AK Parti'nin Uşak mitingi

AK Partinin Uşak mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

UŞAK (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ey genel müdür, sen de SSK'nın başındayken duman ettin SSK'yı. Anneler hatırlıyorsunuz değil mi, bu CHP'nin başındaki adam Sosyal Sigortalar Kurumunun başında genel müdürdü bir zamanlar. Hastanelerde ne yapıyorduk o zaman? Kapılarda, kuyruklarda bekliyor muyduk? Doğru dürüst tedavi olabiliyor muyduk? Doktorun yazdığı ilaçları hastanenin eczanesinden alabiliyor muyduk" dedi.

Erdoğan, Kent Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, OECD'nin açıkladığı rakamlara göre, şu anda dünyada büyüyen ülkeler içerisinde ilk 5'te Türkiye'nin bulunduğunu söyledi.

"Bu rahatsız ediyor bir yerleri. Bu Gezicileri rahatsız ediyor, paralel yapıyı rahatsız ediyor. Bunlar yakıyor, yıkıyor. Biz ise yapıyoruz, inşa ediyoruz, farkımız bu" ifadesini kullanan Erdoğan, "Biz iktidarı kimden aldık bu ülkede? MHP'den aldık, hatırlayın. Onun yanında da CHP'nin yavrusu DSP vardı. Onlardan aldık" diye konuştu.

İktidarı aldıkları zaman Türkiye'nin 230 milyar dolar olan milli gelirinin şimdi 800 milyar dolar olduğunu dile getiren Erdoğan, "Cumhuriyet tarihi ve öncesi toplam 230 milyar dolar, dikkat edin. Biz bunu 10 senede 800 milyar dolara çıkardık. Yani 10 senede ne yaptık, 570 milyar dolar artırdık. Halep oradaysa arşın Türkiye'de, çok açık net. Türkiye'nin kamu net borç stoku neydi biliyor musunuz biz geldiğimizde? 100 liranın 74 lirası borçtu. Şimdi 100 liranın 35 lirası borç, farkımız bu" dedi.

Devletin yüzde 63 olan borçlanma faizini şimdi tek haneli rakamlara düşürdüklerini anlatan Erdoğan, "Bu aradaki fark kimin cebinde kalıyor? Benim halkımın cebinde kalıyor. Enflasyon yüzde 30'du, şimdi tek haneli rakamda, buradayız" diye konuştu.

-"Memurun, işçinin alacağını biz ödedik"

Türkiye'ye yılda 13 milyon turist gelirken, şimdi bu rakamın 36 milyona ulaştığını dile getiren Erdoğan, "Bunlar durup dururken olmadı. Bunlar, turizm deyince sadece güneş, kum, deniz, bu üç şeyi anlıyorlardı. Biz olayı yaydık, olayı genişlettik. Artık inanç turizmi var, golf turizmi var, dağ turizmi var, yayla turizmi var, kış turizmi var, kültür turizmi var, eğitim turizmi var, sağlık turizmi var, aklınıza ne gelirse. Dünyada sağlık noktasında ne varsa, turizm noktasında ne varsa hepsi şu anda bizim uygulamalarımızda var. Artık otel yetiştiremiyoruz, otel" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Göreve geldiğimde önüme benim bir tablo getirdiler. Neydi biliyor musunuz? Memur ve işçiden her ay maaş ödeyemedikleri için para kesiyorlardı. Devletin memuruna ve işçisine olan borcu neydi biliyor musunuz? Zorunlu tasarruf adı altında kesilen bu paranın toplamı 13,5 katrilyondu, 13,5 katrilyon. Arkadaşlarıma dedim ki 'Devlet memuruna ve işçisine borçlu olamaz. Bu borcu süratle ödeyeceğiz.' Ve bunu ödedik, hemen, anında ödedik, 13,5 katrilyon, dikkat edin. Bitmedi, bir de bana arkasından bir fatura daha geldi. O da ne biliyor musunuz? Konut edindirme yardımı adı altında benim vatandaşlarımı aldatmışlar. 'Sana ev vereceğiz' demişler, işçiden memurdan yine para kesmişler. Öyle değil mi? Şu ana kadar bize gelen fatura 3,5 katrilyon, bunu da ödedik. Ne yaptı? 17 katrilyon. Ey MHP neredeydin sen, ey CHP, ey DSP, ey ANAP, hep bunlar. Şimdi tabii ANAP diye bir parti kalmadı. Hep bunların döneminde, CHP'nin döneminde, geçmişteki döneminden de var, biz ödedik biz. Memurumun alacağını biz ödedik, işçimin alacağını biz ödedik. Adil devlet budur da onun için. Şimdi bunlar kalkıp 'Yok şöyleydi, yok böyleydi' diyorlar. İşte bütün gerçekler, ben size rakamlarla konuşuyorum, laf değil icraattan bahsediyorum. Televizyonlarda yaptığımız icraatları il il izliyorsunuz herhalde. Onlar, iftira, onun peşindeler."

