe, maalesef alt yapı sıkıntısına mahkum olmasın. Bakın bunlar yalan, dolan. 'Efendim AK Parti gelince sizin tüm binalarınızı yıkacak.' Yıkmak CHP'nin işidir, yapmak bizim işimizdir. Bunların şunu söyleyin; 'Bugüne kadar ne yaptınız, onu söyleyin' deyin. 1994'ten bu yana büyükşehirde varız, bizim zihniyetimiz var. Biz hiç bir vatandaşımızı mağdur bırakmadık. Allah razı olsun."

- "Bunlar kafatası milliyetçisi kafatası"

Başbakan Erdoğan, metronun Sarıyer'e kadar geldiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Buradan Taksim'e kadar, Yenikapı'ya kadar metroyu kullanmıyor musun? CHP'lilere gönül veren kardeşlerim kullanmıyor musun? Artık susuzluk, hava kirliliği var mı? Doğalgazı buraya kim getirdi? Altyapı ise her şeyi biz yaptık. MHP'ye gönül verenlere de sesleniyorum. 23,5 milyar dolar borçla bize bıraktı hükümeti. Kime? IMF'ye. Kim ödedi bunları? Biz ödedik. Şimdi bir kuruş borcumuz yok. Şimdi onlar bizden istiyor. 5 milyar dolar vereceğiz. Veren el, alan elden üstündür. Bunlar 'milliyetçiyiz' diyorlar ya... Ne milli?. Bunlar kafatası milliyetçisi kafatası. Bunlar milleti, vatanı sevmezler, sadece laf. Milli Bankamız Merkez Bankası değil mi? Kasasında ne vardı biliyor musunuz, 27,5 milyar dolar. Şimdi Merkez Bankası'nın kasasında ne var biliyor musunuz? 128 milyar dolar. Biz buyuz, güçlüyüz. Allah'ın izniyle güçlüyüz. Bunlar memurumu işçimi sömürdüler. 13,5 katrilyon zorunlu tasarruf parasını kestiler, 3 yılda bunu biz ödedik. 'Konut Edindirme Yardımı' dediler, 3,5 katrilyon kestiler, biz ödedik. Biz, Türk'ü Türk olduğu için sevmedik, Kürt'ü Kürt olduğu sevmedik, Laz'ı Laz olduğu için sevmedik, Roman'ı Roman olduğu için sevmedik, Boşnak'ı Boşnak olduğu için sevmedik. Beni yaratan Allah onları da yarattığı için sevdik. Onun için 'tek millet' dedik, 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/T eğer uğrunda ölen varsa vatandır' dedik. 780 bin kilometrekare itibarıyla 'Batı'da ne varsa Doğu'da da o olacak' dedik."

Şırnak'ta Şerefattin Elçi Havalimanı'nı hizmete aldıklarını, Hakkari'dekinin yakında biteceğini ifade eden Erdoğan, Ağrı'da, Kars'ta, Iğdır'da da havalimanı yapıldığını kaydetti. 

Erdoğan, "Biz esere oy istiyoruz, CHP ideolojiye oy istiyor" dedi.

-  "Faniler üzerine baki hareketler bina edilemez" 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "Biz Atatürk'ün partisiyiz, oyunuzu bize verin" dediğini hatırlatarak, şunları dile getirdi: 

"Ey Allah'ım yarabbim, kimlere kaldık. Atatürk hayatta olsa seni kapıdan içeri sokmaz. Senden bir şey olmaz. Niye? Atatürk'ü istismar ediyorsun, niye ona sığınıyorsun. Biz şunun bunun partisi değiliz, biz milletin partisiyiz milletin. Bu parti Tayyip Erdoğan'ın partisi değil. Ben faniyim. Biz ilkeler üzerine kurulu bir partiyiz. Ben gittim, yarına benim elimde senet var mı? Ölebilirim. Öldükten sonra ne olacak AK Parti? Bak ilkeleriniz varsa ayakta durursunuz değil mi?

