AK Parti'nin Yozgat mitingi

AK Partinin Yozgat mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''(Devlet işçisine, memuruna borçlu olamaz) dedik. Maalesef bu ülkeyi bu hale getirdiler. Bunun içinde MHP'nin şu anda başındaki zat da vardı. Bakın 5 yıllığına seçildi MHP'nin başındaki zat. MHP ne kadar kaldı orada? 3,5 yıl kaldı. Niye 5 yılı doldurmadın? Millet seni 5 yıllığına seçmişti. Niye kaçtın gittin? Neden? Acz, acze düştüler, yönetemediler'' dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingdeki konuşmasına kent halkını selamlayarak başladı. Erdoğan, ''Önce affınızı diliyorum. Huzurunuza gecikerek geldim. Zira gerçekten Sivas bugün bir başkaydı, orada da bir başka coşku vardı, yollarda, meydanda hakikaten Sivas bambaşkaydı. Siyasi hayatımda Sivas'ı bugünkü gibi hiç görmemiştim. İstikbal, istiklal yolculuğuna, bu mücadeleye, bu seçimde oradan başladık, Yozgat ile devam ediyoruz'' diye konuştu.

Sivas'tan Yozgat'a kucak dolusu selam olduğunu belirten Erdoğan, ''Yiğidin harman olduğu Yozgat'ı, şehitler diyarı Yozgat'ı, kahramanlar diyarı Yozgat'ı, pehlivanlar diyarı, mert insanların şehri Yozgat'ı kalpten selamlıyorum. Gönül insanı, rahmetli Ahmet Efendi'nin şehri Yozgat'ı muhabbetle selamlıyorum'' ifadesini kullandı.

Bugün 30 Mart seçimleri için yeniden yola revan olduklarına değinen Erdoğan, Sivas'tan Yozgat'a geldiklerini, Anadolu'nun, Türkiye'nin kalbinden Orta Anadolu'nun cefakar, vefakar insanlarının arasından yola çıkıp bu kutlu yolda ilerlediklerini ifade etti.

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bugün Yozgat'taki bu coşku, Türkiye'ye bir selamdır. Sizin bu birliğiniz, beraberliğiniz, kardeşliğiniz bizi duygulandırıyor. Biliyorum siz, bedduaya lanet diyorsunuz, biliyorum siz duaya Türkiye için, bu millet için 'evet' diyorsunuz. Bugün bir kez daha Yozgat'a, Yozgatlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. 3 Kasım'da, 28 Mart'ta, 22 Temmuz'da, 29 Mart'ta hep 'AK Parti' dediniz. 2010 halk oylamasında yüzde 77 ile rekorların şehri oldunuz. 2011'de, 12 Haziran genel seçimlerinde yüzde 66 ile yine çok yüksek bir destek verdiniz. Aşkınız, sevdanız, ahde vefanız, bize olan itimadınız için sizlere çok ama çok teşekkür ediyorum. Bizler de size layık olmak için Yozgat'ı hak ettiği konuma yükseltmek için 12 yıl boyunca canla başla çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz.''

 

-''Yarınlara da sizinle güvenle bakıyorum''

Yozgat'ın 10 yıllar boyunca ihmal edilen bir şehir olduğunu belirten Erdoğan, Rabia işareti yaparak ''Bu, size neyi hatırlatıyor? Başka neyi hatırlatıyor? Esma. Şehidimiz Esma. İşte ben sizde onu görüyorum. Sizde o ruhu görüyorum, sizde o şahlanışı görüyorum ve yarınlara da sizinle güvenle bakıyorum'' dedi.

Yozgat'ın hep adeta cezalandırılan, her türlü imkandan, fırsattan, yatırımdan uzak tutulan bir şehir olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

''Bakın şurada, karşımızda AK Parti'nin Yozgat İl Başkanlığı var. O bina geçmişte neydi? Yozgat SSK Hastanesiydi. Bu küçük binada koskoca Yozgat'a unutmayın sağlık hizmeti verilmek isteniyordu. Cihaz yok, yeterli hasta yatağı yok, yeterli doktor, hemşire yok, ilaç yok. Sabahın erken saatlerinde benim Yozgatlı kardeşim sıraya giriyor, sıra kendisine gelirse ancak tedavi olabiliyordu. Kapıya sağlıklı gelenin hasta döndüğü bir sistem vardı. İşte şu anda CHPnin genel müdürü olan kişi de o günlerde SSK'nın genel müdürüydü. Benim Yozgatlı kardeşimi işte böyle kalitesizliğe, yokluğa, yoksulluğa mahkum ettiler.''

