AK Parti'nin Yaptığı İyi Bir Şey Var...

AK Parti'nin Yaptığı İyi Bir Şey Var...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Star TV Ana Haber Bülteni'ne konuk oldu. Bahçeli gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Star TV Ana Haber Bülteni'ne konuk oluyor. Bahçeli, gündeme ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

DHKP-C'NİN ÖLÜM LİSTESİNDE Mİ?
Ankara emniyetinden MHP Genel Başkanlığına henüz bir bilgi gelmiş değil. Ancak bu tür değerlendirmeler zaman zaman gündeme gelmekte. Başta Başbakan olmak üzere, hükümet üyelerine karşı suikast söylentileri yaygınlaşmakta. Bu planlı bir uygulamadır. Türkiye'deki sosyal huzuru bozmak açısından, Türkiye'nin gündemine bu tür konular bilerek ya da bilmeyerek sunulmakta. Zaman zaman da bu planlı yapılmakta. Eğer birilerini masum göstermek istiyorsanız, onu önce bir ölüm tehdidi ile tanıştırıyor sonra da kullanmaya çalışıyorsunuz. Biz bu tip insanlardan değiliz.

ÖNLEM ARTIRILDI MI?
İnançlı insanlar için bunlar ölçü olmaz.

ENGİN ALAN'IN MHP'YE KATILIMI ERGENEKON'LA BAĞLANTI MI?

Böyle bir kaygı içinde hiç olmadık. TSK'nın değerli bir komutanı olarak, terörle mücadelede,önemli bir yeri bulunan şahsiyetin, emekli olduktan sonra üzerlerinde yürütülen tartışmalara karşılık sahipsiz olmadıklarını, Türk milletine her zaman hizmet edecek bir moralde bulunmalarının inancına örnek olacağı inancıyla... MHP'de bulunmasından yarar olacağı düşüncesiyle hareket ettik. Silivri ile Siyaset arasında köprü kurma düşüncemiz yok. Siyasi etikle bağdaşmayan davranışlara Türk siyasetinde ihtiyaç olmadığı kanaatindeyiz. Siyais kültürümüzün yozlaşmasına da fırsat vermeyiz.

MISIR'DAKİ EYLEMLER
BOP'nin eş başkanı olarak Başbakan'ın üstlenmiş olduğu görev sebeiyle, ortdoğu ülkeleriyle sık seyahatleri olduğu bilinir. Böyle sokak hareketlerinin baş gösterdiği bir dönemde Sayın Başbakan çoksessiz kaldı. 9 günü bulan bir süre. Ne zaman ABD açıklaam yapınca paralelinde açıklamaları oldu. Sayın Başbakan halka kulak vermek lazımdır ifadesini kullandı. Obama da halkın sesine kulak vermek lazımdır demişti. Biz Ortadoğu'daki gelişmeleri yakınen takip etmekteyiz. Benzerini Türkiye'de görmek istemeyiz. Tükiye'de yıllarcadevam eden bölücü terör faaliyeti var. Bu da son yıllarda Güneydoğu'da ve İstanbul gibi bazı illerde ayaklanma provalarının yapıldığı bir dönemde, başta siyasiler olmak üzere aydınlarımız,STK'larımız çok hassas davranmalı. Olayı çok dikatli takip etmeliyiz. Ortadoğu'nun yangın yerine dönüşmesine fırsat vermemeliyiz. Yılllardır devam eden bölücüterörün ayaklanma faaliyetinin yoğunlaştığı bir ortamda, sadece iktidara karşı radikal muhalefet yapmak için bu hastalığı türkiyeye taşımak doğru olmaz.

İKİ PARTİLİ SİSTEM

Bugüne kadar ortaya koydukları değerlendirmeler ve MHP üzerinde oynanan oyunlar incelendiğinde, MHP'siz meclis yapısında, 1 Ağustos'ta başlattıkları yıkım projesinin rahatlıkla uygulanabileceğini düşünmekteler. Milli hassasiyetlerimiz MHP'nin net ifadeleri olduğu için daha güçlü bir MHP'nin mecliste olmasını arzu etmeyenler vardır. 12 Eylül ara rejiminn önermiş olduğu sistem bu sistemdir. Demokratik kültürde, çok partili bir siyasi sisteme dönüş sağladı. Şimdi bunu tekrar daraltıp, Türkiye'deki teslimiyetçi politikalar doğrultusunda verilen sözleri yerine getirmek için rejim üzerinde oyun oynanmasını doğru bulmuyorum.

