Akıl hastası çıktı

Akıl hastası çıktı
Diyarbakır'daki bir parkta üzerinde bomba düzeneği olduğu iddiasıyla polisi alarma geçiren 'canlı bomba' akıl hastası bir vatandaş çıktı.

Diyarbakır'da park oturan bir kişinin üzerinde bomba düzeneği bulunduğu ihbarı üzerine polis alarma geçti. Polis, üzerinde düzenek bulunan kişiyle, bomba imha ekibinin kullandığı robatla gönderdiği telefon üzerinden irtibat kurdu. Canlı bomba, "Üzerimdekinden kurtulmak istiyorum. Bana yardım edin" demesi üzerine polis, patlayıcıyı etkisiz hale getirmek için çalışma başlattı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN...

DÜZENEK BOŞ ÇIKTI, CANLI BOMBA PSİKOLİK TEDAVİ GÖRÜYORMUŞ

Diyarbakır'a bu gece alarma geçiren canlı bombanın üzerindeki düzenek boş çıktı. Kendisini canlı bomba olarak tanıtarak polise ihbarda bulunan kişinin, kentte daha önce de benzer davranışlar sergilediği belirtildi. Güvenlik güçlerinin saatlerce uğraşmasının ardından kişinin üzerinde bomba uzmanı polisler tarafından yapılan incelemede boma bulumadığı ve vücuduna kablolar sararak, kendisine canlı bomba süsü verdiği belirlendi. Polis, kendisine canlı bomba süsü veren kişiyi gözaltına alarak Emniyet'e götürdü.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, bir kişinin polisi ayarak yerine söyleyip, üzerinde bomba bulunduğu yönünde ihbarda bulunduğunu söyledi. Toprak, "Bombayı patlatacağını söylemiş, bunun üzerine ekipler olay yerine gidip, gerekli önlemleri aldı. Kişi, görevlileri üzerinde bomba var diye uğraştırdı. Görüşmeler sırasında üzerinde bomba olmadığı anlaşıldı. Tedbirli bir şekilde üzerindeki düzenek çıkarıldı. Kendisine canlı bomba süsü veren kişinin daha önce de benzer ihbarlarda bulunduğunu belirledik. Bu kişinin psikolojik rahatsızlığı var, Emniyetçe de daha önceden bilinen bir kişi. Canlı bomba değil. Gerekli soruşturma da sürdürülüyor" dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com