AK Parti'nin Yenimahalle mitingi

AK Partinin Yenimahalle mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Alma Gazze ahını, çıkar alüfte alüfte... Doğru Pensilvanya alüftelerle uğraşıyor, biz Gazze'yle uğraşıyoruz. Farkımız bu. Nasıl Hocaefendiyse? Gece yarısı alüfteler, siyasetçilere musallat olmuş, o da onlara musallat olmuş. Fark bu" dedi. 

Demetevler'de parti otobüsünün üzerinden vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, "Yenihamalle'de 30 Mart'ta yeni bir dönemi başlatalım istiyorum" diye konuştu.

Bugün Trabzon'da, Ordu'da, Keçiören'de halka hitap ettiğini ifade eden Erdoğan, "Keçiören aynen böyle muhteşem. Siz bir başka muhteşem. İstanbul'u izlediniz, nasıl buldunuz? 2 milyonu aşkın insan... Kılıçdaroğlu, İstanbul'a bir montaj da sen yap. Hadi onun için de montaj deseydin, dublaj deseydin. Ne oldu, niye diyemedin? Şimdi Yenihamalle için de montaj de" ifadesini kullandı. 

"Alma Gazze ahını, çıkar alüfte alüfte... Doğru, Pensilvanya alüftelerle uğraşıyor, biz Gazze'yle uğraşıyoruz. Farkımız bu. Nasıl Hocaefendiyse? Gece yarısı alüfteler, siyasetçilere musallat olmuş, o da onlara musallat olmuş. Fark bu" diye konuşan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Hepsi bir tarafa artık beş gün var. Beş gün sonra sandıkta siz sadece CHP'ye ders vermeyeceksiniz, siz sadece MHP'ye ders vermeyeceksiniz, siz sadece Pensilvanya'ya ders vermeyeceksiniz. Bilesiniz ki Türkiye'nin üzerinde oynanan kirli oyunları 30 Mart akşamı hep birlikte bozuyoruz. Gezi olaylarında yaptılar mı? Başaramadılar. 17 Aralık'ta yaptılar mı? Başaramadılar. 25 Aralık'ta yaptılar mı? Başaramadılar. Şimdi ablaları var bunların biliyorsunuz. Bu ablalar, sizin kapıya geldi mi? Ne yaptınız? Kovdunuz. Onlara şunu söyleseydiniz: 'Bir parti kurun da öyle gelin' deseydiniz? Değil mi? Onlara bir de şunu söyleseydiniz: O Hocaefendinize söyleyin. Benim kızımı başörtülü olarak üniversiteye almadıkları zaman 'başını açsın da öyle girsin' diyen Hocaefendinize söyleyin. 28 Şubat öncesinde sizin Hocaefendiniz böyle söylemiyordu. O zaman farklıydı. Çünkü orada takiye var, yalan var, iftira var. Bunlarda her yol meşru. Amaçlarına ulaşmak için her yol meşru. Benim edebim bunları anlatmaya müsaade etmiyor."

-"Hep birlikte Türkiye olduk, bunu kıskandılar"-

Başbakan Erdoğan, okulların önünün açıldığını, meslek liseleri, imam hatiplerde artık katsayı engelinin kalmadığını belirterek "Başı örtülü, başı açık beraber okula gidiyorlar mı? Üniversiteye giriyorlar mı? Ne oldu? Türkiye bölündü mü? Bir olduk mu? Beraber olduk mu? Diri olduk mu? Kardeş olduk mu? Hep birlikte Türkiye olduk mu? Mesele bu. Bunu kıskandılar" dedi. 

