‘Akil’ler fire verdi

‘Akil’ler fire verdi
Listede adı olan DİSK Başkanı Erol Ekici ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar, listede yer almayacaklarını açıkladı.

Akil İnsanlar listesinde yer alan DİSK Genel Başkanı Erol Ekici’nin görevi kabul etmediği açıklandı.

DİSK/Genel-İş’ten yapılan açıklamada, akil adamlar listesinde Ekici’nin adı geçtiği belirtilirken, “Listede Genel Başkanımıza Ege Bölgesinde 5. sırada yer verildiği görülmektedir. Genel Başkanımız, Beşir Atalay tarafından DİSK Genel Başkanı sıfatıyla telefonla aranmış, Genel Başkanımız ise Atalay’a genel başkanlıktan ayrıldığını söyleyerek genel merkezimize yönlendirmiştir’ denildi.

İKİNCİ FİRE COŞAR

İsmi Ege Bölgesi listesinde yer alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar da “TBB yönetimi ile teklif geldikten sonra görüştüm ve TBB olarak bu süreçte yer almayacağımızı bildirdim” dedi.

Coşar’ın yaptığı açıklama şöyle:

Türkiye Barolar Birliği olarak “Akil Adamlar Grubu” içerisinde yer almamız konusunda yapılan öneri, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu’nun 2 Nisan 2013 tarihli oturumunda değerlendirilmiş olup Yönetim Kurulunca, bu grubun içerisinde yer alınmaması yönünde karar alınmış ve alınan bu karar öneriyi yapan makama iletilmiştir.

YERİNE KARAKAYA GELDİ

Akil adamlar listesinde bulunan Coşar ve Ekici’nin görevi kabul etmemesinin ardından Yeni Akit Gazatesi Haber Koordinatörü Hasan Karakaya’ya görev verildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com