AK Parti'nin Zonguldak mitingi

AK Partinin Zonguldak mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamit döneminden beri beklenen, bölgenin geleceğini değiştirecek Filyos Limanı Projesi'ni nihayet hayata geçirdiklerini belirterek, "Burası Türkiye'nin 3. büyük limanı olacak. Limanın sadece altyapı inşasında Zonguldak'ta, Karabük'te, Bartın'da 3 bin kişi çalışacak. Uzun vadede bölgede 15 bin kişiye istihdam sağlanacak. Filyos Limanı özellikle Zonguldak, Karabük ve Bartın illerimizi ilgilendiriyor ama aslında bir Türkiye projesidir" dedi.

Erdoğan, partisince Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili iddiaları hatırlattı.

"Bunlarda yalan, iftira var. Çünkü Pensilvanya'daki hocası da öyle. Sadece iftira... Şimdi de hani Baykal'ın bir kasedi çıkmıştı ya. Onunla ilgili de şimdi bir şeyler döndürüyorlar. Benim dinimde, inancımda bu tür şeylerle uğraşmak yoktur. Fakat ey Baykal, sana yazıklar olsun. Seni CD, kaset ile genel başkanlıktan indiren bu adamın şu andaki yalanlarına uyuyorsun. Eğer böyle bir tezgahın içerisinde Tayyip Erdoğan olsaydı, anayasa tartışmalarında yarım saat içerisinde senin bu görüntülerini sosyal medyadan kaldırır mıydı?" diye konuşan Erdoğan, o görüntüleri ve MHP ile alakalı olanları kendisinin internetten kaldırttığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, bu ara bir olay yaşadıklarını, Suriye uçaklarının Türk hava sahasını ihlal ettiğini, iki MIG-23 uçağının Keseb denilen hudut kapısından yaklaşık 1-1,5 kilometre içeri girdiğini, yeni angajman kuralları olduğunu, buna göre uyarılar yapıldığını kaydederek, tüm uyarılara rağmen uçaklardan birisinin döndüğünü ancak diğerinin dönmediğini, bu yüzden Türk uçaklarının kalkıp Suriye uçağını vurduğunu hatırlattı.

Uçağın Keseb'e düştüğünü aktaran Erdoğan, "Daha Suriye tepki vermeden CHP tepki veriyor, Suriye konuşmadan ne yazık ki CHP konuşuyor. Kendisini savunmadan Suriye'yi savunuyor. Genelkurmay Başkanımıza da 'Ucuz işlere girmesin' diyor. Ucuz iş ne demektir Allah aşkına? Türkiye'nin çıkarlarını savunmak mı ucuz? Bu ne edep dışı açıklama? Türkiye'nin topraklarını, bayrağını savunmak mı ucuz iş Kılıçdaroğlu?" diye konuştu.

Erdoğan, CHP'ye gönül verenlere hitaben, "Allah aşkına bu CHP'ye nasıl oy vereceksiniz, eliniz titremeyecek mi? Utanmadan şunu söylüyorlar yandaş medyalarıyla; 'Seçim arifesinde böyle bir olay çıkartılır mı?' Lafa bak ya" diye konuştu.

Burada bir harp olduğunu, 160 bin insanın öldürüldüğünü vurgulayan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kılının kıpırdamadığını, adamlarının Esed'in yanına gidip geldiğini kaydetti.  

Reyhanlı'da 53 vatandaş şehit edildiğinde de Kılıçdaroğlu'nun kılının kıpırdamadığını söyleyen Erdoğan, "İnanın bu Kılıçdaroğlu'nun riyasetinde CHP bitmiştir, tükenmiştir. CHP'nin başına gelmiş en büyük talihsizlik işte bu CHP'nin genel müdürüdür" dedi.

"Ben inanıyorum ki benim CHP'ye gönül veren kardeşlerim, bu seçimde CHP'ye de onun müttefiki olan MHP'ye de bunların akıl hocası olan Pensilvanya'ya da bir Osmanlı tokadı atacaktır" diyen Erdoğan, kendi siyasetlerinin eser siyaseti olduğunu, Zonguldak'a da pek çok hizmet getirdiklerini ve getirmeye devam ettiklerini anlattı.

