Akil protestosuna sert müdahale

Akil protestosuna sert müdahale
Akil insanlar heyetini protesto eden CHP'li gençlere sert müdahale.
Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi grubu, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Acar'ı ziyareti çıkışında 2 kişinin protestosuyla karşılaştı. 
 
Görüşmek istedikleri heyet üyelerine "Dalkavukluk yapmayın" diye bağıran CHP eski Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet D. ile yanındaki Fahri E., polisler tarafından yaka paça gözaltına alındı. Fahri E., daha sonra bırakıldı.
 
Gazeteci- Yazar Ahmet Taşgetiren başkanlığındaki Akil İnsanlar Heyeti, temaslarda bulunmak için bugün Aksaray'a geldi.
 
Heyet ilk olarak Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar'ı makamında ziyaret etti. Rektör Acar, heyet üyelerini rektörlük binası önünde karşılayıp, üyelerle tek tek tokalaştı. Kadın üyelerden Hilal Kaplan elini uzatmadı.
 
HEYETE PROTESTO 
 
Heyet, ziyaretini tamamlayıp, binadan çıkmak üzereyken Ahmet D. ve Fahri E., üyelerle görüşmek istediklerini belirtti. Polis tarafından bekletilen Ahmet D.., heyet üyeleri kapıdan çıktığı sırada "Dalkavukluk yapmayın" diye bağırdı. Bunun üzerine polis, her iki protestocunun ağzını kapatıp, yaka paça alandan uzaklaştırdı.
 
Polisin yaptığı müdahaleye gülen Ahmet D., ''Yaptıkları hareketi görüyorsunuz değil mi? Yapsınlar, canları sağ olsun. Polis bizim polisimiz. Ben sadece görüşmek istedim. Suriye'de de barış istiyoruz. Ben ülkem için gereken her şeyi yaparım. Bu adamlar Suriye'de de barış sağlamalı. Biz dünyada barış istiyoruz'' dedi.
 
Polis 2 kişiyi gözaltına alırken, heyet üyeleri de üniversiteden ayrıldı. Göstericilerden Fahri E., bir süre sonra serbest bırakıldı.
 
AKİL İNSANLARA İKİNCİ PROTESTO
 
Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren başkanlığındaki Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi grubu, rektörlük ziyaretinin ardından sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle toplantı yapacağı Ağaçlı Melendiz Otel'e geçti. Heyet, burada ikinci protestoyla karşılaştı.
 
Çoğunluğu gençlerden oluşan ve ellerinde Türk bayraklarıyla otel önünde bekleyen yaklaşık 200 kişi, heyet üyelerine tepki gösterip, protesto etti. Protestocu grup, 'Burası Aksaray, İmralı değil.' 'Ne mutlu Türküm diyene', 'AKP hesap verecek' diye slogan attı. Çevik Kuvvet ekiplerinin de hazır bulunduğu otel önünde bekleyen polis, protestocuların otele yaklaşmasına izin vermedi.
 
Akil İnsanlar Heyeti, otelde toplantı yaparken, grupta yaklaşık 1 saat dışarı da protestolarını sürdürdükten sonra ayrıldı.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com