Akhisar'ın hafızası yerine geldi

Akhisar'ın hafızası yerine geldi
Akhisar Belediyesi, iki önemli kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Sanat Galerisi'nde Thyateira Kazısı Fotoğrafları Sergisi açılırken, Meclis Salonu'nda ise Doç. Dr. Mehmet Karakuyu tarafından kaleme alınan Kentleşme Sürecinde Akhisar, Mahalle Mahalle Akhisar ve Tarihi Coğrafyasıyla Akhisar isimli kitapların tanıtımı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Thyateira kazısını yürüten heyet başkanı Prof. Dr. Engin Akdeniz ile Doç. Dr. Mehmet Karakuyu birer sunum yaptılar. Sunumda, Akhisar'ın Tunç çağından başlayıp günümüze kadar süre gelen tarihi ve sosyolojik geçmişinden bahsedildi. Prof. Dr. Engin Akdeniz; Akhisar'da çok önemli arkeolojik kazılarda çok önemli arkeolojik eserlere rastlanıldığını anlatırken; kazıda, bir kısmı altın levhalardan oluşan üstü Tunç madeninden yapılmış, bir kısmı ise altın suyuna batırılmış kraliçe tacını andıran ve bir iskeletin üzerinde bulunan arkeolojik eser konuklara gösterildi.

Doç. Dr. Karakuyu ise, Akhisar'ın mahalle mahalle anlatıldığı, anketlerle desteklenmiş sosyolojik durumunu ile ilgili kitapları tanıttı.

Toplantıya; Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, Belediye Başkan Vekili Zafer Aşkın, Belediye Başkan Yardımcısı Latif Çakmak, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Göksugür, İlçe Marka Kurulu üyesi Avukat Taner Baş ile davetliler katıldı. Toplantı bitiminde Doç. Dr. Mehmet Karakuyu ile Prof. Dr. Engin Akdeniz, kitapları imzalayarak katılımcılara dağıttılar. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com