Akçakale'yi AKP vurdu!..

Akçakale'yi AKP vurdu!..
Akçakale'yi vuran havan mermisinin Özgür Suriye Ordusu isimli terörist örgüt tarafından atıldığı belirtiliyor.
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’ne düşen, ikisi anne üçü çocuk beş yurttaşımızın yaşamını yitirmesine yol açan havan mermisinin, bölgede üslenen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) adlı terör örgütü tarafından atıldığı belirtiliyor.
 
Amaç Türkiye’nin Suriye’ye müdahale etmesini sağlamak…
 
Akçakale’nin tam karşısında Suriye tarafında bulunan İdlib’e bağlı Tel Abyad kasabasının Ayn El İsa köyünde üslenen ÖSO, haftalardır Suriye Ordusu ile çatışıyor. Eyn El İsa Köyü Türkiye’ye 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Daha önce de Akçakale’ye bazı top mermileri düşmüş, bunun üzerine Türkiy, olayı protesto etmişti.
 
Türkiye yaklaşık iki hafta önce (23 Eylül) Suriye’ye karşı top atışlarıyla misillemede bulunmuştu.
 
AKP PROVAKASYONA HAZIR
 
Yurt Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre, Akçakale’ye düşen merminin atıldığı havan Suriye Ordusu tarafından kullanılmıyor. Bu mermilerin atıldığı havan, NATO ülkelerinde kullanılıyor. Suriye Ordusu’na havan ve mermilerin Türkiye tarafından verildiği iddia ediliyor.
 
Bu durumda Akçakale’de 5 yurttaşımızın hayatına mal olan saldırının arkasında AKP iktidarının izlediği yanlış politika bulunuyor. AKP Hükümeti’nin hızla yurtdışına asker gönderme ve Suriye sınırını aşmaya imkan sağlayacak tezkereyi Meclis’ten çıkarması Tayyip Erdoğan yönetiminin bu provakasyona hazır olduğunu, Suriye’ye müdahale için fırsat beklediğini ortaya koydu.
 
AKP Hükümeti’nin bu tutumu, iktidarda kalmak ve rejim değişikliğini sürdürmek pahasına ABD, İsrail ve Batılı ortakların çıkarları için taşeronluğa soyunduğu tezlerinin doğrulanması olarak değerlendiriliyor.
 
SAVAŞIN EŞİĞİNE GETİRİLDİK
 
Olaylar karşısında Akçakale halkının güvenliğini sağlama konusunda ciddi herhangi bir önlem almayan hükümet, olayı protesto eden ilçe halkını önceki gece biber gazı ve coplarla dağıttı. Önceki gece tezkerenin Meclis’ten çıkmasını beklemeden Suriye’ye misilleme amacıyla top atışı yaptıran AKP Hükümeti, Türkiye’yi bölgesel bir yangının fitilini ateşleyecek savaşın eşiğine getirdi.
 
Akçakale’ye düşen havan mermisinin üzerine misilleme amacıyla Suriye mevzilerini bombaladığını açıklayan Türkiye’nin gerçekte Özgür Suriye Ordusu denetimindeki Ayn El İsa Köyü’nü bombaladığı ortaya çıktı.
 
TÜRKİYE GERÇEK DÜŞMANI VURDU
 
Söz konusu bölgenin denetiminin 10 gündür terörist grubun elinde olduğu, Suriye Ordusu’nun da bu alanı sürekli olarak ateş altında tuttuğu belirtiliyor. Türkiye’nin açtığı top ateşi ile vurduğu bölgede tek bir Suriye askerinin olmadığı dolayısıyla hiçbir Suriye askerinin ölmediği de edinilen bilgiler arasında. Suriyeli yetkililer ‘Biz hiçbir zaman Türk halkına düşmanlık yapmadık, 17 aylık çatışma sürecinde tek Türkin zarar görmemesi için özen gösterdik’ dediler.
 
SAVAŞ KIŞKIRTICILARI İŞBAŞINDA
 
Suriye askeri yetkilileri havan merzilinin 1,5 ile 5 kilometre arasında olduğunu, Suriye askerlerinin bulunduğu yerin ise sınıra 20 km uzaklıkta olduğunu ısrarla belirterek, bu saldırının Türkiye’yi Suriye ile çatıştırmak isteyen güçler tarafından gerçekleştirdiğini iddia ettiler.
 
Akçakale’nin havan mermisiyle vurulması, ateş edenin kimliği konusunda kanıt sunuyor. Çünkü muhaliflerin elinde Türkiye ve NATO ülkeleri tarafından verilen çok sayıda havan bulunuyor.
 
NEW YORK TİMES’IN İDDİASI
 
The New York Times’ta dün yayınlanan haber analizde şöyle deniliyordu: “Türkiye’yi vuran havan mermisinin, hükümet güçleri tarafından mı yoksa Esad’ı devirmeye çalışan isyancılar tarafından mı ateşlendiği bilinmiyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com