AK Parti'nin Yenimahalle mitingi

AK Partinin Yenimahalle mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, yeni Başbakanlık binasına ilişkin, "Bunlar bunu durdurmaya çalışıyor. Neyi durduruyorsun, her şey bitmiş, her şey yolunda. Sizin aklınız sonradan mı başınıza geliyor? Bunlar paralel yargı, paralel. 'Sıkıysa gel durdur' dedim. Tabii bir kısım medya, onlar da kalktılar: 'Hukuka saygınızın olması gerekir.' Hukuk şu ana kadar neredeydi? Biz inşaatı bitirmişiz hukuk devreye giriyor. Böyle bir yargı olabilir mi? Dert başka. Dert bu ülkede taş üstüne taş konulmasın" dedi.

Erdoğan, Demetevler'de parti otobüsünün üzerinden vatandaşlara seslendi. Seçime 5 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, "Birilerinin ablaları var. Bizim ablalarımız da sizsiniz. Çoğu gitti azı kaldı, 5 gün çalışacağız. Onların abileri varmış, bizim abiler de burada. Gece gündüz çalışmaya var mıyız" diye konuştu.

30 Mart'ın sonuçlarının meydanlardan belli olduğunu ifade eden Erdoğan, vatandaşlardan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Beş yıl oldu sen bu partinin başına geçtin, üç seçime girdin. Birinci parti olmayı düşünmüyor musun, böyle bir derdin yok mu? Sen siyasete niye girdin? Bu seçimde yine arkada nal toplayacaksın" diye sormalarını istedi.

AK Parti'nin, kurulduktan sonraki ilk seçimde parlamentoya girdiğini, o dönemde MHP'nin Meclis dışında kaldığını söyleyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"MHP'ye, CHP'ye gönül veren kardeşlerim, siz Allah aşkına, size hizmet edene mi yoksa ideolojiye mi oy vereceksiniz? Biz size efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Yenimahalleli kardeşlerim, bunlarda yalan, takiye, riya, iftira var. Geçenlerde diyor ki:, 'Hırsızdan başbakan olmaz'. Doğru söylüyor, doğru. Tek doğru bu zaten. 5 sene oldu, 5 senedir seni bu milletim başbakan yapmıyor. Niye? Senin cemaziyelevvelini, SSK'da neler döndürdüğünü biliyor. Rahşan affıyla çıktı. SSK'nın genel müdürü değil miydi? O dönem bu hastanelerde çektiğimiz çileleri hatırlamıyor musunuz? Başbakan Çiller'di. O da genel müdürdü orada. O dönemde hastanelere gittiğimiz zaman sağlam girsek hasta çıkıyorduk. Rehine kalmalar, rehin almalar oluyor muydu? Bu nasıl halkçı, bu nasıl insanlara karşı sevgi dolu?" 

-"Paralel yapının ablaları sizi aldatabilir"-

Etlik ve Bilkent'te iki şehir hastanesi yapıldığını söyleyen Erdoğan, Etlik'teki hastanenin sadece Keçiören ve Yenimahalle'ye değil tüm Ankara'ya hitap edecek, güçlü bir hastane olacağını kaydetti. Erdoğan, "Bunlar, sadece Türkiye'ye değil Anadolu'nun birçok yerine hitap edecek. Yurt dışından bile buraya hastalar gelecek. O kadar donanımlı" ifadesini kullandı.

Sadece başörtüsünden dolayı 15 yıl boyunca üniversiteye gidemeyenler olduğunu anlatan Erdoğan, "Kılıçdaroğlu, 'Başörtüsü sorununu ben çözdüm' diyor. Ayak üstünde 10 yalanı arka arkaya dizer. Akşam başka sabah başka" dedi.   

Alandakilere "30 Mart'ta AK Parti'ye 'evet' mi" diye soran ve "evet" yanıtını alan Erdoğan, oy pusulasında AK Parti'nin ambleminin altına mühür vurulmasını istedi. Pusulalara yazı yazılmaması uyarısında bulunan Erdoğan, "Paralel yapının ablaları sizi aldatabilir. Bu oyuna gelmek yok çünkü bunlarda her türlü numara var" diye konuştu.  

Türkiye'nin milli gelirini 230 milyar dolardan 820 milyar dolara çıkardıklarını, 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptıklarını bildiren Erdoğan, "Hükümeti MHP'den aldık. Beş yıllığına seçilmemiş miydi? 3 buçuk yıl sonunda kaçıp gitti. Hani bu vatanseverdi, hani milletini seviyordu? Şimdi bu niye var zaten. Sen kaçıp giden birisisin, hala siyaseti neden yapıyorsun? Bunları anlamak mümkün değil" değerlendirmesinde bulundu. 

-"Artık Yenimahalleli oluyorum"-

Esenboğa Havalimanı'nın yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirildiğini, İstanbul'daki üçüncü köprü ve üçüncü havalimanının da aynı yolla yapıldığını aktaran Erdoğan, şunları söyledi:

"Devlet yönetmek budur. Bu Kılıçdaroğlu, SSK'yı batırdı. İstanbul'dan belediye başkan adayı oldu, geçen seçimlerde. Gitmiş İstanbul'un Kağıthane ilçesi var, ikametini oraya almış. Soruyorlar 'Sayın Kılıçdaroğlu, nerede oturuyorsunuz'. 'Kağıttepe'de oturuyorum' diyor. Seçim günü de kendine bile oy kullanamıyor. İnanın, buna üç tane koyun verin kaybedip gelir." 

Şentepe teleferiğinin hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, dünyanın en önemlilerinden biri olacak tema parkının da Yenimahalle ilçe sınırları içinde yapıldığını ve şu anda yüzde 50'sinin tamamlandığını dile getirdi. Başbakanlık yeni binasının da Yenimahalle sınırları içerisinde olduğuna işaret eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Artık Yenimahalleli oluyorum. Gerçekten Selçuklu mimarisiyle muhteşem bir başbakanlık binasını, dünyada örnek başbakanlık binalarından bir tanesini de Yenimahalle'de inşa ediyoruz. Maalesef bunu da durdurmaya çalıştılar biliyor musunuz? Tabii, iş bitmiş, neredeyse açılışını yapacağız, büyük ihtimalle nisan veya mayıs gibi. Bunlar bunu  durdurmaya çalışıyor. Neyi durduruyorsun? Her şey bitmiş, her şey yolunda. Sizin aklınız sonradan mı başınıza geliyor? Bunlar paralel yargı, paralel. Dedim ki ben de burada açık konuştum: 'Sıkıysa gel durdur' dedim. Açık söyledim. Tabii bir kısım medya onlar da kalktılar: 'Hukuka saygınızın olması gerekir'. Hukuk şu ana kadar neredeydi? Biz inşaatı bitirmişiz hukuk devreye giriyor. Böyle bir yargı olabilir mi? Dert başka. Dert bu ülkede taş üstüne taş konulmasın. İşte bu zihniyetlere karşı 30 Mart çok önemli bir gün."

Mitinge, Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra başbakan yardımcıları Ali Babacan ve Emrullah İşler, arasında Yalçın Akdoğan, Salih Kapusuz, Cevdet Erdöl ve Haluk İpek'in de bulunduğu milletvekilleri, Ankara büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek ve AK Parti Yenimahalle belediye başkan adayı Adem Ceylan katıldı.

(Bitti) 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com