"AK-RTÜK ve AK-YÖK'ten davacıyım"

"AK-RTÜK ve AK-YÖK'ten davacıyım"
CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar "Uygulamaları ve icraatlarıyla iktidara göbekten bağımlı hale geldiği görülen AK-RTÜK ve AK-YÖK'ten davacıyım" dedi.

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar "Uygulamaları ve icraatlarıyla iktidara göbekten bağımlı hale geldiği görülen AK-RTÜK ve AK-YÖK'ten davacıyım" dedi. 

TBMM'de bir basın toplantısı yapan Acar, RTÜK ve YÖK hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirterek şöyle devam etti: 

"Artık Türkiye'de haber vermek suç haline getirilmiştir. Olayların başladığı saatlerde olanı biteni, yani gerçeği ekranlarına taşıyan Halk TV, Ulusal Kanal, Cem TV ve Em TV AK-RTÜK tarafından cezalandırıldı. Vatandaşın haber verdiği için baş tacı yaptığı kanallara, RTÜK ceza kesiyor. Bunun nedeni RTÜK'ün bağımsızlığını ve tarafsızlığını kaybetmiş olmasıdır. RTÜK üyelerinin görevini kötüye kullanmasıdır. 

RTÜK şiddeti özendiriyor diye bu kanalları cezalandırırken, TRT'nin aynı günlerde 'Türk Bayrağı Yaktılar', 'Camiye saldırdılar' haberlerini görmezden geliyor. Asıl şiddeti özendirmek budur. RTÜK haber verenlere değil, provokasyon içerikli haberler yapan TRT'ye baksın." 

YÖK hakkında da suç duyurusunda bulunacağını belirten Acar, "Zincir marketler gibi yandaş vakıflara vakıf üniversiteleri kurduruluyor. 2008 yılından beri Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı, Antalya Üniversitesi'nin kurulması için uğraşıyor. 5 yıldır sonuca ulaşamadı. YÖK üyelerinin siyasi gerekçelerle görevini kötüye kullandığını düşünüyorum" dedi. 

Acar, "Uygulamaları ve icraatlarıyla iktidara göbekten bağımlı hale geldiği görülen AK-RTÜK ve AK-YÖK'ten davacıyım" diyerek, RTÜK ve YÖK hakkında "görevi kötüye kullanma" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacağını söyledi. 

Açıklamasının ardından soruları da yanıtlayan Acar, Başbakan'ın, Gezi olayları ile ilgili "Polis kahramanlık destanı yazmıştır. CHP mezhep gerilimi yaratmak istiyor" sözlerini de "AKP, Anayasa Mahkemesi tarafından 'laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmak' suçundan sabıkalı bir partidir ve kesinleşmiş mahkeme kararı vardır. Her mezhebe eşit olması gereken böyle bir partinin CHP ile ilgili sözleri yalandır, tezvirattır" sözleriyle cevapladı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com