Akhisar, marka kent olma yolunda ilerliyor

Akhisar, marka kent olma yolunda ilerliyor
Akhisar Belediyesi, turizm çalışmaları kapsamında TÜRSAB ve TURYOL’un düzenlediği “Turizmin Yarını” isimli organizasyonda Akhisar’ı tanıttı.

Akhisar Belediyesi, ulusal ve uluslararası ölçüde düzenlenen turizm çalışmalarına katılmaya devam ediyor. 2 Aralık 2012 Pazar günü “Turizmin Yarını” konseptiyle, TÜRSAB’ın düzenlemiş olduğu ve TURYOL’un BOSFOR isimli teknesinin ev sahipliği yaptığı organizasyon boğaz turu eşliğinde yapıldı.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TURYOL Başkanı Yunus Can ve TÜRSAB Boğaziçi BYK Başkanı Nejat Karagöz yapmış oldukları konuşmada, Türkiye ve Dünyadaki turizm hareketlerinden bahsederken, Turizmin Yarını Organizasyonunun acenta ve turizm kentleri için önemine değindiler.

Türkiye’nin en önemli turizm acentalarının katıldığı ve Edirne, Kastamonu, Giresun gibi Anadolu’nun bir çok yöresinden şehirlerin stand açtığı zirvede, bir konuşma yapan Akhisar Kültür ve Turizm Derneği Başkanı İsmail Kantarcıoğlu, acentalara Akhisar’ı adres göstererek, kazı çalışmaları halen devam eden “Thyateira Antik Kenti” nin inanç turizmi açısından önemine işaret etti. Akhisar'ın kültürel ve tarihi değerleriyle birlikte gastronomik özellikleriyle de bir dünya şehri olduğunu aktaran Kantarcıoğlu, herkesi Akhisar'ı keşfetmeye davet etti.

Programa Marka Kent Kurulu Üyelerinden; Taha Ensar Ürküp, Ajlan Abudak, İstemi Harta, İsmail Kantarcıoğlu ve Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu katıldı.

Programda, Akhisar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tanıtım kitiyle de göz doldurdu. Katılımcılara dağıtılan tanıtım kiti içerisinde bulunan Akhisar'ın yöresel lezzetlerinden zeytinyağı ve zeytin şekeri davetliler tarafından ilgiyle karşılanırken, “Akhisar Türkü, Mani ve Ninnileri Kitabı”ndan da övgüyle söz edildi.

Farklı yörelerden halk oyunu ekiplerinin de gösterileriyle yer aldığı programa, canlı müzik, yöresel yemek ve tatlı sunumları da renk kattı.

Turizmin Yarını zirvesi, davetlilerin Kabataş'ta vedalaşmalarıyla son buldu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com