Akil İnsan'dan bomba gibi itiraf

Akil İnsan'dan bomba gibi itiraf
Akil Adamlar Manisa toplantısı da olaylı geçti. Heyetteki Baskın Oran'ın sözleri ise itiraf cinsinden...
Başkanlığını Tarhan Erdem’in yaptığı heyette, Avni Özgürel, Hasan Karakaya, Fadime Özkan, Fuat Keyman, Fehmi Koru ve Baskın Oran yer aldı. Heyet üyeleri Anemon Otel’de yerel gazetecilerle biraraya geldi.
 
HERKESE KİMLİK KONTROLÜ
 
Toplantı öncesinde otel önünde il emniyet müdürlüğü ekipleri geniş güvenlik önlemleri alıp, barikatlar kurdu. Otele giren çıkan herkes kimlik kontrolünden geçirildi.
 
AKİLDEN BOMBA İTİRAF: “KARANLIKTA ELEKTRİK DÜĞMESİNİ ARIYORUZ ”
 
Bir gazetecinin, ‘Bizden fazla ne biliyorsunuz?’ sorusu üzerine, Baskın Oran çözüm sürecinin çok aceleyle girişilmiş bir iş olduğunu ifade etti. Oran, “Bunun kitabı yok. Daha önce biz de bir brifing almadık. Çözümü sabit olsa biz mekteplerde okuturduk. Süreçle ilgili bir brifingten geçmeyi isterdik. Manisa’da kaç şehit verildi? Seçim sonuçları nasıl gidiyor? Bunların ben de bilgi olarak elimde olsun isterdim.
 
‘Biz karanlıkta elektrik düğmesini arıyoruz.’
 
Başbakanın kafasında bir çözüm varsa bilgi sahibi olmamamızı normal karşılamak lazım” diye konuştu.
 
SALONDA BAYRAK YOK DEDİ, DIŞARI ATILDI!
 
Manisalı işadamı ve yerel gazete sahibi Mevlüt Çırakoğlu, “Toplantı salonunda Türk bayrağı yok” diye müdahale edince, heyet başkanı Tarhan Erdem tarafından salondan çıkartıldı.
 
Toplantının başında Manisa’da yerel bir gazetenin imtiyaz sahipliğini yapan İşadamı Mevlüt Çırakoğlu heyete itiraz etti ve salonda Türk bayrağının olmadığını söyledi. Elindeki Türk Bayrağını heyetin açıklama yaptığı masaya doğru götüren Çırakoğlu, “Bu salonda Türk bayrağı yok. Böyle açıklama yapmayı kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz” diye sordu.
 
Bunun üzerine Tarhan Erdem’in isteği üzerine Çırakoğlu, güvenlik ekiplerince dışarı çıkarıldı. Tarhan Erdem, “Türk’e Türk bayrağı veriyorsunuz. Bu toplantıyı provoke etmeyin” diye bağırdı. Erdem, ardından da “Her gittiğimiz ilde böyle provokatörler, sabotörler var. Manisa’da medya buna izin vermemeliydi. Üzülüyoruz” dedi. (BCK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com