Akıl hastası gence tahliye

Akıl hastası gence tahliye
Eskişehir'de, kendisini evlendirmediği gerekçesiyle tartıştığı kalp hastası babasını darp ederek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan bir genç, akıl hastası olduğunun anlaşılması üzerine yüksek güvenlikli bir sağlık kuruluşunda koruma ve tedavi altına alınmas

Eskişehir'de, kendisini evlendirmediği gerekçesiyle tartıştığı kalp hastası babasını darp ederek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan bir genç, akıl hastası olduğunun anlaşılması üzerine yüksek güvenlikli bir sağlık kuruluşunda koruma ve tedavi altına alınması şartıyla tahliye edildi.
1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, tutuklu sanık Sinan Çapkın (29) son kez hakim karşısına çıktı. Çapkın, duruşmada verdiği ifadesinde, 'Ben evlenmek istedim. Bunu babama söyledim. O da 'oğlum paramız yok' dedi. Ben ses çıkartmadım. Sehpanın ayağını kırdı, onunla bana vurdu. Bende onun boğazını sıktım, kendisine yumruk attım. Sonra odama gittim, yatıyordum. Daha sonra polisler geldi. Olay evimizin salonunda oldu. Bu olay olurken, salonda üvey annem vardı. O bizim kavgamızı gördü. Ben Eskişehir Devlet Hastanesi'nde 2.5 sene yattım, tedavi gördüm. Benim ilk rahatsızlık belirtilerim, askerde ortaya çıktı' dedi.
Mahkeme heyeti, akıl hastası olduğu raporla kesinleşen sanık hakkındaki kararını duruşma sonunda açıkladı. Mahkeme, olay tarihinde ceza ehliyeti olmadığı anlaşılan sanığı, yüksek güvenlikli bir sağlık kurumunda koruma ve tedavi altına alınmasına karar vererek tahliye etti.
Sinan Çapkın, yerleştirileceği sağlık kurulunca düzenlenecek raporda, 'toplum açısından tehlikeliliğinin ortadan kalktığının ya da önemli ölçüde azaldığının' belirtilmesi halinde serbest bırakılacak.
6 Mayıs 2007 tanihinde Şirintepe Mahallesi Gamze Sokağı'nda bir evde meydana gelen olayda, darp edilerek yaralanan Mehmet Çapkın (54) olay yerinde hayatını kaybetmiş, olayın ardından gözaltına alınan oğlu Sinan Çapkın çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com