Ben size burada güzel bir örnek vereceğim. Peygamber efendimiz öldü. Hz. Ömer 'Kim öldü derse başını vururum' dedi. Hz. Ebubekir, çok enteresan, 'Ömer Ömer, bilesin ki Muhammed fanidir, öldü. Onun için sakin ol' dedi. Şimdi biz, örneğimizi iyi belirleyeceğiz. Faniler üzerine baki hareketler bina edilemez. Buna böyle bakacağız. Onun için bunlar o işlerden anlamaz. Bunlar anlık çıkarların peşindeler. İşte Pensilvanya. Bak, CHP gibi bir parti bizim dinimize saldırdı. Kur'anımıza saldırdı. İmam hatiplerin orta kısımlarını kapattılar, başörtümüze saldırdı. Utanmadan sıkılmadan diyor ki, 'Başörtüsü sorununu ben çözdüm.' Sana kim inanır? Neyi çözdün sen? Anayasa Mahkemesine aldın götürdün. Ah kardeşlerim ah... Şimdi başörtü sorunu var mı? Üniversitelere rahat girebiliyor mu kızlarımız? Meslek liseleri hepsi eşit oldu mu? Oldu. Şimdi ben şuraya bakıyorum. Başı açık, başı örtülü kardeşlerimin hepsi yan yana. Normalleşme bu."

- "Hadi güle güle git kumsallarda oyna"

Türkiye'de başı örtülü ile başı açıkların ayrıldığı dönemlerin yaşandığını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: 

"O da benim kardeşim o da benim kardeşim. Çıkmış utanmadan Alevi-Sünni ayrımı yapıyor. Niye bu ayrımı yapıyorsun? Sen kendin Alevi olabilirsin, ben Sünni olabilirim. Ama biz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Niye bu ayrımı yapıyoruz. Biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Biz tek milletiz. Tek bayrak, 780 bin kilometrekare ile tek vatan. BDP'ye bakıyorsun siyasi Kürtçülük yapıyor, MHP'ye bakıyorsun siyasi Türkçülük yapıyor, CHP'de diyor ki 'Ben kumsalların partisiyim.' Hadi güle güle git kumsallarda oyna. Oy alamazsın oyna. Olay bu. 

Dört, tek devlet. Devlet içinde devlet, asla. Türkiye Cumhuriyet Devleti, asla ayrım kabul etmez. Kim böyle bir yola girerse AK Parti'yi karşısında bulur. İşte bu Pensilvanya denilen ahlaksızlar, vatana ihanet içinde olanlar, Dışişleri Bakanlığımızı dinliyorlar, orada tarihi bir görüşmeyi maalesef dışarıya da dinletiyorlar. Bunlar tamamen hain, hain. Bunlar Haşhaşi, bunlar casus. Kılıçdaroğlu'nun bir açıklamasını duydunuz mu, Bahçeli'nin duydunuz mu? Bunların derdi başka. Ne yaparlarsa yapsınlar, yarın sandıkta CHP'ye de MHP'ye de Pensilvanya'ya da hepsine toptan gelin bir bir ders verin. Gelin bunlara bir Osmanlı tokadı vuralım."

İstanbul'un aşığı olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Sizlere aşığım, sizlere sevdalıyız. Sizlerin hizmetkarıyım. Sedat kardeşimle, Kadir bey kardeşimle biz istiyoruz ki yeni bir Sarıyer inşa edelim. Saatle kaldı. Çok çalışacağız. Tamam. Bütün akraba, ne varsa. Onların ablaları olabilir. Bizim ablalarımız burada. Onların abileri olabilir. Bizim abilerimiz burada. Ben Sedat kardeşimi size emanet ediyorum" şeklinde konuştu. 

- Mitingten notlar

Sarıyer'de mitingin yapıldığı alan, AK Parti flamalarıyla donatıldı. Alanın değişik yerlerine Başbakan Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın posterleri ile "Dini Mekkeli bir yetim, siyaseti Rizeli bir yiğitten öğrendik", "Daima millet daima hizmet" yazan pankartlar asıldı.

Mitinge katılanlar zaman zaman, "Dik dur eğilme bu millet seninle", "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.

Başbakan Erdoğan mitingin sonunda vatandaşlarla birlikte, "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısının sözlerini söyledi. Erdoğan, mitinge katılanlara AK Parti flaması ve karanfil attı. 

Mitinge, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ile İstanbul milletvekilleri Ömer Dinçer ile Egemen Bağış da katıldı. 

Bu arada mitingin başında bir vatandaş Başbakan Erdoğan'a seslenerek, kendisine dua etti. Başbakan Erdoğan da kendisini dinledikten sonra "amin" dedi.  

(son)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com