Akdeniz’de korkutan gelişme

Akdeniz’de korkutan gelişme
Rusya, Akdeniz'de sürekli 5-6 savaş gemisi bulunduracağını açıkladı.

Rusya Donanma Komutanı Amiral Viktor Chirkov, ülkesinin bölgedeki çıkarlarını savunmak amacıyla Akdeniz’de sürekli bulundurulacak deniz görev gücünde 5-6 savaş gemisinin yer alacağını açıkladı.

Viktor Chirkov, Rus Savunma Bakanlığı’nın Zvezda TV kanalı ile yaptığı mülakat sırasında “Akdeniz’de sürekli 5-6 kadar savaş gemisi görev yapmalı ve (Rusya’nın) Karadeniz’deki filosunun komutanlığının kontrolünde bulunmalı” dedi.

Akdeniz görev gücünde yer alacak gemilere ilişkin de bilgi veren Chirkov, gücün fırkateynleri, kruvazörler ve destek gemilerinden oluşacağını anlattı.

Bu arada, Chirov’un açıklamalarını yansıtan RİA Novosti, Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu’nun da geçen Pazartesi günü Akdeniz’de daimi bir deniz görev gücünün konuşlandırılması yönünde karar verildiğini anımsatırken gücün ne zaman konuşlanacağına ilişkin bir bilgi verilmediğine de dikkat çekti.

Haberde soğuk savaş döneminde Sovyetler Birliği’nin 1967’den 1992 yılına kadar Akdeniz’de 30-50 savaş gemisi ve destek gemilerinden oluşan 5. Akdeniz filosu bulundurduğu anımsatıldı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com