"Akil insanlar listesi benim için bir hiçtir"

"Akil insanlar listesi benim için bir hiçtir"
A Haber’de yayınlanan Selin Ongun’un sunduğu Bi Sormak Lazım programına katılan yazar Alev Alatlı, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
“Beyaz Türkler Küstüler” adlı yeni romanında, Türkiye’nin “paçozlaşmasını” tartışan Alatlı, kamuoyunda dikkat çeken “paçozlaşma” ifadesini ve yaklaşımını faşistçe bulanlar için “Gitsin faşizm ne demek öğrensin!”dedi. 
 
AKİL ADAMLAR LİSTESİ BENİM İÇİN HİÇTİR
 
Kamuoyunda tartışılan “Akil İnsanlar” listesi için Alatlı şu ifadeleri kullandı: “Akil insanlar listesi benim için hiçtir! Memlekette senelerce Nazım Hikmet konuşuldu. Nazım Hikmet bir rant oldu. Akil İnsanlar olayının da buna dönüşmesinden korkuyorum.” Açılımın ilk günlerinde Başbakan’ın aydınlarla buluştuğu kahvaltıya katılan Alev Alatlı, o toplantı için dikkat çeken bir değerlendirme yaptı: “Başbakan’ın aydınlarla buluştuğu kahvaltı felaketti! Korkaklık, düşündüğünü söylememek, orada kariyer icabı bulunmak, ahkam kesmek… Tüm bunları topladığınızda, ben orada olmaktan utandım. Allah Başbakan’ın yardımcısı olsun çünkü üzerinde ciddi yük var. İnşallah şansı yardım eder.  (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com