Ama şimdi Yozgat'ı modern, temiz, yeterli yatağı, doktoru, hemşiresi, cihazı olan hastanelere kavuşturduklarını belirten Erdoğan, hastanelerde kuyruklara, hastanelerde rehin olaylarına, hastane ve ilaç ayrımına son verdiklerini aktardı.

Erdoğan, herkesin istediği eczaneden ilacı alabildiğine işaret eden Erdoğan, ''İstediği hastaneye gidip tedavi olabiliyor mu? Çünkü insanımıza insan gibi muamele edilen, insanımıza değer verilen bir sağlık sistemini hem Yozgat'a hem Türkiye'ye temin ettik'' değerlendirmesinde bulundu.

-''Bunun içinde MHP'nin şu anda başındaki zat da vardı''

''Bakın şurada, yanı başımızda Ziraat Bankası var. Orada da çileler çekildi'' diyen Erdoğan, emekli vatandaşın maaş günü geldiğinde sabahın erken saatlerinde kuyruğa girdiğini ve uzun süre beklediğini anımsattı. Erdoğan, ''Emekliye zaten üç kuruş maaş veriyorlardı, onu da banka önlerinde metrelerce kuyrukta adeta zehir ediyorlardı. Hatta 2001 yılında bu banka emekliye verecek maaş bile bulamıyordu. Vezneye gelen benim yaşlı amcalarımı, yaşlı teyzelerimi boynu bükük geri gönderiyorlardı'' diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

''Bunlar 'zorunlu tasarruf adı' altında benim emekli, memur, işçi kardeşimin maaşından kestiler mi? Ne kadardı bu biliyor musunuz bu para? 13.5 katrilyon. Başbakan olduğumda masamın üstünde bunu buldum, 13.5 katrilyon. Arkadaşlarıma dedim ki, 'yahu devlet memuruna borçlu olur mu, devlet işçisine borçlu olur mu, süratle bu borcu ödeyeceğiz' dedim. Çağırdık bütün ilgilileri, 13.5 katrilyonu süratle ödedik, işi bitirdik. Ama baktık ki bir başka sorun daha var. Bir de 'KEY' dediler, neymiş o? Tabi şimdi buradaki birçok gençler bunu bilmez, hani o Gezi için dolaşanlar vardı ya, onlar da bilmez, nedir o konut edindirme yardımı bilmez. 3.5 katrilyon da memur işçiden bunun için kestiler. Ödemediler paraları, onu da biz ödedik. Neden? 'çünkü devlet işçisine, memuruna borçlu olamaz' dedik.

Maalesef bu ülkeyi bu hale getirdiler. Bunun içinde MHP'nin şu anda başındaki zat da vardı. Bakın 5 yıllığına seçildi MHP'nin başındaki zat. MHP ne kadar kaldı orada? 3.5 yıl kaldı. Niye 5 yılı doldurmadın? Millet seni 5 yıllığına seçmişti. Niye kaçtın gittin. Neden? Acz, acze düştüler, yönetemediler. Bir Sakarya depremi, bir Düzce depremi, bir Kocaeli depremi bunların işini bitirdi. O zamanda da yine biliyorsunuz her türlü numaraları oldu. Kaçıp gittiler. Bizim dönemimizde de depremler oldu. Allah muhafaza bunlar kolay iş değil. Ama biz ne Bingöl depreminde ne Van depreminde pes ettik ne Simav depreminde pes ettik. Oraları çok daha güzel hale getirdik. Adeta yeni şehirler inşa ettik. Çünkü biz yere sağlam basıyorduk, attığımız adımları sağlam atıyorduk, bu çarpık düzeni biz değiştirdik.''

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com