'Akil insanlar'a suç duyurusu

'Akil insanlar'a suç duyurusu
Kendilerini 'Gençtürk' olarak adlandırılan grup Akil İnsanlar heyetindeki 63 kişi hakkında “anayasayı ortadan kaldırmak" suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.
İstanbul Adalat Sarayı önünde toplanan yaklaşık 30 kişilik grup ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle eylem yaptı. 
 
"Akıllı olun sabrımızı taşırmayın", "Akil adamlar heyeti yasadışı örgüttür" ve "Çılgın Türkler göreve" yazılı dövizler taşıyan grup, "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları atttı
 
Grup adına basın açıklaması yapan Gençtürk Genel Başkanı Mehmet Esen, “gerçekte Türkiye'yi bölme süreci olan ve adına 'barış süreci' denen dönemde karşılarına bir de 'Akil Adamlar Heyeti' çıktığını” söyledi. 
 
Bu heyetin Abdullah Öcalan'ın isteği doğrultusunda kurulan “hainler heyeti” olduğunu ileri süren Esen, “Çılgın Türkler Heyeti” oluşturacaklarını belirtti.
 
Esen, 'Akil Adamlar Heyeti' hakkında suç duyurusunda bulunmaya geldiklerini kaydetti. 
 
Açıklamanın ardından grup dilekçeyi savcılığa verdi. Dilekçede, Akil İnsanlar heyetinde yer alan 63 kişi şikayet edilen olarak yer aldı. Suçlama olarak 'anayasayı ihlal, TBMM ve hükümetin görevini gasp, anayasayı ortadan kaldırmaya çalışmak, TBMM ve hükümeti ortadan kaldırmaya çalışmak ile suç örgütü kurmak' gösterildi.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com