Akiller Atatürk'ün sözünden rahatsız!

Akiller Atatürk'ün sözünden rahatsız!
Güneydoğu Akiller Heyeti Atatürk'ün sözünün kaldırılmasını istedi!
Güneydoğu Akiller Heyeti'nin Erdoğan'a sunduğu raporun içeriği yandaş Star Gazetesi'nde yayınlandı. Heyet Atatürk'ün 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözü, ' andımız', 'Şefkat Tepe, Kurtlar Vadisi' gibi dizilerin kaldırılmasını istedi. Raporun talebler bölümünde çocuk evlilikler için tedbir alınması, araç plakalarındaki il hanesinin kaldırılarak Batı’ya rahat seyahat gibi maddeler de yer aldı.
 
Kürtler Rahatsız!
 
Star'ın haberinde “devlet içinde çözüm taraftarı olan Turgut Özal, Adnan Kahveci, Org. Eşref Bitlis, Tuğeneral Bahtiyar Aydın tasfiye edildi” ifadesi yer aldı. Güneydoğu’da herkesin barış sürecinden yana olduğu ve desteklediği belirtilen raporda “Kürtler ülkenin batısında yaşayan ayrılma ve bölünme tartışmalarını yadırgamaktadır. Toplantılarımızda konuşulmayan tek şey bayrak, sınır, bölünme ve benzeri konular oldu” denildi.
 
Rapordaki talepler!
 
Güneydoğu Akiller Heyeti'nin hazırladığı talepler kısmında şu maddeler yer aldı: Anadilde eğitim hakkının anayasal güvenceye kavuşturulması, Anayasal vatandaşlık anlayışının benimsenmesi, Kürtlere statü tanınması, Kürtçede kullanılan ve yasak olan harflerin kullanımının serbest bırakılması, Koruculuğun kaldırılması; Yerleşim yerlerinin eski adlarının iadesi, Genel bir siyasi af çıkarılması, Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması, Andımız metninin kaldırılması, “Ne Mutlu Türküm diyene” ve benzeri yazıların silinmesi, Şefkat Tepe, Sakarya Fırat, Kurtlar Vadisi ve Tek Türkiye benzeri TV dizilerinin yayından kaldırılması. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com