AK Parti'nin Zonguldak mitingi

AK Partinin Zonguldak mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kim var bu ittifakta? CHP, MHP, BDP, Pensilvanya, malum medya, işverenler, eli kanlı terör örgütleri, hepsi buraya destek veriyor; faiz lobileri, kan lobileri, Türkiye düşmanı çevreler bu ittifaka destek veriyor. Türkiye'nin güçlenmesinden, ekonominin büyümesinden, huzurun, kardeşliğin artmasından rahatsız olan kim varsa bu ittifaka destek veriyor. Onlar, ahlak dışı araçlarla bize saldıracaklar. Varsın saldırsınlar ama biz bunu kaale almayacağız. Biz yolumuzda emin adımlarla yürüyeceğiz" dedi.

Erdoğan, partisince Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde, isim vermeden Fethullah Gülen'i, "Pensilvanya... CHP cebinde, MHP cebinde, milyarlar cebinde, holdingler cebinde, rafineri cebinde... Ne diyor? Tek ceketi varmış. Nasıl bir tek ceketse?" sözleriyle eleştirdi.

Bazı kesimlerin, huzuru bozmak için elinden geleni yapacağını söyleyen Erdoğan, bugüne kadar sabrettiklerini, hiçbir tahriğe kapılmadıklarını, hiçbir saldırıya da boyun eğmeyeceklerini belirtti. Erdoğan, "Provokasyonlara karşı dikkatli olacağız. Milli iradenin en güzel, en sağlıklı şekilde sandığa yansımasını temin edeceğiz" diye konuştu.

Erdoğan, 30 Mart'taki seçimin sıradan bir seçim olmadığını dile getirerek, "Bu bir belediye seçimi değil, belediye meclis üyeleri seçimi değil, muhtarlık değil; adeta bir genel seçim genel. 30 Mart'ta ya eski Türkiye diyeceğiz ya yeni Türkiye diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Ne diyoruz, ne diyoruz?" diye alandakilere soran Erdoğan, "Yeni Türkiye" yanıtı gelince, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstiklal mücadelesine, istikbal mücadelesine ben sizlerden destek bekliyorum. Bize kimlerin taarruz ettiğine lütfen dikkat edin. Karşımızda oluşan ittifaka dikkat edin. Bu ittifakın içinde kimlerin olduğuna dikkat edin, nasıl bir istiklal mücadelesi içinde olduğumuzu da net göreceksiniz. Kim var bu ittifakta? CHP, MHP, BDP, Pensilvanya, malum medya, işverenler, eli kanlı terör örgütleri, hepsi buraya destek veriyor; faiz lobileri, kan lobileri, Türkiye düşmanı çevreler bu ittifaka destek veriyor. Türkiye'nin güçlenmesinden, ekonominin büyümesinden, huzurun, kardeşliğin artmasından rahatsız olan kim varsa bu ittifaka destek veriyor. Onlar, ahlak dışı araçlarla bize saldıracaklar. Varsın saldırsınlar ama biz bunu kaale almayacağız. Biz yolumuzda emin adımlarla yürüyeceğiz. 

Bu CHP hiçbir zaman Hakk'ın yanında olmadı, hiçbir zaman halkın yanında olmadı. Bu CHP tek parti yıllarından beri demokrasiyi içine sindiremedi. Menderes'ten bu yana CHP'nin tek başına iktidara geldiğini hiç gördünüz mü? Niye? Benim milletim CHP'nin cemaziyelevvelini çok iyi biliyor. Ya bu CHP, bizim dinimize, bizim mukaddesatımıza, bizim camilerimize, bizim ezanımıza, bizim kitabımıza saldıran CHP değil mi? Onun için de hiçbir zaman CHP'ye benim milletim tek başına iktidar vermedi. Düne kadar bu CHP Ergenekon'un avukatıydı, Silivri'ye gidip geliyordu ya. Çetelere avukatlık yapıyordu. Şu anda nerede? Şu anda Pensilvanya'nın avukatı. Ya bunların ikisi bir arada nasıl oluyor? Böyle bir genel müdür olur da bir gün solcu, bir gün sağcı, bir gün ulusalcı, bir gün MHP'li, bir gün başörtüsü düşmanı, bir gün istismarcı... İzmir'de bayrak sallıyor, Hakkari'ye gidiyor bir tane Türk bayrağı yok. CHP bu... Nabza göre şerbet. Bu CHP'nin İstanbul adayı da genel müdürü de tam anlamıyla düğün evinin tefçisi, ölü evinin yasçısı. Daha düne kadar 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diyordu, şimdi Pensilvanya'nın askeri oldu."

 

- "Bunlarda takiye var, bunlarda yalan var"

 

"30 Mart'ta ahlak dışı siyasete siz son vereceksiniz" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu ittifakı siz bozacaksınız. Bunlarda plan, proje var mı? Bunların hayali, hedefi yok. Montajlarla milletin karşısındalar. Adam yatıyor kalkıyor söylediği nedir? Yolsuzluk. Dün de Samsun'da söyledim, bugün Zonguldak'ta söylüyorum. Benimle ilgili diyor ki İsviçre bankalarında 13 ayrı hesabım varmış. Medya, bunları iyi kaydet, iyi kaydet ama hesabını da sorun. Diyorum ki; eğer dürüstsen, eğer samimiysen, eğer karakter itibarıyla karakterin varsa hangi bankada bu hesaplar varsa, çünkü hukukta bir kaide var, müddei, iddiasını ispatla mükelleftir. Bunu kim ispat edecek? Sen iddia ediyorsun, sen ispat edeceksin. Neredeyse bu hesaplar çıkar avukatını, ben de bir avukat... Gitsinler bu parayı alsınlar. Ondan sonra sen züğürtsün, züğürt olduğun için bu paraları da sana verelim. Ya böyle yalan olur mu, böyle iftira olur mu? Bunlarda takiye var, bunlarda yalan var, bunlarda iftira var. Çünkü Pensilvanya'daki hocası da öyle. Sadece iftira..."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com