Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tözge:

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tözge:
"Bireysel kredilerde sektörün bu yıl yüzde 8-10 arasında büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Akbank ise bunun biraz üzerinde büyüme kaydeder"

İSTANBUL (AA) - Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, "Bireysel kredilerde sektörün bu yıl yüzde 8-10 arasında büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Akbank ise bunun biraz üzerinde büyüme kaydeder" dedi. 

Birebir Ayrıcalıklar Dünyası'nın tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Tözge, birebir müşterileri için geliştirdikleri "Birebir Ayrıcalıklar Dünyası"nı, müşterilerinin, finansal olmayan beklentilerini de karşılayan, yaşam tarzına uygun proaktif teklifler içeren, bankacılık ilişkisine dayalı ve oldukça geniş kapsamlı değer önerileri bütünü olarak tanımladıklarını söyledi. 

Sundukları ayrıcalıklı dünyanın, tüm bu özellikleriyle sektördeki benzerlerinden ayrışarak, bankacılık hizmetine yeni bir bakış açısı getireceğini aktaran Tözge, bu dünyanın piyasadaki benzerlerinden farkının, müşterilerin banka ile çalışma kapsamına dayanması olduğunu kaydetti.

Tözge, bu dünyanın hedef kitlesini, çalışarak belirli bir birikim edinmiş, bu birikimini bankada değerlendiren müşteriler olarak belirlediklerini ifade ederek, yatırımı özendirerek Türkiye'nin çok önemli bir sorunu olan tasarruf açığının kapanmasına katkıda bulunmaya çalıştıklarını belirtti.

Geliştirdikleri, "yaşam tarzı segmentasyonu" ile müşteri ihtiyaçlarını önceden tespit ederek proaktif bir yaklaşım sergilediklerinin vurgulayan Tözge, "Örneğin seyahat harcaması yapan müşterimize gideceği havalimanında transfer hizmeti sunuyor, sinema bileti aldığında o bölgedeki restoranlarda indirim teklif ediyor veya aracının muayene zamanı gelmiş olan müşterilerimize araçlarının muayene işlemlerini senede bir defa ücretsiz yaptırıp, araçlarını teslim edebileceğimizi bildiriyoruz. Kişiselleştirilmiş teklifler ile her müşteriye aynı teklifi yapıp, müşteriyi hiç bir zaman kullanmayacağı geçersiz tekliflere boğmuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"Birebir Ayrıcalıklar Dünyası" ile müşterilerine sundukları en önemli değerin, yaşamlarındaki birçok alanda A'dan Z'ye her adımı organize etmeleri ve bunu yaparken müşterilerini bir çok ücretsiz hizmet ve indirimden faydalandırma olduğunu dile getiren Tözge, şunları ifade etti: 

"Örneğin, yurt dışı seyahatine çıkacağı zaman müşterimizin, havaalanı transferi, uçak bileti, otel ve restoran organizasyonları gibi konulara zaman ayırması gerekmiyor. Çünkü tüm bunları biz onun için yapıyoruz.  Ya da müşterimiz evlilik yıl dönümünde eşine güzel bir sürpriz yaşatmak istediğinde, organizasyonu bize bırakması yeterli oluyor. Üstelik müşterimiz bu hizmetlerden indirimli veya ücretsiz olarak da faydalanabiliyor.

'Birebir Ayrıcalıklar Dünyası' müşterilerimize ayrıcalıklarla dolu bir yaşam sunarken, onlara sevdikleriyle mutlu anları paylaşmak kalıyor. Biz Birebir Bankacılık'ta yola çıkarken müşterilerimizin sadece bankacılık ihtiyaçlarına değil sosyal hayattaki ihtiyaçlarına da en uygun çözümleri üretmenin, her konuda onların yanında olmanın önemine hep inandık. Şimdi müşterilerimiz hayatın her anında Akbank Birebir Bankacılık'ı yanlarında hissedecekler."

