AK zam baltasını vurdu

AK zam baltasını vurdu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, vergi artışları ve zamlarla ilgili bir açıklama yaparak; "AKP kendisini eleştirenlere balyozla gözdağı verip, zam baltasını vatandaşa vurdu. Hükümet, Başbakan zam olurunu verince beceriksizliğinin faturasını vatand
Hükümetin, bütçede hesabı tutturamadığı için 2013 bütçesini hazırlayamaz duruma düştüğünü savunan Öztrak, faturasının vatandaşa kesildiğini söyledi. CHP'li Öztrak, son vergi artışlarıyla akaryakıttan alınan vergide Türkiye'nin birinciliğe çıktığına dikkat çekerek şunları kaydetti; "Başbakan kendilerinin de kullandığı lüks ithal arabalara dokunmadı, zaten sıkıntıda olan yerli sanayinin ürettiği, orta ve dar gelirlilerin alabildiği arabaların vergisini artırdı. Boğazından kesip borç taksitlerini ödeyerek ev sahibi olanların tapu harçlarına zam yaptı. Yüksek vergiler nedeniyle kaçağın ayyuka çıktığı içkilerden alınan vergileri daha da artırdı. Tüm bunlar olurken Merkez Bankasını ekonomiyi aşırı sıkmakla suçlayan bakanlar ekonomiyi boğacak bu kararlara imza atıp ne yaptıklarını bilmediklerini bir kere daha gösterdiler. Son dönemde ekonominin yavaşlaması nedeniyle zorlanan inşaat, otomotiv ve ulaştırma gibi sektörler satış ve üretimde daha da sıkıntı çekeceklerdir. İşsizlik artacaktır. Merkez Bankası yapılan zamlardan sonra, eğer fiyat istikrarı hedefinde samimi ise, faizleri indiremeyecektir."
 
"YENİ ZAMLAR GÜNDEME GELECEK"
 
Öztrak, bu gelişmelerin ekonomiyi daha da yavaşlatacağını söyleyerek, vergi gelirlerini düşeceğini ve bütçe dengesini tutturmak için yeni zamların gündeme geleceğini ifade etti. "Ekonomide AKP’nin yanlış politikalarıyla kısır bir döngüye giriyoruz" diyen Öztrak, vatandaşların mutsuzluğununun daha da artacağını söyledi ve Başbakan Erdoğan'a yüklendi; "Herkesin kendi gibi İstanbul Boğazında evinden ahkâm kestiğini zanneden Başbakan da, balyozu savurup halkın sesini kesmeye çalışacaktır. Yaşananlar, AKP’nin ekonomiyi kendinden önce yapılan reformların, olumlu küresel iklimin, satılan kamu varlıklarının ve bir defaya mahsus pansuman önlemler sayesinde yıllardır idare ettiğini ve kendisinin bir yönetim becerisinin olmadığını her geçen gün biraz daha ortaya çıkarmaktadır. Ancak olan vatandaşa olmakta ve AKP’nin beceriksizliğinin faturası her geçen gün daha da ağırlaşmaktadır. AKP’nin ekonomi politikalarının zam ve zulüm demek olduğu her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com