AK Parti'nin Uşak Mitingi

AK Partinin Uşak Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (4)

UŞAK (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah 30 Mart Esma'ların zaferi olacak. Sizden bunu istiyorum. Gençler çok çalışacağız. Sadece 780 bin kilometrekareye değil dünyaya olacak bu mesajınız. Çok önemli bu, onun için sizlerden çok gayret istiyorum, çok koşacağız, çalışacağız ve bunu başaracağız. Zaten bütün bu iftiralara rağmen bütün bu montajlara rağmen, tabi çıldırıyorlar, hala kamuoyu araştırmalarında yüzde 45, yüzde 50 bandını görünce bunlar çıldırıyor" dedi.

Erdoğan, partisinin ent Meydanı'nda düzenlediği mitingde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kasetle geldiğini, önceki Genel Başkan Deniz Baykal'ın kasetle gittiğini söyledi.

Baykal'ın kendisine seslenerek, "Bunu Başbakanın açıklaması lazım" dediğini hatırlatan  Erdoğan, "Ya Genel Başkan ben neyi açıklayayım, ayıptır ya. Anayasa çalışmalarını yaptığımız Meclis'te sosyal medyaya düştün ve o kaseti sosyal medyadan yarım saatte Başbakan olarak bakanıma talimat verdim biz kaldırdık, biz. 'Kimse o, çıkar' diyor. Zaten onu çıkarma yetkim olsa ben sana çoktan onu çıkarır, yargının önünde teslim ederdim. Öyle bir yetkim yok ki olay yargı meselesi, onu senin takip etmen lazım" ifadesini kullandı.

Meclis'ten İnternet yasasını çıkardıklarında CHP, MHP ve BDP'nin bunun karşısına dikildiğini anlatan Erdoğan, "Biz bu işleri düzenleyelim istiyoruz, 'bir yoluna koyalım' diyoruz, karşısına bunlar dikiliyor" dedi. 

CHP, MHP'nin de dinlendiklerini söylediklerini hatırlatan Erdoğan "İşte bunları minimize etmek için bu adımları atalım istiyoruz. Kardeşlerim biz bugün varız, yarın olmayabiliriz veya olmayacağız. Ama bir sistem, bozuk bir sistem var. Bu sistemin düzeltilmesi gerekiyor. Salı günü grup toplantımızda söyledim, özellikle bunlar için 'Aç tavuk kendisini, darı ambarında görürmüş'. CHP'de kasetle genel başkan gönderir, kasetle genel başkan getirirsiniz ama bunu Türkiye'de hiç kusura bakmayın yapamazsınız. Evelallah. CHP kasetlerle idare ediliyor olabilir ama Türkiye kasetlerle idare edilemez. Bu kasetlere, bu montajlara Türkiye teslim olmaz. Millet buna izin vermez, millet buna geçit vermez" diye konuştu.  

-"Hem özel okula para, hem dersaneye para"

Paralel bir yapının emniyet ve yargı içindeki uzantılarıyla binlerce kişinin telefonlarını 3 yıldan fazladır dinlediğini, dinlenenler arasında bakan, milletvekili, kendi çalışma arkadaşları ve bürokratların da olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP'si, MHP'si, BDP'si bütün bunlar, siyasi partiler hepsi var ama kendileri yok. Kendileri yok. Kardeşlerim peki ne için, şantaj için. Bir kumpas, istediği zaman, istediği yeri kontrole alacak. Bakın bir dershane meselesi çıktı hatırlayın. niye rahatsız oldular, çünkü orada yılda 1 milyar dolarlık rant vardı. Şimdi ne diyorum biliyor musunuz, sakın ha bu dershanelere yavrularınızı göndermeyin. Devletin okullarına gönderin, başka yere de göndermeyin, çünkü bunların hepsi sülük gibi emiyorlar. Hafta sonlarında bundan böyle anneler, babalar arzu etmeleri halinde biz okullarımızda çocuklarımıza takviye dersini vereceğiz, oradan yavrularımız yarışa girsin. Özel okullarda bile para alıyorlar, özel okullarda para alındıktan sonra yine gidiyor dersaneye, bu ne biçim iştir ya. Hem özel okula para, hem dersaneye para. Hep para, money, money, money hep bu. Ya benim Anadolu'daki Ayşe bacım önümü kesiyor diyor ki, 'Ahırdan davarımı sattım. Davarı sattım, oraya verdim, çocuk yine üniversiteye giremedi' diyor. E bunlar vakıa. Bakıyorsun öbür tarafta Fatma bacım diyor ki 'Bileziklerimi verdim, sattım. Gönderdim yine giremedi' diyor."