-"Biz Kanunilerin torunlarıyız"

"Ey Genel Müdür, sen de SSK'nın başındayken duman ettin SSK'yı" diyen Erdoğan, "Anneler hatırlıyorsunuz değil mi bu CHP'nin başındaki adam Sosyal Sigortalar Kurumunun başında genel müdürdü bir zamanlar. Hastanelerde ne yapıyorduk o zaman? Kapılarda, kuyruklarda bekliyor muyduk? Doğru dürüst tedavi olabiliyor muyduk? Doktorun yazdığı ilaçları hastanenin eczanesinden alabiliyor muyduk? Yarısı var yarısı yok. Şimdi istediğin eczaneye gidebiliyor musun? İstediğin hastanede tedavi olabiliyor musun? Şimdi artık doktorlar eğer hastaneye gidemiyorsa bir hasta, evine gidip evinde tedavi ediyor. Şimdi aile doktorluğu müessesini getirdik, aile hekimliğini getirdik. Niye? Batının gelişmiş ülkelerinde aile hekimliği var da benim ülkemde niye olmasın? Çünkü biz Kanunilerin torunlarıyız. Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Bir sağlıklı nefese, devleti, Devlet-i Aliyye Osmaniye'yi feda etmeyi göze alan bir ecdadın torunlarıyız biz. Farkımız bu" değerlendirmesinde bulundu.

-"1960'ta Türkiye 12 tane uçağı nereden buluyor"

27 Mayıs darbesinin ardından Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığınca dağıtılan tebliği gösteren Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Burada enteresan olan şu. Merhum Menderes'e oynanan oyun bu. 'Ankara'da bütün hükümet erkanı ve Demokrat Parti başkanları yabancı memlekete kaçarken yakalanmışlardır' diyor. Burası çok enteresan, 'Beraberlerinde 12 uçak dolusu altın mücevherat ve parayı kaçırmaktayken yakalandılar' diyor. Bitmedi. Sabık Başbakan Adnan Menderes ve Sabık Reisicumhur Celal Bayar askeri kumandanlık tarafından tevkif edilmiştir' diyor. 'Eskişehir'de matbaası olan herkes bu havadisi basıp yayınlamalıdır' diyor. Altında, dikkat, 'Vatanseverliğinize hitap ediyoruz, Demokrat Parti il, ilçe ve bucak başkanlarının kaçmalarına mahal vermeden tevkif edilmelerini ve askeri kuvvetleri gelinceye kadar salınmamalarını rica ederim' diyor. Eskişehir Örfi İdare Komutanı Tuğgeneral Bedii Kireçtepe. Bu memleket neleri gördü, neleri yaşadı, düşünebiliyor musunuz? 12 tane uçak dolusu altın mücevherat kaçırılıyormuş, ne zaman 1960'ta. Türkiye 12 tane uçağı nereden buluyor, o kadar mücevheratı oraya nasıl sığdırıyor? Bunlar, bu müfteriler var ya aynı hiç değişmiyor. Tezgah aynı tezgah, montajcılar yine aynı. İşte aynen şimdi de CHP'nin başındaki zat. Bu zat yolsuzlukla gidiyordu, Rahşan affı ile yırttı. Gidiyordu, Rahşan affıyla yırttı."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com