Akil insanlar yolsuzlukları savunmak için yollara düştü

Akil insanlar yolsuzlukları savunmak için yollara düştü
Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun bir darbe olduğunu anlatmak için akil insanlar yollara düştü.

Operasyon patladığı zaman twitter’dan akil insanlar için yapılan espriler gerçek oldu. Twitter’da akil insanlar için "Akil insanlar rüşvet alınmadığını anlatan toplantılar yapsın" şeklinde şaka yapılmıştı bu şaka gerçek oluyor.
 
Star Gazetesi’nin "Akil insanlar 17 Aralık darbesi için sahaya iniyor" başlıklı haberinde "Kürt sorununun çözümü için Anadolu’yu karış karış dolaşan Akil İnsanlar Heyeti, 8 ay sonra bu kez 17 Aralık darbesini anlatmak için sahaya iniyor." İfadeleri yer aldı.
 
Star'ın haberi şöyle devam ediyor:
 
 “17 Aralık bir darbe girişimidir” diyen Ogan şöyle konuştu: “Cemaat olarak adlandırılan ama camia dememiz gereken ve ona gönül veren insanlar var. Hizmet edilmesi için bir araya gelmişler. Bunları ayrı tutuyorum. Fakat onlardan ayrı olarak dini motivasyonla bir gizli örgütlenme var. Bunun içindeki görev almış yetkili ve sorumlular ki en küçük mahalle sorumlusuna kadar bu örgütlenmenin bana göre içindedir. Bu otuz yıldır hazırlanmış bir örgütlenmedir. Temel hedefi; Türkiye’de sistemi ele geçirmektir. Dünyada da diğer ülkelerde çalışma yaptığı ülkelerde devleti siyaseti ele geçirme çabası vardır.”
 
"Akil İnsanlar", Dolmabahçe’de görüştükleri Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a, dünyaya 17 Aralık Darbesi’ni anlatmak isteklerini açıkladı. Görüşmeyi talep eden akil insanlar Doğu Anadolu üyesi ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Ogan, yapılmak istenen darbenin sadece hükümete değil, barış sürecine de yönelik olduğunu söyledi.,
 
Bu yapının iş birliği yaptığı bölgesel büyük bir koalisyon olduğunu belirten Ogan, “Bu koalisyonun Türkiye’nin bütün kazanımlarına dönük bir saldırı yaptığını görüyorum. Bu büyük koalisyon karşısında azımsanamayacak güçlü bir toplumsal demokratik bir koalisyon kurabilme imkanımız var. Hem ulusal hem de uluslararası camiayı harekete geçirme gücümüz var. Çalışma yürüteceğiz. Herkese açık çağrıda bulunuyorum. Sadece Akil İnsanlar çalışmasında bulunanlara değil. Bu, bir egemenlik mücadelesidir” dedi.
 
ANLATMAYA AB İLE BAŞLAYACAĞIZ
 
Tüm dünyaya “Türkiye’de egemenliğin kullanımı demokratik yolla mı olacak antidemokratik mi olacak?” diye soracaklarını anlatan Ogan, “Yakında programımızı açıklayacağız. Önceliğimiz yurt dışı olacak. Avrupa Birliği’nden başlayacağız. AB’nin Büyükelçileri ile görüşeceğiz. Avrupa’ya, ABD’ye gideceğiz. Türkiye’de de her yere gideceğiz. Çok acil ve açık şekilde harekete geçeceğiz. Bugün harekete geçmezsek, ilerde nelerle karşılaşacağımızı da biliyoruz” dedi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com