AKÇAKOCA BELEDİYE VETERİNERİ, KÖPEKLERİ BELEDİYENİN ZEHİRLEMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

AKÇAKOCA BELEDİYE VETERİNERİ, KÖPEKLERİ BELEDİYENİN ZEHİRLEMEDİĞİNİ SÖYLEDİ
AKÇAKOCA BELEDİYE VETERİNERİ, KÖPEKLERİ BELEDİYENİN ZEHİRLEMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

DÜZCE - Düzce’nin Akçakoca ilçesinde kamuoyunda konuşulan ve basında çıkan köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğü iddiaları ile ilgili Akçakoca Belediyesi Veterineri Yüksel Yılmaz, belediyenin köpekleri zehirlemediğini söyledi.
Akçakoca Belediyesi Veterineri Yüksel Yılmaz, ilçede köpek zehirlenmeleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Akçakoca Köpek Barınağının yenilenerek hizmete girdiğini, burada şu anda 25 civarında köpeğin bulunduğunu ve bunların bakım, tedavi ve beslenmeleri için gerekenlerin yapıldığına dikkat çeken Belediye Veterineri Yüksel Yılmaz, ”Son günlerde kamuoyunda ve basında çıkan her gün her yerde 20-25 köpek zehirleniyor iddiası gerçek olamaz. Belediye olarak ne bu gün nede bundan önceki günlerde zehirleyerek köpekleri öldürme gibi bir uygulamamız olmamıştır. Biz bu konuda ki iddiaları araştırıyoruz. Yaz sezonunu başlamasıyla açıkta bırakılan bozulmuş gıdaları tüketen ya da çöplüklerden beslenen bazı köpeklerin bu nedenle ölmüş olabileceğini düşünüyoruz“ dedi.
Yüksel, iddia edildiği gibi bu soruna kayıtsız kalınmış olunmadığını vurgulayarak yaptığı açıklamada, “Akçakoca Belediyesi olarak 75 köpeğin kısırlaştırılmasını yaptık. Yüzün üstünde aşılama ve bakımını yaptığımız köpeği doğal ortamlarına bıraktık. Barınak hizmetinde eksik ve kusurlarımızı görünce iyileştirmek için bir tadilata girdik. Bu arada köpekleri Düzce’ye naklettik. Bütün bu çalışmaları iddia sahipleri de biliyorlar. Bu çalışmalarda hayvan gönüllülerinin büyük katkıları mutlaka oldu. Şimdi yenilenen Barınakta her gün çeşitli yerlerden yemek fazlası ve artıklarını periyodik şekilde alıyor ve köpeklere veriyoruz. Köpekler günde bir kez yemlenir. Her saat önleri dolu olmaz. Bunun yanı sıra süttozu ve fırınlardan aldığımız ekmekle mama hazırlıyoruz. Bütçemiz oranında da kuru mama alıp vermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Barınağın kapasitesinin 90-100 hayvan konulabilecek düzeyde olduğunu belirten Yüksel “Barınak sürekli kalacakları bir yer değil. Bakımı aşısı ve kısırlaştırılması yapılan köpekler küpelenip doğal ortama bırakılıyor. Asıl sorunda burada başlıyor. Vatandaş sokakta ki köpekten rahatsız. Küpeli olması çözüm değil. Saldıran köpeklerde de küpe var. Kısırlaştırılanlar yavru yapamasa da çiftleşiyor. Yine sürüler oluşuyor. Bu konuyu nasıl çözeceğiz. Her belediyede bu sıkıntı var. Kaldı ki Akçakoca dışında kaç merkezde barınak var ve hizmet veriliyor. Akçakoca Belediyesinin bu konuya ayıracağı bütçenin 500-600 yüz bin lira olmasını kimse beklemesin” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com