AK Parti'nin Van çıkarması

AK Parti'nin Van çıkarması
AK Parti'li 30 milletvekili ve MYK kadın kolları üyelerinden oluşan 36 kişilik heyette bulunan bazı milletvekilleri, Van'ın Muradiye ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi

AK Parti'li 30 milletvekili ve MYK kadın kolları üyelerinden oluşan 36 kişilik heyette bulunan bazı milletvekilleri, Van'ın Muradiye ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

İlçe merkezinde yapılan esnaf ziyaretlerinin ardından Topuzarpa köyüne giden milletvekilleri, burada köylüler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Havanın soğuk olması nedeniyle köydeki taziye evinde vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek sohbet eden milletvekilleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Vanlılara selamlarını getirdiklerini belirtti.

Köylülere gösterdikleri sıcak ilgiden dolayı teşekkür ederek Van'ın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, yakın zamanda deprem nedeniyle büyük acı yaşayan Van'ın, depremin üzerinden kısa zaman geçmesine rağmen yaralarını sardığını bildirdi.

Kalkınmak için herkesin el ele tutuşarak yürümesi gerektiğini ifade eden Şahkulubey, şöyle konuştu:

"Mardin şehrine Başbakanımız 2002 yılında ilk geldiğinde çok komik ki vatandaşlarımızın istediği iki şey vardı, biri içme suyu diğeri ise olağanüstü halin kaldırılması. İnsanlarımız, 'ne olursunuz bu olağanüstü hali kaldırın ki dünya medeniyeti olan ilimize insanlar daha rahat gelebilsinler' diyordu. Saklı bir cevher vardı ve insanlar korkularından gelemiyorlardı. Terörle anılan bu ilimiz artık huzur dolu günler yaşıyor. Hiç kimse diyemez ki ben AK Parti iktidarından faydalanamadım. Eğitimden, sağlıktan, özgürlük bakımından her konuda herkes faydalandı ve faydalanmaya da devam ediyor."

Gezi olaylarıyla başlatılan seçim sürecini baltalama senaryolarının tutmadığını, başka yollarla da huzur ortamını bozmaya çalışanlara fırsat verilmemesi gerektiğini anlatan Şahkulubey, önceki yıllarda bu bölgelerin terör, açlık, işsizlik gibi sorunlarla anıldığını ancak bugün bu olumsuzlukların kırılarak yerine barış ve kardeşliğin getirildiğini ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 30 milletvekilinin, insanların dertlerini ve taleplerini dinlemek üzere Van'a geldiğine değinen AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dağ ise bölgede havanın soğuk olduğunu ancak insanların sıcak kanlılığı ve güleryüzlerinin soğuğu hissettirmediğini söyledi.

AK Parti hükümetinin ülkeyi her alanda ileriye taşıdığını, bunun yanında Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen insanlara da elinden gelen desteği sunduğunu anımsatan Dağ, "Suriye'de çok büyük bir katliam yaşanmaktadır. Başbakanımız, 'yapılan bu katliamdan kaçan insanlara kapımız sonuna kadar açıktır' dedi. Başbakanımızın bu ülkenin başında kalmasını istiyorsak herkesin elinden geleni yapması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de uzun zamandır ölüm haberlerinin alınmadığını, Başbakan Erdoğan'ın bedenini taşın altına koyarak sorunun çözümü için çalıştığını kaydeden AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici ise önceki yıllarda insanlık dışı bir şekilde vatandaşların kontrol noktalarında bekletilerek aramalardan geçirildiğini ve bu sorunun iktidarları tarafından ortadan kaldırıldığını dile getirdi.

Milletvekilleri, vatandaşların taleplerini dinledikten sonra köyden ayrıldı.

Muhabir: Seracettin SEÇKİN
Yayınlayan: Levent Harman

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com