REFERANDUM SONRASI MHP TABAN KAYBETTİ Mİ?
MHP, tek başın aiktidarı hedefliyor. Bu iktidarı sadece bir dönem için de düşünmemekte. 2023 yılında Türkiye'nin önce bölgesel ve sonra lider bir ülke olmasından hareketle 12 yıllık iktidara taliptir. 8 yıllık AKP'nin ortaya koyduğu tahribatın önlenmesi ve Türkiye'nin yeniden onarılması, uzun dönem iktidar olmayı gerektirir.

MHP taban kaybetmiştir deniyor... Bu taban Akdeniz'e mi döküldü? Başka ülkenin toprağına mı gitti? yine misak-ı milli sınırları içinde kalmıştır. MHP'nin oylarında bir eksilme yok, aksine artma var. O bakımdan MHP, taban kaybı MHP için geçerli bir söylem değil. Geri gelmişdurumda zaten.

OSMANİYE'DE EVET OYU YÜKSEK ÇIKTI
Siyasi partilerde hata aramak doğru değil. Siyasi partilerin sadece bir seçim bölgesindeki belli oranlardaki değişikliklerle başarılı-başarısız göstermek doğru değildir. Sayın Başbakan'ın İstanbul mitinginde, bu parti değil, referandum oylamasıdır diye çağrıda bulunan bir Başbakan'ın yandaşları, bu evet-hayır ın neresinde MHP'yi gördüler ki? MHP taban kaybetti yorumu yapıyorlar. Seçimlerde bunu milet iradesiyle görecekler. Başbakan bizi millet getirdi diyor, doğru, millet de götürecek.

AKP YÜZDE 40 OYLA YİNE İKTİDAR OLURSA..
Allah göstermesin. Sayın Başbakan'ın bugün ortaya koymuş olduğu üslup tavır itibariyle Türkiye'nin sonu felaket olur. Milletin yapacağı en hayırlı iş AKP'yi nadasa çekmek olmalıdır.

MHP'NİN KADIN SEÇMENLERİ AZ.. KADIN AÇILIMI OLACAK MI?
Kadın oylarımızı artırmaya çalışıyoruz. Bu oyların arasından siyaset yapmak isteyenlere de fırsat vermek istiyoruz. Erkek egemen bir parti görüntüsünden çıkarak Türkiye'yi kucaklayan bir parti görüntüsüyle MHP'de kadınlara çok sayıda yer vermeyi düşünyoruz.

TERÖRİST BAŞI ÇIKMAMALI
Bu ateşle oynamaktır. Buna hiçbir parti cesaret edemez. Toplumsal tepki çok büyük olur. İstek bu... Türkiye'de PKK'nın siyasallaşması, özerklik, iki dilli hayat, konfederasyon, daha sonrada 4 ülkedeki toprakları birleşmesiyle Büyük Kürdistan projesi. PKK'nın talepleri, İmralı canisinin talepleri hayatta kaldığı müddetçe bitmez. Bunu iyi anlamak lazım. Şu taleplere karşılık verirsek, şu kadarlık açılımlda bulunursak bunlar vazgeçer demek büyük gaflet olur. Bölücü terör olayını bitirebilecek kesin tavırlı bibr iktidara ihtiyaç vardır. Terör ortadan kalktıktan sonra bin yıllık kardeşliğimizi nasıl yaşatabiliriz, bunlarla ilgili programlar uygulamaya başlarız.

Bölünme 1 Ağustos 2009'da bölünme devlet politikası olmuştur. Bunun altında kimin imzası varsa Yüce Divan'a gidecektir.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEKİ DEĞİŞİKLİK
Bizim iktidarımızda bu değişikliğin hiçbir etkisi olmaz. Bugün kendileri için düzenledikleri anayasayı Millet ve devlet için yenileyeceğiz.

AKP'NİN İYİ YAPTIĞI BİR ŞEY
Olmaz olur mu? Bugünkü iktidarın güzel uygulamaları da var. En güzel icraatı bölünmüş yollardır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hakikaten güzel uygulama olmuştur. Bakımını da çok sık yapmalarında yarar vardır. Çok aceleyle yaptıkları için zaman zaman çukurlar oluşuyor. Benseyahatlerimi hep karayoluyla yürüttüğüm için bundan ziyadesiyle memnunum. En kötü icraatı ise ülkenin bölünmesidir.

OKYANUS ÖTESİNDEKİ ŞAHSIN TÜRKİYE'Yİ ELE GEÇİRDİĞİ FİKRİNDE Mİ?
Türkiye kolay kolay ele geçecek bir ülke değil. Ancak Gülen hareketinin uygumaları ve Gülen beyefendiye hareketimizde duyulan sevgi saygı azalmaktadır. Şu an için tehlike görmüyoruz. Ancak kendilerini düzeltmelerinde yarar vardır.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com