-"Devletin okulları bize yeter"

Tüm dershaneye gidenlerin üniversiteye giremediğine dikkati çeken Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Ama öyle senaryolar hazırlandı ki bakıyorsun çıkartıyor üniversiteyi kazanmış, diyor ki, 'ben dershane sayesinde üniversiteye girdim'. Aldatmayın çocukları aldatmayın bu milleti aldatmayın. Ben diyorum ki bırakın artık bundan sonra gelin, devlet okulları size yeter devletin okulları bize yeter. Bu devlet elinden geleni azami ölçüde yapmanın gayreti içinde olacak. Hafta sonlarında da yavrularımıza icabında takviye kurslar verecek. Bunların bedelini de bizler öğretmenlerimize, verdikleri takviye dersleri biz ödeyeceğiz. Yani bu paralar sizin bize emanetinizdir. Dolayısıyla biz bu emaneti işte burada kulanacağız. Ama bunların derdi başka. Artık bu oyunu bozmaya mecburuz. Bu oyunu bozmaya var mıyız? 30 Mart bu oyunu bozmanın tarihidir."

-"30 Mart Esma'ların zaferi olacak"

Seçimlere 30 gün kaldığını ve çok koşmak gerektiğini belirten Erdoğan, "Kapı kapı dolaşacağız. Şimdi bazı ablalar geliyormuş kapılara, ablalar. Bilmiyorum belki sizin kapılara da gelmiş olabilir. Ne diyorlar 'Aman oyunuzu sakın ha AK Parti'ye değil gidin başka partilere verin'. Öyle diyorlarmış. Onlara şunu söyleyin, onlara şunu söyleyin, 'Siyaseti çok mu seviyorsunuz, kurun partinizi çıkın meydana' deyin. Onlara bunu söyleyin. Olay bu" diye konuştu.

"Rabia" işareti yapan Erdoğan, "İnşallah 30 Mart Esma'ların zaferi olacak. Sizden bunu istiyorum. Gençler çok çalışacağız. Sadece 780 bin kilometrekareye değil inşallah dünyaya olacak bu mesajınız, çok önemli bu. Onun için sizlerden çok gayret istiyorum, çok koşacağız, çalışacağız ve bunu başaracağız. Zaten bütün bu iftiralara rağmen bütün bu montajlara rağmen, tabi çıldırıyorlar, hala kamuoyu araştırmalarında yüzde 45, yüzde 50 bandını görünce bunlar çıldırıyor. İnşallah bu coşkunuz bu heyecanınız çok daha farklı bir neticeyi 30 Mart'ta doğuracak ve hiç merak etmeyin evelallah" dedi.

-"Düşünebiliyor musunuz, bu paralel yapının polisi, benim korumam olmuş"  

"Bu paralel yapının elemanları Başbakanınızı dinliyor" ifadesini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Düşünebiliyor musunuz, bu paralel yapının polisi, benim korumam olmuş, ne bileyim ben, polisim, polis, devletin polisi ve benim odama böcek yerleştiriyor. Ve orada beni dinliyor. Şimdi kaçak, şimdi kaçmış. Bir başkası yine aynı şekilde ve geçenlerde bunların çünkü yalanı bol, gazetelerinde 'Kaçmak diye bir şey yok Türkiye'de' diyor. Türkiye'de ise çıksın meydana. Bunların gazetelerinde yalan bol, takiyye bol, iftira bol, fitne, nifak bol. Yaptıkları bu. İşte Enerji Bakanım bu paralel yapı tarafından dinleniyor. Enerji Bakanımız nükleer santral için, doğalgaz için, petrol için son derece önemli, son derece gizli görüşmeler yapıyor, bu paralel yapı bunları da dinliyor. Bunları dinlemekle kalmıyor yurt dışına servis ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi de böyle bir yapıyla apaçık bunlarla kol kola geziyor. Bunlarla iş tutuyor onların sözcülüğünü onların maşalığını yapıyor. Milliyetçi olduğunu iddia eden MHP böyle bir ihanete sessiz kalıyor. Hatta bu ihanete bu oyuna bu kirli senayoya destek veriyor. Bakın bir kez daha söylüyorum, Uşak'ta söylüyorum, bu sadece benim şahsıma yapılmış bir saldırı değildir. Bu saldırı sadece partime yapılmış bir saldırı değildir. Bu saldırı doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti'ne, doğrudan doğruya 77 milyona, istiklalimize, bağımsızlığımıza yapılmış bir saldırıdır. Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden, iddia ve hedef sahibi olmasından rahatsız olan o hain eller var ya onlar bunları idare ediyor, büyüyen ekonomiden rahatsızlar."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com