 

- "Filyos Limanı, bir Türkiye projesidir"

 

Başbakan Edoğan, şöyle devam etti:

"Filyos Limanı Projesi'ni nihayet hayata geçiriyoruz. Proje, Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamit döneminden beri beklenen, bölgenin geleceğini değiştirecek olan bir proje. Filyos Limanı sadece Karadeniz Bölgesi'nin değil İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgesinin de projesidir. Filyos Limanı'nın hayata geçmesiyle İstanbul Boğazı'ndaki gemi yükü azalacak, Kocaeli, Sakarya'daki liman rahatlayacak. Burası Türkiye'nin 3. büyük limanı olacak. Ankara'ya en yakın liman olacak. Bu nedenle Ankara ekonomisini de etkileyecek uluslararası özelliği olan bir liman olacak. Limanın sadece altyapı inşasında Zonguldak'ta, Karabük'te, Bartın'da 3 bin kişi çalışacak. Uzun vadede bölgede 15 bin kişiye istihdam sağlanacak. Filyos Limanı özellikle Zonguldak, Karabük ve Bartın illerimizi ilgilendiriyor ama aslında bir Türkiye projesidir. Filyos Limanı'nın 810 trilyon liralık altyapı ihalesini değerlendirme süreci devam ediyor. 810 trilyon... İnşallah önümüzdeki 2 aya kadar yapımına, inşaata başlıyoruz."

 

- "Kılıçdaroğlu, senin Filyos'u da aklın almaz"

 

Erdoğan, 3 yıl içerisinde altyapı inşasını tamamlamayı hedeflediklerini, üst yapı işlerini de yap-işlet-devret modeliyle hayata geçireceklerini, bu projenin sıradan olmadığını, 2023 hedefleri projelerinin en önemlilerinden olduğunu söyledi.

Liman projesinin bölgenin çehresini değiştireceğini dile getiren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak'a gelerek bu projenin yapılamayacağından bahsettiğini aktardı.

"Sen bizim yaptıklarımızı hayal bile edemezsin. Kılıçdaroğlu hiç Marmaray'ı kullandın mı? Boğaz'ın 62 metre derinliğinden geçiyor, kullandın mı? Senin aklın o işi almaz. Sen yüksek hızlı trene bindin mi? Onu da aklın almaz. İstanbul-Ankara, Ankara-Konya, Konya-Eskişehir her yer devam ediyor" diyen Erdoğan, şimdi Marmaray'ın güneyinden bir tane daha iki katlı tüp geçit yaptıklarını, inşaatın devam ettiğini anlattı.

Erdoğan, Boğaz'a 3. köprüyü de yaptıklarını, kulelerinin yükseldiğini, köprünün 4 gidiş, 4 geliş olduğunu, ortasında tren yolu bulunduğunu belirterek, "Kılıçdaroğlu bunu aklın alır mı? Senin Filyos'u da aklın almaz" ifadelerini kullandı.

İzmir'de Filyos'tan daha büyük Çandarlı Limanı'nı yaptıklarını bildiren Erdoğan, "Bunların hayatında 3 koyunu bile gütmek yok. Kaybedip gelirler. Bu Kılıçdaroğlu SSK'yı batıran adam değil mi? Ne çileler çektik hatırlarsınız değil mi?" dedi.

Erdoğan, o dönemde hastaların hastanelerde rehin kaldığını, SSK eczanesinde ilaç bulunamadığını, şimdi isteyenin istediği hastaneye gidip istediği eczaneden ilacını aldığını aktardı.

CHP, MHP, DYP akla hangisi gelirse, "zorunlu tasarruf" adı altında işçilerin, memurun maaşından 13,5 katrilyon para kestiğini, görevi aldığında önüne bu meselenin geldiğini, "Devlet işçisine, memuruna borçlu olur mu? Hemen bu parayı ödeyeceğiz" dediğini ifade eden Erdoğan, 3 senede bu parayı ödediklerini söyledi.

"Hani bu, işçinin lideriydi, hani halkçıydı? Benim memur kardeşimi de işçi kardeşimi de çiftçi kardeşimi de köylümü ezenler de bunlar" diyen Erdoğan, bununla kalınmadığını, "konut edindirme yardımı" adı altında vatandaştan 3,5 katrilyon para kesildiğini, bunu da kendilerinin ödediğini bildirdi.

Erdoğan, bu milletin hizmetkarı olduklarını vurgulayarak, göreve geldiklerinde IMF'ye 23,5 milyar dolar borç olduğunu, DSP, MHP'nin borçlandığını, borcu kendilerinin sıfırladığını, şu anda IMF'nin kendilerinden 5 milyar dolar borç istediğini ve "tamam" dediklerini anlattı.

Başbakan Erdoğan, "Merkez Bankamız milli bankamız değil mi? Bu MHP milliyetçi değil mi? Bunlar kafatası milliyetçisi kafatası. Merkez Bankası'nın döviz rezervi 27,5 milyar dolardı. Şimdi 128 milyar dolar. Yolsuzlukların olduğu bir iktidarda bunlar olur mu?" diye konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com