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu CHP, bu ülkede ezanı Türkçe okutan değil mi? Menderes aslına çevirdi ve 60'ta demokrasi hayranı Menderes'i idam ettiler. Yanında iki arkadaşını da idam ettiler. Menderes, bu ülkeye hizmetten başka ne yapmıştı? CHP'nin önünü açmak için onu yaptılar. O gün Menderes için ne söyledilerse inanır mısınız aynını bize söylüyorlar. Menderes'e 'diktatör' dediler. Menderes'e yolsuzluk suçlaması attılar, başka iftiralar attılar. Sonunda idam ettiler. Aynen şu anda bize yapıyorlar ama tutmuyor. Tutmaz. Niye? Biz milletle geldik, milletle yürüyoruz. 

Ne yaparlarsa yapsınlar. Ne dedik? Kefenimizle yola çıktık, kefenimizle. Allah'ın verdiği ömrü ne bir lahza geri, ne bir lahza bir an ileri alamazlar. Biz de 11 yıl aralıksız biz Türkiyemizin hizmetinde olduk mu başbakan olarak? Ne demişlerdi? 'Muhtar bile olamazsın.' Kim atmıştı bu başlığı? Doğan Grubu. Şimdi bu Doğan grubu Pensilvanya ile beraber çalışıyor, Ciner Grubu beraber çalışıyor. 'Birlikte acaba 30 Mart akşamı biz AK Parti'yi nasıl aşağı indiririz?' Dertleri bu. Allah'ın izniyle indiremeyecekler. İstanbul cevabı verdi, Kocaeli verdi, bugün Trabzon verdi, Ordu verdi, Keçiören verdi şimdi de Yenimahalle veriyor. Yarın inanıyorum ki Kastamonu da aynı cevabı verecek, Samsun aynı cevabı verecek. Yarın oradayız. Oralardan da aynı cevabı izleyin göreceksiniz."

Erdoğan, "Bir başka geliyor AK Parti. Bir başka geliyor millet. Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim, Ulubatlı Hasan'dan... İşte bu hareket, bu heyecan, bu coşku bu ruhun ayağa kalkışıdır" diye konuştu.

"İcraatlarıyla konuştuklarını" ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu buraya geldi mi? Tabii, daha sonra gelseydi diyecektim ki ya şunu bir grup gelsin de sorsun. 'Ya siz ne yaptınız? Bu ülkede sizin dikili ağacınız var mı? Siz şu Yenimahalle'ye ne yaptınız? Yenimahalle'de 5 yıl belediyecilik olarak yaptıkları bir şey var mı? Bakınız ben ne diyorum. Başbakanınız olarak şunu söylüyorum. Merkezi yönetim, yani hükümet, büyükşehir belediyesi, ilçe belediyesi el ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz. Benim size en önemli müjdem şu: diyorum ki eğer Demetevler sakinleri bize yardımcı olursanız, ben diyorum ki aldığım bilgiler ışığında bir defa kentsel dönüşüm değişimi yapmak suretiyle buradaki Allah göstermesin bir depremde meydana gelebilecek felaketi ortadan kaldıralım."

Merkezi yönetim, büyükşehir ve ilçe belediyesinin birlikte çalışarak Demetevler'deki dönüşümü gerçekleştireceklerini ifade eden Erdoğan, "Ne bir eksik ne bir fazla. Her daireye bir daire. Sosyal donatı alanlarıyla okul konusunda sıkıntılar varsa o sıkıntıları da gidermek suretiyle bütün Demetevleri, bu bölgeyi Yenimahalle'nin içerisinde gerçek anlamda yeni mahalle yapalım" dedi. 

Ankara gibi bir başkentin çekim alanı oluşturması gerektiğini söyleyen Erdoğan, "Ben size buradan sözünü veriyorum. Yapacağımız iş şu: Ya yapılmış ve yapılmakta olan konutlarımıza taşımak veya süratle buralar yapılana kadar kira bedelini ödeyerek kiraya taşımak. Bu şekilde de inşaatlar bittikten sonra da sizleri binalarınıza taşımak. Şahit olun. Belediye başkanlarımız burada. Ben Adem Bey'e de artık belediye başkanı diyorum" diye konuştu. 

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com