Akdeniz İlahiyat Araştırmaları Ödülleri Sahiplerini Arıyor

Akdeniz İlahiyat Araştırmaları Ödülleri Sahiplerini Arıyor
Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı, ilahiyat alanında yapılan ilmî araştırmaları ve akademik çalışmaları teşvik etmek amacıyla, bu alanda hazırlanmış doktora tezlerine veya yayımlanmış kitaplara bu yıl da ‘İlahiyat Araştırmaları Ödülü’ ver

Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı, ilahiyat alanında yapılan ilmî araştırmaları ve akademik çalışmaları teşvik etmek amacıyla, bu alanda hazırlanmış doktora tezlerine veya yayımlanmış kitaplara bu yıl da ‘İlahiyat Araştırmaları Ödülü’ verecek.
İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaman, 2012 yılında ilkini gerçekleştirdikleri ve geçen yıl elliye yakın eserin İlahiyat alanında saygın bir jüri tarafından titiz bir incelenme sonucunda değerlendirildiği ödül projesinin bu yıl da devam ettiğini belirtti. Prof.Dr.Yaman, ödüle son başvuru tarihinin 31 Ocak 2013 olduğunu bildirerek, “Ödüle başvurmak isteyenler, son başvuru tarihinden önceki iki yıl içerisinde savunulmuş doktora tezi veya yayımlanmış kitapla başvurulabilirler” dedi.
Ana ölçünün eserin, İlahiyat alanına ilmî ve akademik katkı sağlayan Türkçe özgün bir çalışma olması olduğunu dile getiren Prof. Dr. Yaman, “Ödüle başvurmak isteyenlerin, http://ilahiyat.akdeniz.edu.tr/tr adresinden ulaşılabilecekleri başvuru dosyasını hazırlayıp eserleriyle birlikte postayla ya da elden yazışma adresimize ulaştırmaları gerekmektedir” diye konuştu.
Akdeniz İlahiyat Araştırmaları Ödülü’ne geçen yıl çok yoğun bir ilgi olduğunu aynı ilgiyi bu yıl da beklediklerini söyleyen Prof. Dr. Yaman, bu yarışmanın her yıl yapılacağını ve yarışmada ödül kazananlara ödüllerinin törenle sahiplerine verileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com