Akademik yıl açılışı yapıldı

Akademik yıl açılışı yapıldı
Şaphane Meslek Yüksekokulunda, 2011-2012 akademik yılının başlaması dolayısıyla tören yapıldı.

Şaphane Meslek Yüksekokulunda, 2011-2012 akademik yılının başlaması dolayısıyla tören yapıldı.
Şaphane Kaymakam Vekili ve Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, yüksekokul bahçesindeki törende, üniversite öğrencisi olmanın zorlukları yanında avantajları da bulunduğunu belirtti.
Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz ise, öğrencilere her türlü desteği verdiklerini dile getirerek, ''Kütahya'nın ilçeleri arasında resmi olarak hem kız hem erkek yurdu olan tek ilçe olmanın gururunu yaşıyoruz. Üniversite gençliğinin sosyal faaliyetlerinin desteklenmesi için ilçemize halı saha kazandıracağız. Şaphane'nin, tüm üniversite öğrencilerinin güven ve huzurla barınabileceği huzur kent olması için çalışıyoruz'' dedi.
Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Soner Akkoç da, her öğrencinin çalışkan, dürüst, ahlaklı bireyler olarak yetişmesine özen gösterdiklerini söyledi.
Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, İşletme Yönetimi programlarına ek olarak bu yıl Lojistik ve Yerel Yönetimler programlarının açıldığını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Akkoç, şöyle konuştu:
''Günümüzde çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu iş gücünün nitelikleri de değişmektedir. Şaphane Meslek Yüksekokulu olarak, dünyada ve Türkiye'de yaşanan söz konusu değişimi yakından takip ediyor ve öğrencilerimizi, bilgi çağının imkanlarını iyi şekilde kullanan, değer üreten, temel insan hak ve hürriyetlerine saygılı, demokrasimizin gelişmesine katkı sağlayan, yeniliklere açık, çalışkan, dürüst ve ahlaklı bireyler olarak yetiştiriyoruz. Üniversite olarak gelişime ve değişiğe açığız. Modern bilimin ışığında, tarihsel süreç içerisinde edindiğimiz değerlere sahip çıkarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin, Türkiye'nin dünya üzerinde güçlü bir ülke olma hedefine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Aile sıcaklığını yaşatmaya çalışıyoruz.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com