AK Parti'ye Neden Bu Kadar Aday Yağıyır?

AK Parti'ye Neden Bu Kadar Aday Yağıyır?
AK Parti'den aday olmak üzere yaşanan istifa furyasına en çarpıcı yorum MHP'den geldi..

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, bürokraside üst düzey kamu görevlilerinin AKP'den aday olmak üzere istifalarını "Kamuda AKP'lilerin dışında üst düzey kamu görevlisi kalmadı ki bize ve diğer muhalefet partilerine yeterli düzeyde müracaat olsun" şeklinde değerlendirdi.

Paçacı bürokraside AKP'den aday olmak üzere yaşanan istifa furyası konusunda "Devlet memuru anlayışını parti memuru haline getiren AKP'nin kamudaki kadrolaşmasının çok net göstergesidir" dedi.

12 Haziran'da yapılacak genel seçimler için kamudan aday olmak isteyenlerin istifası için tanınan süre bugün saat 17.00'de sona erecek. Bürokraside pek çok kamu görevlisinin AKP'den aday olabilmek için istifa etmesine ise MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı tepki gösterdi.

Paçacı, yaptığı değerlendirmede, kamudan aday olacak isimleri bekleyip beklemedikleri yönündeki soruya "Kamuda AKP'lilerin dışında üst düzey kamu görevlisi kalmadı ki bize ve diğer muhalefet partilerine yeterli müracaat olsun" karşılığını verdi.

Paçacı, "Bu tablo AKP'nin kamuda ne kadar partizanca hareket ettiğinin göstergesidir. Geçmişte de her siyasi partiye kamudan adaylık başvurusu olurdu ancak bu dönemde her ne hikmetse kamuda, kilit görevlerde olanlar AKP'yi tercih ediyor. Bu istifalar, devlet memuru anlayışını parti memuru haline getiren AKP'nin kamuda kadrolaştığının çok net göstergesidir" diye konuştu.

Paçacı, MHP'nin seçim çalışmalarının devam ettiğini belirtirken adaylık başvurularını da 14 Mart'tan itibaren kabul edeceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com