Akilleri protesto etti; işten atıldı!

Akilleri protesto etti; işten atıldı!
Akil İnsanlar Heyeti'nin Marmara Bölgesi Grubu'nun geçen 19 Nisan'da İzmit'e yaptığı ziyaret sırasında, eline bayrak alarak heyeti protesto eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yan kuruluşu Kent Konut A.Ş.'de görevli elektrik mühendisi Ali Yıldız, bu nedenl

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu'nun Deniz Ülke Arıboğan başkanlığındaki üyeleri Mithat Sancar, Levent Korkut, Ahmet Gündoğdu, Ali Bayramoğlu, Mustafa Armağan, Yücel Sayman ve Hülya Koçyiğit, 19 Nisan tarihinde katıldığı İzmit ziyaretleri sırasında bir grup protesto gösterisi yaptı.
 
Protestocularla birlikte bayrak açan elektrik mühendisi Ali Yıldız'in yaklaşık 6 yıldır çalıştığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kent Konut A.Ş.'deki iş akdi feshedildi.
 
Akil İnsanlar Grubu'nun geldiği gün izinli olduğunu, buna rağmen protestoda bulunduğu gerekçesiyle işten atıldığını iddia eden Ali Yıldız şunları söyledi:
 
"Protestoya katıldığım için işten çıkardılar. Başka bir gerekçe yok. Ben o tarihte izinliydim. Akil İnsanlar Grubu'nun İzmit'te olduğunu öğrendim. Elime Türk bayrağı alarak Akil İnsanlar Grubu'nun bulunduğu otelin önüne gittim. Çıkışlarında Türk bayrağını açarak protesto ettim. Daha sonra bana tebligat göndererek işime son verdiler. Böyle bir haksızlık karşısında hukuki haklarımı aramak için mahkemeye başvurdum. Kocaeli İş Mahkemesi'ne giderek işe iade davası açtım." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com