 

- "Türkiye’de mevduat ve yatırım fonları pazarı, bulunduğu bölge olan Orta ve Doğu Avrupa ülkelerine göre daha hızlı büyüyecek"

 

Tözge, Türkiye'de mevduat ve yatırım fonları pazarının, bulunduğu bölge olan Orta ve Doğu Avrupa ülkelerine göre daha hızlı büyüyeceğini belirterek,  Türkiye'de, Akbank Birebir Bankacılık'ın hedef kitlesi kapsamındaki 100 bin Türk Lirası ve üzerinde varlığı olan kişi sayısının, Datamonitor'e göre 2014 yılına göre yüzde 24 artarak, 2017 yılı sonunda 1 milyon 400 bin kişiye ulaşacağının öngörüldüğünü kaydetti. 

Aynı dönemler itibariyle bu kişilerin toplam varlıklarının ise yüzde 26 artacağını ifade eden Tözge, Türkiye'nin, gelecek 4 yılın sonunda, gelişmekte olan ülkeler kategorisinde Endonezya, Hindistan ve Çin'in ardından orta-üst gelir grubu müşteri sayısı ve varlık artışında en fazla büyüyen 4. ülke olacağının tahmin edildiğini söyledi.

Tözge, Akbank'ın bu yıl bireysel kredilerdeki büyüme hedefine ilişkin bir soruyu, "Bireysel kredilerde sektörün bu yıl yüzde 8-10 arasında büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Akbank ise bunun biraz üzerinde büyüme kaydeder" şeklinde yanıtladı.

 

- Akbank Birebir Bankacılık 10. yılında

 

Bu arada verilen bilgilere göre, Akbank Birebir Bankacılık 10. yılında, müşterilerinin, sadece finansal ihtiyaçlarında değil, yaşamlarının her anında yanlarında olmak için tasarladığı "Birebir Ayrıcalıklar Dünyası" ile yeni bir hizmet sunuyor.

Kişiye özel deneyimli ve tam donanımlı birebir müşteri ilişkileri yöneticileri, bu gruptaki müşterileri yakından tanıyarak, onların ihtiyaçlarına, risk ve getiri beklentilerine en uygun ürün ve hizmetleri sunuyor.

Piyasalardaki gelişmeler, yeni ürünler ve beklentilerle ilgili sürekli olarak bilgilendirilen birebir bankacılık müşterileri, yatırımlarını en doğru şekilde yönlendirmeleri için her türlü finansal desteği Birebir Bankacılık çatısı altında bulabiliyor. 

Akbank Birebir Bankacılık, bu hizmet paketi ile birlikte alışılmış segmentasyon kurallarını da değiştiriyor. Müşterilerinin harcama alışkanlıklarından yola çıkarak, müşterilerini "Yaşam tarzına göre segmente ederek", ihtiyaçlarına en uygun avantajlı teklifleri önceden tespit edip proaktif şekilde müşterilerine sunuyor. Böylece, her müşteriye aynı teklifi değil "kişiselleştirilmiş teklifler" sunmayı planlıyor.

 

- Akbank Birebir Bankacılık'ın müşterileri için hazırladığı ayrıcalıklı dünyada sağlık hizmetleri, konut ve araç destek hizmetleri bulunuyor

 

Akbank Birebir Bankacılık'ın müşterileri için hazırladığı ayrıcalıklı dünyada sağlık hizmetleri, konut ve araç destek hizmetleri de bulunuyor. Akbank Birebir Bankacılık müşterisi yolda kaldığında, aracının çekme ve kurtarma hizmetini yine belirli bir limit dahilinde ücretsiz olarak alabiliyor. 

Sağlık söz konusu olduğunda da, Birebir Ayrıcalıklar Dünyası müşterilerinin yanında duruyor. Yılda bir kez ailece ücretsiz grip aşısı yaptırılmasından, ciddi hastalıklarla ilgili bir teşhis koyulduğunda yurt dışından 2. bir görüş alınmasına, ücretsiz diş muayene ve temizliğinden indirimli check-up'a kadar çok geniş bir yelpazede avantajlı sağlık hizmeti sağlanıyor.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com