'Akil Adamlar' listesi

'Akil Adamlar' listesi
Hükümetin "Akil Adamlar" belirlemesine bir katkı da Ahmet Hakan'dan!
‘AKİL İNSANLAR’ Bu da benim listem
 
-  YAŞAR KEMAL:  Madem Türkiye Yaşar Baba’dır... O zaman listenin en başında o olmalıdır.
 
-  HASAN CEMAL: Sürecin buruk mimarı... Sürecin mazlum çocuğu... Sürecin mağdur bayrağı... Mutlaka olmalı... 
 
-  CENGİZ ÇANDAR: Kim ne derse desin bu işe başını koymuş az adam vardır ve o az adamların en başındadır. Cengiz Abi’nin olmadığı listeye liste demem.
 
-  FETHULLAH ERBAŞ: En riskli dönemde en riskli adımı atmayı başarmış bir isimdir... Ta 90’larda PKK’nın elindeki askerleri almaya giden heyetteydi... Bu dönemde listede olmalıdır. 
 
-  ADALET AĞAOĞLU: Listede o varsa güven vardır... Listede o varsa vicdan vardır... Listede o varsa gözün arkada kalmaz.
-  YILDIZ RAMAZANOĞLU: Şahsiyet sahibi bir İslamcı yazar... Öncelikli pusulası her zaman vicdanı olmuştur... Hesapsızdır... İtimat telkin eder... 
-  MEHMET ALTAN: İktidara kendi doğrularına uyduğu zaman destek verdi, kendi doğrularına uymadığı zaman destek vermedi... Listeye aykırı duruş katar.
 
-  DİCLE ANTER: “Ape Musa”nın oğlu... Babasının mirasının hakkını vermiş bir evlat... Gerekirse Dicle ile Sakarya’yı birbirine bağlar.
 
-  EREN KESKİN: Kürtlerin hak ve özgürlük mücadelesinin her adımında emeği vardır. Bu işin çilesini çekmiş isimlerdendir... Çile çekmiştir ama milim geri atmamıştır... Listeye hakkaniyet katar, sahicilik katar... 
 
-  MEHMET BEKAROĞLU:  Solcu da saygı duyar, sağcı da... İslamcı da saygı duyar, liberal de... Listeye girerse listeye itibar katar.
 
-  ERCAN KARAKAŞ: Asli kimliğini her zaman CHP’lilikten çok sosyal demokratlık belirledi... Kürt sorununa ilk kafa yoranlardan biridir... CHP’nin çok övündüğü “Kürt raporları”nda emeği var... Listede mutlaka olmalı.
 
-  TÜLİN BUMİN: Galatasaray Üniversitesi’nde felsefe bölüm başkanıydı... Hep geri durmuştur ama Türkiye’deki en iyi siyaset felsefecilerinden biridir... Bu işe bir de felsefeci ufkunun gerektiği düşünülürse süper olur.
 
-  SABİHA ÜNLÜ: Eski “Selam” gazetesi yazarı... Şimdilerde Diyarbakır’da yaşıyor. Diyarbakır Mazlum-Der’de çalışmalarını sürdürüyor. Dik duruşlu İslamcı bir kadın... İnsan hakları konusunda ödünsüz... Listeye dirayet katar.
 
-  CELAL DOĞAN: Üzerinde çok tartışma olmuştur ama her zaman delikanlıca bir yaklaşımı vardır... Bu yaklaşıma da ihtiyaç var.
 
-  ERGUN ÖZBUDUN: Hakikatleri haykırmaktan zerre kadar çekinmeyen bir anayasa profesörü... Özgürlüğü ve demokrasiyi esas alan saygın bir akademisyen... O da “olmazsa olmazlar”dan... 
 
-  CELALETTİN CAN: 78 Kuşağı’nın destanını yazmıştır... Ömrünün 20 yılını hapislerde geçirmiş biridir. Hapisten çıktığı gün, kaldığı yerden devam etmiştir... Listeye sosyalizm katar.
 
-  TARHAN ERDEM: Gitgide daha çok “ak saçlı bir bilge” haline geldi... Kürt sorununda hep çözümü vurguladı... Şimdi ona ihtiyaç var. 
 
-  MİTHAT SANCAR: Adı Kürtlerin hak ve özgürlük mücadelesiyle o kadar anılır ki Kürt sanılır. Oysa Mardinli bir Arap’tır... Liseden sınıf arkadaşı Zübeyir Aydar’dan farklı bir çizgisi oldu... Listeye esaslı bir güç katar. (AAK)

Yazının tamamını okumak içi tıklayınız..
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com