Akbank 10 bin çifçiye "İyi Tarım Eğitimi" verdi

Akbank 10 bin çifçiye İyi Tarım Eğitimi verdi
Çiftçilere özel "Akbank Tarım Kart"ı geliştiren Akbank, 1 ayda 250 köyü tek tek ziyaret ederek, yaklaşık 10 bin çiftçiye "İyi Tarım Eğitimi" verdi

İSTANBUL (AA) - Çiftçilere özel "Akbank Tarım Kart"ı geliştiren Akbank, 1 ayda 250 köyü tek tek ziyaret ederek, yaklaşık 10 bin çiftçiye "İyi Tarım Eğitimi" verdi.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, Akbank, çiftçiler için tarım seferberliği başlattı. Bir ay gibi kısa bir sürede 250 köyde yaklaşık 10 bin çiftçiye ulaşan Akbank'ın uzman ekipleri, çiftçilere "iyi tarım uygulamaları hakkında bilgi verdi ve Akbank Tarım Kart'ı tanıttı.

Akbank KOBİ Bankacılığı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz konuya ilişkin açıklamasında, tarım seferberliği başlattıklarını belirterek, tarımın, Türkiye'nin en önemli sektörlerinden biri olduğunu ifade etti.

3 milyon çiftçiyi barındıran sektörün, gıda maddesi ihtiyacını karşılaması, sanayi sektörüne hammadde sağlaması, sanayi ürünlerine talep yaratması ve ihracata katkısı ile Türkiye'nin kalkınmasında kritik rol oynadığını belirten Oğuz, kendilerinin de çiftçilerin alın terinin, ekonomi içinde hak ettiği yeri almasını önemsediklerini kaydetti.

Tarım sektöründe azalan kaynaklar nedeniyle, daha yüksek katma değer üreten iyi tarımın öneminin giderek arttığına dikkati çeken Oğuz, şunları aktardı: 

"Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde artık geleneksel üretim teknikleri yetersiz kalıyor ve iyi tarım yapan çiftçilerimiz her anlamda kazançlı çıkıyor. İyi tarım uygulamalarına geçen üreticilerimizin ürünleri daha kaliteli oluyor, üreticilerimiz perakendecilerle daha nitelikli anlaşma sağlıyor, iç ve dış pazarda daha çok tercih ediliyor, maliyetlerini düşürüyor ve bu sayede karlarını artırıyor.

Bu nedenle, biz de çiftçilerimize işlerinde uygulayabilecekleri yenilikçi uygulamaları aktarmak istedik. Bu kapsamda da Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerimizde tarım seferberliği ilan ettik, köy köy gezerek çiftçilerimizin yanına gittik, akşamları köy kahvelerinde "İyi Tarım Eğitimleri" verdik. Son derece olumlu geri dönüşler aldık. Çiftçilerimizi üretimlerine katkı sağlayacak çözümler hakkında bilgilendirdiğimiz için mutluyuz. "

 

- Çiftçiler, kart ile hasat zamanına göre yılda 1 kez ödeme gerçekleştirebiliyor

 

Verilen bilgiye göre, Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesinde yapılan tarım seferberliği kapsamında Akbank'ın uzman ekipleri, eğitimleri 250 köyde gerçekleştirdi. Bu çerçevede, mart başına kadar süren eğitimler Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Burdur ve Denizli’nin köylerinde hayata geçirildi.

 Çiftçiler, Akbank Tarım Kart ile mazot, gübre, ilaç, fide, tohum gibi tarımsal ihtiyaçlarını hemen alabiliyor. Buna karşılık çiftçiler, satın aldıkları ürünlerin ödemesini hasat zamanı ellerine para geçtiğinde rahat rahat yapabiliyor. Çiftçiler, kart ile hasat zamanına göre yılda 1 kez ödeme gerçekleştirebiliyor, ayrıca karta diledikleri zaman da ödeme yaparak yeniden kullanabiliyor.

Çiftçiler anlaşmalı kampanyalı üye işyerlerinden yapacakları alışverişlerde, vade farksız kampanya avantajlarından yararlanarak chip-para kazanabiliyorlar. Ayrıca, Akbank Tarım Kart ile 7/24 Akbank ATM'lerinden vadesiz mevduat hesaplarına ulaşıp nakit para çekebiliyor.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com