Akbulut'tan 150 gün değerlendirmesi

Akbulut'tan 150 gün değerlendirmesi
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Dereköy Belediye Başkanı İsmail Akbulut, 29 Mart Yerel seçimlerinden bugüne kadar geçen 150 gün içinde yapılan hizmetler, projeleri ve beklentileri hakkında açıklamalarda bulundu.

 Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Dereköy Belediye Başkanı İsmail Akbulut, 29 Mart Yerel seçimlerinden bugüne kadar geçen 150 gün içinde yapılan hizmetler, projeleri ve beklentileri hakkında açıklamalarda bulundu.

İsmail Akbulut, mazbatasını alır almaz öncelik sırasına göre en acil olan hizmetleri yapmaya başladıklarına işaret ederek, “ Yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda yeni su isale hattı çekip yıllardan beri su kullanamayan mahalleye su verdik. Sellerden yıkılan mezarlık duvarlarını tamir ettik. Sulama kanallarını temizlettik. Koca Çayın ıslah çalışmalarını yaptık. Arazi yollarının tamamını düzelttik. En önemlisi yıllardan beri ihmal edilen beldenin üçte ikisini kapsayan Gazi Mahallesinin bir kısmı ve Yunus Emre Mahallesinin tamamının su şebeke hattını yeniledik. Bunun yanında kanalizasyon şebekesini tamir ettik. Bunlar başlangıç. Allah'ın izniyle daha çok işler yapacağız. Belde halkımızın teveccühü bizi kamçılıyor. Çay ıslah çalışmalarında canla başla çalışan Kütahya DSİ elemanlarına ve yetkililerine çok teşekkür ederim. Diğer taraftan arazi yollarının tamirinde ve birçok işimizde bize yardımcı olan Eti Bor yetkililerine de şükranlarımı sunuyorum. Yolların çökmesini önlemek için en kısa zamanda taş döşeme çalışmalarına başlayacağız “ dedi.
Akbulut, içinde bulundukları şartların 29 Mart öncesiyle kıyaslandığı zaman imkânların daha kısıtlı olduğunu vurgulayarak, “Önceki dönemlere nazaran belediyeye yüzde 50'den daha az ödenek geliyor. Bu durumdan sadece ben değil tüm belediye başkanları muzdarip. Ama ben her şeye rağmen karamsar değilim. Çok güzel projelerimiz var. Zamanı gelince hepsi sırasıyla uygulanacak. Biz israfı önleyerek halkın parasını sadece halka hizmet amacıyla gene halka döndürecek ve çok işler başaracağız inşallah. Beldemizdeki siyaset biraz farklıdır. Ama benim demokratik anlayışım, her türlü muhalefete açıktır. Hiçbir eleştiriden korkmam tam tersine bunlar bana azim ve gayret verir. Daha fazla güzel şeyler yapmaya çalışırım. Bunun mücadelesini veririm. Ben seçim çalışmalarımda şöyle bir şey söyledim. Hangi düşünceden, hangi ekolden, hangi sülaleden, velhasıl kim olursa olsun herkese eşit mesafede olacağımı taahhüt ettim. Hala da aynı düşüncedeyim. Biz işimize bakıyoruz. Boş şeylerle uğraşacak vaktimiz yok. Yolumuz belli, işimiz belli.
Akıllı hareket edeceğiz. İsraftan uzak duracağız. İşinizi bildikten sonra yapılamayacak hiçbir şey yok. Her şey daha iyi, daha güzel olacak. Kolay olanı herkes başarır. Asıl olan zoru başarmaktır. Biz bunu yapacağız Allah'ın izniyle. Azim ve gayretle güzel beldemize hizmet etmeye ve beldemizi şirin bir kent görünümüne kavuşturmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Halkımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın içinde yaşadıkları beldelerinden onur duymalarını sağlayacağız “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com