“Akillere” Karadeniz’de şok tepki!

“Akillere” Karadeniz’de şok tepki!
Akil İnsanlar Heyeti, Düzce’de tepkiyle karşılandı: “Dağdaki 2 bin kişi için burada toplantı yapıyoruz”

Akil insanlar Karadeniz bölgesi heyeti, Düzce’de çalışmalarına başladı.

Bir otelde sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelen heyete başkanlık eden Yusuf Şevki Hakyemez, “Burada hiçbir zaman, hesaplaşma mantığıyla hareket etmemek gerekiyor. Çünkü o zaman bu sürecin başarıya ulaşma ihtimali zayıflar. Eğer biz sürecin sonunda bölünme gibi bir endişeyi çok ufak bir şekilde sezmiş olsaydık dahi bu komisyonda yer almazdık” dedi.
 
Balkan Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Özcan Fidan ise heyete tepki gösterdi. Fidan, “Bu akil insanlar toplantılarının yapılması zoruma gidiyor. Türkiye 22 ayrı milletiyle barış içerisinde yaşıyor. Biz zaten kardeşiz. Dağdaki 2 bin kişi için burada toplantı yapıyoruz” dedi.
 
Akil İnsanlar İç Anadolu Bölgesi Heyeti Başkanı Ahmet Taşgetiren, heyet üyelerinden Erol Göka, Hilal Kaplan, Celalettin Can ve Cemal Uşşak, Karaman’da 1992’de terhisine 23 gün kala şehit olan Piyade Asteğmen Ahmet Taşer’in ailesini ziyaret etti. Taşgetiren, “Ne söylesek boş. Başka anneler acı yaşamasın, babalar acı yaşamasın. Hiç kimse ağlamasın. Öyle bir yola çıktık” dedi. Şehidin babası Mustafa Taşer ise süreçten endişeleri olduğunu belirterek “İmralı’ya giden heyeti endişeyle takip ediyorum. ‘İmralı’dan başka bu konuda karar verecek merci yok mu’ diye düşünüyorum. Bugüne kadar şehitler verdik, ama bundan sonra olmayacaksa, memnuniyetle ara- buluculuk girişimlerinizi tasvip ediyoruz” diye konuştu. Taşgetiren, endişeleri raporlaştırıp ileteceklerini söyledi. (CTK)
 
Cumhuriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com