Akçay Thm Korosu Türkülerle Coşturdu..

Akçay Thm Korosu Türkülerle Coşturdu..
Akçay Belediyesi Kültür ve Sanat Evi bünyesine çalışmalarını sürdüren Türk Halk Müziği (THM) korosu, Belediye Sosyal Tesisleri’nde yarıyıl konseri verdi

Akçay Belediyesi Kültür ve Sanat Evi bünyesine çalışmalarını sürdüren Türk Halk Müziği (THM) korosu, Belediye Sosyal Tesisleri’nde yarıyıl konseri verdi.
Amatör seslerin profesyonelleri aratmayan performansı ile salonu dolduran izleyenlere unutulmaz bir konser verdi. Önceki yıllarda TRT İzmir Radyosu’nda Türk Halk Müziği sanatçısı olarak görev yapan koro şefi Zeki Çiçek yönetiminde sahne alan Akçay Belediyesi Kültür ve Sanat Evi Türk Halk Müziği korosu konserinde Edirne’den Van’a, İzmir’den Malatya’ya Anadolu’nun dört bir yanından seçkin eserler seslendirildi. Koronun ve solistlerin söylediği hareketli türküler ile konukları coştururken, zaman zaman da duygusal türkülerle hüzünlendirdi. Konser boyunca izleyenlerin koro ve solistlerin seslendirdiği türkülere eşlik ettiği konserin sonunca tüm koro ekibi ayakta alkışlandı. Konsere Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım, CHP Akçay Belde Başkanı Atakan Yüksel, CHP Zeytinli Belde Başkanı Kadir Koşma, bölgede ki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda izleyici katıldı.
Konser sonunda Koroyu kutlayan Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, koro adına günün anısına teşekkür plaketi ve çiçeğini şef Zeki Çiçek’e verdi. Başkan İnceoğlu, “Türk Halk Müziği koromuz her zaman olduğu gibi bizlere muhteşem bir konser sundu. Türkülerle dolu güzel bir akşam yaşattınız. Ağzınıza ve yüreğinize sağlık. Başta koro şefimiz olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com